Jaki wybrać amplituner + kolumny?

sheba1

New member
Witam, postanowiłem wreszcie kupić w miarę dobry sprzęt grający i zwracam się do Was drodzy forumowicze o pomoc w wyborze, bo sam niestety nie bardzo się w tym orientuję.

Podaję kilka podstawowych informacji.
Przeznaczenie: 70% filmy - 30% muzyka (filmowa w dts, dance w dts/flac)
Pomieszczenie: malutkie, 20m2 (kiedyś będzie większe)
Budżet: 2500-3500 zł

W tej chwili jedyne co posiadam to subwoofer Jamo E4SUB.1, nie powala, ale z kiepskiej jakości głośnikami komputerowymi daje radę, a czasem nawet szybami zatrzęsie ;)
Do tej pory zrobiłem małe rozeznanie i spodobały mi się zestaw głośników 5.0 JAMO S606 (całkiem ładnie grają, a i estetyka jest na wysokim poziomie) i amplituner (najbardziej chyba ze względu na przystępną cenę) Denon AVR-1509. Co o nich myślicie? Największy problem mam z wyborem amplitunera, nie jestem jakiś bardzo wymagający i tak po prawdzie jedyne czego oczekuję to złącze optyczne do podłączenia komputera i hdmi do xboxa (tak, wiem, teraz to już standard).
No i muszę przyznać, że lubię dobry bas, nie taki walący, tylko bardziej wysublimowany niczym w prawdziwym kinie, nie wiem jak to określić :)

P.S: Kiedyś myślałem o głośnikach komputerowych Logitech Z-5500, ale stwierdziłem, że to kasa wyrzucona w błoto. Za 1200 zł dostajemy plastikowe głośniczki i psujący się panel.

Bardzo Was proszę o pomoc i uzasadnione sugestie :)
Pozdrawiam
 

marecki6

New member
Bez reklam
z tego co sam przesluchalem jamo s606 powinny ci naprawde pasowac bo jak na cene kolumn maja fajny basik i ogolnie bardzo fajnie smigaja .... co do ampli to kiki czesto doradza osobom szukajacym cieplejszego brzmienia z basem pioneer'a np. vsx819 a black ninja dorzuci zaraz onkyo s507 wiec zapewne bedziesz wybieral pomiedzy nimi :)
 
Do góry