Jaki wzmacniacz do Infinity Classia

inverness

New member
Witam !!!

Mierzę się z zakupem wzmacniacza do stereo, którego źródłem zasilania będzie amplituner onkyo 608 i komputer z blu-ray. Muzyka to hard rock, blues czyli ogólnie ostre brzmienia, koncerty , lubię czysty i nisko schodzący bas i naturalną ale mocno zaznaczoną górę pasma. Kolumny wybrałem infinity classia. Podpowiedzcie proszę czy wystarczy nabyć samą końcówkę mocy i podpiąć do wyjścia pre-out ?
Poprawcie proszę jeśli źle kombinuję. Kwota do wydania do 2tys. Nie musi być to sprzęt nowy. Myślałem o jakimś sprzęcie z NAD, Rotel

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
 

inverness

New member
Dziękuję Blackninja za wyprowadzenie z błędu. Czyli jeśli dobrze widzę pre-out posiada dopiero model od 708. Trochę opóźni mi to finalizację zakupów (muszę dać więcej za amplituner). Wyprowadź mnie proszę z błędu jeśli źle myślę o użyciu wyjścia pre-out ale stereo jest dla mnie ważne. W sumie chciałbym wydać do 5 tyś. za całość bez kolumn
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Możesz kupić tańszy amplituner od 708 ale z preoutem, Harman AVR255, AVR260, Yamaha RXV765...

Przy takim budżecie warto pomyśleć o wyższych modelach amplitunerów, graja w stereo całkiem sensownie TX-NR3007, CA650R, AVR660, AVR760.
 

inverness

New member
Modele TX-NR3007, CA650R, AVR660, AVR760 są zdecydowanie poza moim zasięgiem finansowym. Na razie miałem okazję porównać onkyo 607 i HK255 i w kinie bardziej podobało mi się brzmienie onkyo. Druga sprawa wolałbym jednak chyba coś z hdmi 1.4, wiem że w dźwięku nie będzie różnic pomiędzy 1.3 a 1.4 (chyba?) ale co z obrazem. Chyba ,że da się przesłać obraz bez strat innymi wyjściami niż hdmi - nie znam się na tym.

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi

Do tej pory używałem w domu wzmacniacza akai am-47 i kolumn infinity kappa i cd sony 333es i chciałbym aby dźwięk stereo był lepszy pod względem szczegółowości (jak grałem cicho to nie było wszystkiego słychać, jak głośniej to bas dudnił i malała ilość środka i wyższych średnich, sopran był ok.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
5000 za całośc bez kolumn to są w Twoim zasięgu.
hdmi 1,4 wnosi obsługe 3D kanał zwrotny i przesył internetu, jak widzisz wpływu na 1080p nie ma.
 

mkk1

New member
Jakie masz te Kappy ? Model i rok ? Bo tak na moje oko zmiana na Classia i ampli AV da Ci zdecydowane pogorszenie dźwięku a nie poprawę
M
 

inverness

New member
Ampli będzie tylko do kina i koncertów, do stereo chcę wzmacniacz/końcówkę - podpowiedzcie proszę co wybrać i jakieś modele, aczkolwiek chyba nawet ampli powinien zagrać lepiej w stereo od budżetowego wzmacniacza sprzed ponad 15 lat. Classia grają dużo lepiej od tych infinity co miałem. Odkupiłem je bez oznaczeń ale była to seria 6 jeśli się nie mylę.

Panowie a co sądzicie o końcówce RB-981, jest w przystępnej cenie do dostania ???
 
Ostatnia edycja:
Do góry