Jaki TV w przedziale 5000-5500 PLN

Wampun

New member
Mam pokój niewielki 3,7m x 3,6m, niezbyt jasny. Tv będę oglądał z odległości 3-3,5m. Głownie telewizja N (na razie spakowana w pudełku)gdzie mam 17 kanałów HD, lubię czasem pograć na PC, czasami jakiś film z komputera, czy DVD, może w przyszłości z BR. Oglądam TV najczęściej między 17:00 a 22-23:00. Przewertowałem nieco Forum. Czytałem o odległościach od ekranu i myślę o rozmiarze 46-50'. Przejrzałem też wątki typu LCD czy Plazma itd. Nie ukrywam ze już mam (miałem) pewne typy, ale im więcej czytam i oglądam w sklepie to coraz mniej wiem :-?. Myślałem początkowo o plaźmie Panasonic G20, ale w sklepie ten TV zamiast białego ma szary, przynajmniej w porównaniu np z innymi LCD LED. Moze ktoś coś przemyślanego zaproponuje do kwoty 5000-5500. Oczywiście może być taniej, bo nie chodzi mi o to by na siłę wydać te pieniądze np. dopłacając 1000zł do modelu, który od tańszego różni się tylko wbudowanym WIFI, a ma tą samą jakość obrazu. Z góry dziękuję za propozycje.
 

digitalus

Banned
witam
plazma w domu prezentuje sie zdecydowanie lepiej.mam na mysli jakosc obrazu.taka informacja byla tez na na stronie Sony.cytat ze strony sony
Ekrany plazmowe znacznie lepiej sprawują się w domu. koniec cytatu.informacja zostala juz skasowana.
jak wyglada to w praktyce , obejrzyj dokladnie ten film .
YouTube - Comparativo: TV de LED vs plasma
kliknij tez tutaj. uzyskasz potwierdzenie tego co zobaczyles na fimie. cytat...Ten typ ekranu telewizyjnego odtwarza cała paletę barw, niuansów w jasnych i ciemnych partiach obrazu. Ma on znacznie szerszą i bogatszą paletę kolorów i ich odcieni. Zawiera więcej szczegółów, na przykład na jasnym niebie jasne chmury będą lepiej widoczne w ich drobnych kłębuszkach
http://www.hdtv.com.pl/forum/509065-post1556.html
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli biel w plazmach Ci nie odpowiada to zdecydowanie zostaje Ci LCD LED.
Ja poszedłbym w kierunku prezentacji . I poprosiłbym nawet o 52 LE 705 Sharpa , Toshibę 46WL 753, Samsunga 55C 650 -lub jednak plazmę Samsunga 50 C 7000
 

Wampun

New member
Y
witam
plazma w domu prezentuje sie zdecydowanie lepiej.mam na mysli jakosc obrazu.taka informacja byla tez na na stronie Sony.cytat ze strony sony
Ekrany plazmowe znacznie lepiej sprawują się w domu. koniec cytatu.informacja zostala juz skasowana.
jak wyglada to w praktyce , obejrzyj dokladnie ten film .

kliknij tez tutaj. uzyskasz potwierdzenie tego co zobaczyles na fimie. cytat...Ten typ ekranu telewizyjnego odtwarza cała paletę barw, niuansów w jasnych i ciemnych partiach obrazu. Ma on znacznie szerszą i bogatszą paletę kolorów i ich odcieni. Zawiera więcej szczegółów, na przykład na jasnym niebie jasne chmury będą lepiej widoczne w ich drobnych kłębuszkach

Przejrzałem te linki i przeczytałem wiele kolejnych wątków. Mój brat ma plazmę Panasonica i też mnie do niej przekonuje, zresztą obraz u niego w domu wygląda super. Rozczarowała mnie jednak wizyta w sklepie, bo jeżeli chodzi o kolory to przy LCD LED, P46G20 wyglądał przy jak jakiś starszy model. Z drugiej strony przez moment leciał jakiś kawałek filmu z ujęciem lasu i ujścia rzeki z podmokłymi łąkami i wówczas na Panasonic'u było widać dużo głębszą zieleń, więcej odcieni, na drzewach było widać liście, podobnie trawa na obrzeżach wysepek jaśniejsza, a bujniejsza i ciemniejsza w środku. Wówczas na LED te detale były prawie niewidoczne, były to raczej zielone plamy.

Kiki dzięki za propozycje.
Pomimo że w sklepie telewizory LED wyglądają bardzo konkurencyjnie to jednak mam obawy, że w domu właśnie ten jaskrawy rozświetlony obraz będzie męczył oczy.Czy ten Samsung C 7000 ma lepsze właściwości niż G20?
Oczywiście specyfikaję przestudiowałem, chodzi mi raczej jak on poziomem wygląda przy panasonicu
 
Ostatnia edycja:
Do góry