Jaki TV z pasywnym 3D 42 cale, do max 3tyś

gopher

New member
Miałem już kilka swoich typów i "prawie" dokonałem zakupu , ale nie jestem pewien i chciałem dopytać jeszcze aby zebrać jak najwięcej opinii, bo 3tyś za tv jak dla mnie to bardzo dużo

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18,5 m2, ale pod "kącik rtv" wydzielona jest niewielka cześć salonu o wymiarach 3x1,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2m (42 cali będzie chyba ok).
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 90% dwie.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać ale dla bezpieczeństwa (małę dziecko chciałbym go przykręcić do ściany)
6.Jak słońce świeci w pokoju? okno mam na tej samej ścianie co ty tylko bardziej na lewe, na przeciwko mam również narożne okno , czyli z pkt widzenia tv swiatło pada mi od tyło z naprzeciwko i z boku, ale mam ciemne rolety wewnętrznę więc w razie ataku słońca nie powinno to być problemem

7.Jaki masz obecnie telewizor? bardzo stary crt 21 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobra jakość obrazu. Oglądanie filmów z pendrive z napisami
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? w tej chwili naziemna cyfrowa, ale docelowo jakaś nka lub upc
10. Jakie urządzenia? narzazie nie mam nic, kompletuje, ale docelowo soundbar lub kino domowe, blu ray, może konsola do gier
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? wczoraj widziałem tv który mi się podobał i miał błyszcząca matrycy i chyba jednak wolałbym matowa, na pewno w laptopach wolę matowa nie wiem jak to się przekłada na TV.

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wiadomości, filmy, programy przyrodnicze, sport oraz bajki
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie specjalnie do tego mam laptopa
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? dziecko rośnie więc w przyszlości chciałbym do tego podłączyć jakąś konsole.
16.Preferencje co do marki? brak
17.Preferencje co do wielkości? 42
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? nic
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 80% wieczory.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? super by było gdybym wydał jakies 2500 ale mogę dozbierać do 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D? Na początku myślałem że nie, ale teraz raczej wolałbym mieć 3D pasywne
 
Ostatnia edycja:

gopher

New member
Jak dla mnie wybór prosty :
- Philips 42PFL6007
- Panasonic 42ET 60
- Toshiba 42TL 963

philipsa raczej nie chce

Toshiba 42TL 963 nie ma takiego modelu , jest tylko 42VL963 wkradła się literówka czy chodzi o VL chodziło

Panasonic 42ET 60 widziałem w MM i wizualnie zwrócił moja uwagę, ale nie ma jeszcze za wiele testów i nie wiadomo jak wypadną, rozważam....
 
Do góry