Jaki tv wybrać?

repsak

New member
Jakie masz warunki ? - wydaje mi się, że dobre
jaki sygnał ? - cyfrowy polsat
jaka odległość od ekranu ? - 3 m
jakie urządzenia do podłączenia? - komputer, aparat foto,
jaka klasa cenowa? - +-4 tys
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?- latem w dzień,zimą w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - od zachodniej strony duże okno,drzwi balkonowe,żaluzje na całości
ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-3
Jaki masz ulubiony program? - polsat sport, tvn24, animal planet
Ma stać czy wisieć? - ma stać

Czytając od tygodnia forum hdtv mam super mętlik w głowie. Na razie jestem prawie przekonany do panasonica TH-42PV80,(a może inna wersja,jestem otwarty na inne propozycje). W styczniu kończy mi się umowa z cyfrowym polsatem. Nie wiem czy wypowiedzieć umowę i ponownie zawrzeć , ale już z dekoderem do HDTV. Uprzejmie proszę o podanie mi kilku propozycji (37"-42").
Pozdrawiam zenon
 

repsak

New member
jaki tv wybrać?

Witam.
Widzę, że podałem jakieś nietypowe warunki, bo nie ma odpowiedzi.

Dodam, że pokój ma 20m2, 4x5m, telewizor, teraz panasonic 28" -wiekowy już, bo ok. 15lat, raz reanimowany(ten ze sztuczną inteligencją-tak się to chyba nazywało) stoi w rogu skosem do ściany okiennej.

Uprzejmie proszę j.w.

Pozdrawiam.zenon
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli obecnie oglądasz bezproblemowo CRT, to podany przez Ciebie Panasonic będzie dobrym wyborem. Polecam jeszcze obejrzenie Samsunga PS42A451. Rozumiem, że komputer będzie źródłem filmów i nie chcesz korzystać z telewizora, jako monitora komputerowego?

ArtS :)
 

repsak

New member
Przyznam, ze myślałem o tym, by nieraz zapodać jakiś filmik z kompa na telewizor. Jako monitor wystarczy mi mój 19".
Dziękuję za zainterasowanie się moim problemem.

pozdrawiam. zenon
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobrze wybrałeś do swoich potrzeb.
Też zacząłbym od Panasonica. Ale Koniecznie sprawdź również 40 XF 355 Toshiba, 42 R 90 JVC , 37 XL 8 Sharpa, 37 JVC P80,
Ale najbezpieczniejszym wyborem jest plazma PV 80.
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,ja też jestem przed zakupem telewizora,po przeczytaniu testu PV80 jestem jak najbardziej za zakupem tego modelu.Mam od paru dni N-ke i sądze na podstawie testu że w HD spisze sie rewelacyjnie,dodam że śledze tematyke od paru dobrych miesięcy.
 

repsak

New member
Jaką plazmę, za ile, do czego ...

Witam.
Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze. Wiem, ze ostateczna decyzja należy do mnie.
Jeszcze jedno pytanie do wszystkich.

Jak przekonaliście swoich współmałżonków do zakupu nowego lcd czy plazmy.

Bo w większości jest tak, że telewizor w domu nie jest na "ostatnich nogach" i jeszcze mógł by pochodzić. Jakich argumentów użyć, by połówka łyknęła haczyk, by nie było cichych dni. Bo mnie się marzy..... -ach ten niezapomniany Kaczmarek

pozdrawiam.repsak
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
mi się wydaje, że to sprawa bardzo indywidualna
(po pierwsze psychika kobiety "działa" inaczej od męskiej, a po drugie Panie potrafią bardzo różnić się od siebie w podejściu do tych spraw)
np. moja małżonka sama stwierdziła, że faktycznie - widzi potrzebę wymiany starego TV - jakkolwiek nie jest to dla niej żadnym priorytetem
na to ja, że jeśli teraz nie wymienimy, to już b.długo nie będzie na to okazji, bo potrzeb jest masa, a na to by w przyszłości skapło więcej kasy się nie zanosi (a akurat byłem świeżo po jednorazowym zastrzyku finansowym ze zlikwidowanego wkładu po 15 latach wpłacania na KZP :D), a w tym roku mamy 2 wielkie imprezy sportowe (ME i Pekin)
no i mój argument został (o dziwo) przyjęty do akceptującej wiadomości :)
żona uwielbia oglądać sport, ale HD nie robi na niej wrażenia, w przeciwieństwie do mnie, w ogóle jakoś kobitki inaczej podchodzą do kwestii jakości obrazu... z reguły ważniejsze dla nich jak wygląda sama rama TV od tego co widać na ekranie :p
 
Ostatnia edycja:

repsak

New member
przedłużać z polsatem czy...

repsak napisał:
Jakie masz warunki ? - wydaje mi się, że dobre
jaki sygnał ? - cyfrowy polsat
jaka odległość od ekranu ? - 3 m
jakie urządzenia do podłączenia? - komputer, aparat foto,
jaka klasa cenowa? - +-4 tys
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?- latem w dzień,zimą w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - od zachodniej strony duże okno,drzwi balkonowe,żaluzje na całości
ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-3
Jaki masz ulubiony program? - polsat sport, tvn24, animal planet
Ma stać czy wisieć? - ma stać

Czytając od tygodnia forum hdtv mam super mętlik w głowie. Na razie jestem prawie przekonany do panasonica TH-42PV80,(a może inna wersja,jestem otwarty na inne propozycje). W styczniu kończy mi się umowa z cyfrowym polsatem. Nie wiem czy wypowiedzieć umowę i ponownie zawrzeć , ale już z dekoderem do HDTV. Uprzejmie proszę o podanie mi kilku propozycji (37"-42").
Pozdrawiam zenon


W styczniu kończy mi się umowa z cyfrowym polsatem. Nie wiem czy wypowiedzieć umowę i ponownie zawrzeć , ale już z dekoderem do HDTV,
czy może pomyśleć o innym dostawcy sygnału (nie vektra, bo u mnie nie daje hd i jest droga).
dziękuję za pomoc.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie gniewaj się, ale zastanawiam się po co cytujesz sam siebie i to na dodatek bez większego związku z powyższą wypowiedzią? Staraj się unikać cytowania, jeśli nie jest to konieczne.

ArtS :)
 

repsak

New member
Nie gniewam się, ale chciałem tak być trendy a wyszło pase.Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tego forum. Poprawię się.

Niemniej nadal nie wiem co zrobić z moją umową z polsatem, ale mam jeszcze trochę czasu.

Pozdrawiam.repsak
 
Do góry