Jaki universalny sub do KD i muzyki

rzezba

New member
Witam wszystkich...

Posiadam onkyo 626 i Klipsch Synergy F1, C1, S1 w pokoju 18m2...

Po podlaczeniu frontow w BI-AMP i wymianie kabli na sommer niski bas jak by sie unormowal i juz tak nie dominuje jak wczesniej to mialo miejsce caly czas. Teraz jest tylko wtedy gdy potrzeba. Nie mowie, ze tak jest zle, bo wlasnie poprawnie ale niestety chwilami gdy dana piosenka nie ma nisko schodzacego basu, bas jak dla Mnie jest troche za twardy i odrobinke go za malo, bo gora i srednie dominuja teraz [dla tych co pisza ze kable i BI-AMP nic nie daje to sie grubo myla]. Wiec zastanawiam sie nad zakupem suba do okolo 1tys zl i prosze o pomoc jaki by byl najlepszy, bo aktualnie nie mam zadnej mozliwosci odsluchu podanych ponizej subow. Preferowal bym ktorys z Klipsow, poniewaz najbardziej pasuje Mi dzwiek Klipscha jesli chodzi o glosniki stereo, a wiec mam nadzieje, ze suby z tej firmy tez cieplo graja z glebokim miessistym niskoschodzacym basem i bylo by do kompletu, a mianowicie:

Klipsch RPW-10
Klipsch KSW-10
Klipsch SW-350

Teoretycznie domyslam sie ze najlepszy jest RPW-10 jako o universalnosc, bo z tego co Mi wiadomo jest dosc szybki i najmocniejszy i ma bass-reflex z przodu, a wiec przy Moim malym pokoju nadaje sie idealnie ale wedlug spec zaczyna sie od 35hz, a Moje glosniki od 28hz to mysle, aby uzyskac glebszy bas niz Moje glosniki frontowe, musial bym uderzac cos ponizej 30hz, czy moze sie myle, hm ?

Rodzaj muzyki to glownie Electro-House ale tez House, techno, trance...

Wszystkie z wyzej wymienionych subow moge miec do 1tys zl...
Ewentualnie moge rozwarzyc inne firmy jak cena i jakos dobra np podoba Mi sie z wygladu JBL Studio 140P ale zapewne do Klipsow nawet sie nie zblizyl, chyba ze z cena tylko...

Z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam...

PS. Moze BlackNinja zaproponuje jakies suby i lepsze ceny jak co to czekam na propozycje...
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Teoretycznie zaden z nich nie bedzie sie nadawał do muzyki, nie bedzie tak szybki jak te o konstrukcji zamkniętej, czyli np. Rel T5. Mimo, ze Twoja muzyka ma duzo beatu i moze byc mniej wrazliwa na jakosc basu, mimo to jest to jednak muzyka.
Ten ampli i kolumny sa jednak dosc mocno kinowe.
 
Ostatnia edycja:

hubuss1

New member
jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo kasy a zależy Ci na subie do m/kd polecam jamo sub660/650 bardzo dobrze się sprawuje...szybki mocny dynamiczny bas ...użytkuje go w pomieszczeniu 18mk2 i mocy nadmiar...:)
 

rzezba

New member
Jamo 650/660 cena 1400zl, a nie okolo 1tys zl do tego duzy zaczyna sie dopiero od 40hz i wydaje Mi sie, ze zamknieta konstrukcja nie schodzi wystarczajaco nisko jak z bass-reflex czy sie myle... ?
Jamo 360 jest w cenie do 1tys zl i zaczyna sie od 28hz, to chyba lepszy wybor... ?
 
Ostatnia edycja:

rzezba

New member
no wlasnie 40hz, a glosniki Moje potrafia grac od 28hz ale nie ma co gadac o nim, bo jest duzo drozszy i wiekszy, a nie mam aktualnie tyle monety i miejsca na niego, pozatym brakuje Mi w niewielkim stopniu tego basu, bo w Klipsach zadziwiajaco duzo basu jest i schodzi nisko wczesniej mialem stary sub yamahy, to go musialem sprzedac, bo Mi twardnial bas jak go wlanczalem przy klipsach...
JBL Studio 140p i jamo 360 jak one sie maja do klipsow, ktore wymienilem w pierwszym poscie... ?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego zerknij Sobie na tył wszystkich subów, które wymieniłeś i wszystkie mają pokrętło odcięcia 40hz-...... Co nie znaczy, że nie zejdą niżej. Wracają do tematu. Jeśli chcesz suba też do muzyki to lepiej się sprawdza konstrukcja zamknięta bo bas jest szybszy i lepiej kontrolowany. Jeśli jednak ma być konstrukcja bass-reflex to możesz kupić suba do kompletu Klipsch-a. Zresztą ta firma robi dobre suby do kina domowego.
 

hubuss1

New member
poszukaj używek bo można sporo taniej kupić choćby jamo sub650 lub sub250...i tez powinieneś być zadowolony :)
 

rzezba

New member
Ja nie patrze na pokretla tylko w spec danego suba...
Sorry raczej nie chce sie bawic w uzywany sprzet juz mam to za soba kilka razy sie nacielem...
Co z tymi JBL E150 i Studio 140p... ?
Niezle wyglada ROTH AUDIO KH2 cos wiadomo o nim... ?
Te jamo nizsze modele graja tez spoko czy tylko modele 350 i zwyzsz jest seans brac... ?
Z tych klipschow co wymienilem, to ktory... ?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja można przeczytać opinie są różne. Jedni piszą że bas jest dość szybki i kontrolowany, a inni że bas muli itp. Pewnie to zależy do jakiego ktos suba porównuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zalezy od tego gdzie go postawimy i jak wyglada sprawa z akustyka.
Najlepszy sub polegnie, jak ktos nie ma pojecia o tych sprawach.
Wybieranie suba po opiniach to tez sredni pomysl, najlepiej wypozyczyc kilka do domu.
 

rzezba

New member
Dobra to umowmy sie ze wstepnie biore klipsch do zestawu, to ktory z wyzej wymienionych, bo testow zadnych nie moge znalesc klipsa... ?
Gdybm mial mozliwosc odsluchu, to nawet bym sie tu nie rejstrowal...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale znow mowa o 660, a on o polowe drozszy niz zamierzam kupic...
Rothl - znalazlem wlasnie cos takiego, to wynika z tego, ze chyba do muzyki raczej wlasnie sie nie nadaje...
Roth Audio KH2 - sprzęt audio - opinie, testy, porównania

Na pewno bardziej się nadaje do muzyki niż te Jamo, JBL czy nawet Klipsch w konstrukcji BR. Najpierw to trzeba ustalić czy szukasz basu kinowego jaki zapewniają konstrukcje BR, czy może bardziej kontrolowanego i szybszego do stereo? Konstrukcje BR przeważnie nie nadążają za basem z kolumn, ale w kinie potrafią wytworzyć większe ciśnienie. Natomiast zamknięte są szybsze, bas szybciej wygasa i nie ma tego przeciągania, ale i ciśnienie jest mniejsze. Osobiście myslałem po zmianie z BR na zamknięty będzie mi w filmach czegoś brakowac, ale teraz już bym z powrotem nie wrócił do tego suba co miałem, a przynajmniej jak BR to nie na małym metrażu. Co do Jamo sub 660, to myli Ci się pasmo przenoszenia z częstotliwością odcięcia.
 

rzezba

New member
Sprawa sie z lekka skomplikowala, a zarazem uproscila odnosnie klipsow, bo sub nie moze miec wiecej niz 30cm szerokosci, poniewaz nie zmiesci Mi sie kolo frontow, centralnego i TV, a wiec tylko RPW-10 wchodzi w gre, chyba ze cos z innej firmy do 30cm szerokosci ma sie rozumiec...
 
Ostatnia edycja:

rzezba

New member
BlackNinja - stanowczo za szeroki poszukuje suba w szerokosci do 30cm i nazwa tej firmy kojarzy Mi sie ze slowem tanio i do tego angielska firma wszedzie w UK jest jak nasz poczciwy tonsil kiedys... :smile:
Jaka by byla u Ciebie cena za klipsa RPW-10, bo moge go kupic za 949zl z przesylka i Twoja opinie na jego temat tez poprosze...
 
Ostatnia edycja:
Do góry