Jaki TV ponad 50" cena do 8000 zl

Siemano

Member
Czesc,
Chce kupic TV. Z tego co czytam to jednak plazma jeszcze jest ciutke przed lcd zwlaszcza jesli chodzi o czarne i cienie.
Siedzimy w odleglosci 4 m od TV.
90% tego co ogladamy na tv to filmy i seriale sciagniete z neta, Blueray ripy 1080p lub seriale w 720p.
Z kompa idzie to do Yamahy 663 i dalej do TV przez HDMI.

Mam pare typow:
Panas TX-P50V10E
LG 60PS8000
Pioneer PDP-LX5090
SamsungPS58B850
(Kolejnosc nie ma znaczenia)

Poradzcie mi swoich faworytow. Moze jest jakis telewizor w tym przedziale cenowym, ktory sie wybija mocno ponad konkurencje.

Czytam recenzje i duzo serwisow chwali Pioneera no ale to jest model z 2008. A moze jest juz jakis nowy TV ktory
dorownuje Pioneerom.

Co do Samsungow to stracilem troche zaufanie jezeli chodzi o jakosc komponentow. Troche ponad 2 lata temu kupilem za kupe kasy LE46M86BD. Z jakosci obrazu zawsze bylem zadowony. Po 2 latach i 2 miesiacach zaczely sie problemy z wlaczaniem tv, cykal cykal z 2 minuty i dopiero sie wlaczal. Poczytalem na necie ze duzo ludzi ma ten sam problem. Okazuje sie ze Samsung wrzuca marnej jakosci kondensatory. Znalazlem tutorial ktore i jak trzeba wymienic. Jako ze jestem w Danii a tutaj serwis jest masakrycznie drogi to kupilem sobie lutownice hehe i 7 kondesatorow. Youtube- kurs lutowania i jazda. Zajelo mi to jakies 45 min i tv smiga dalej. No ale gdy wydawalem prawie 9000 zl na tv nie sadzilem ze po 2 latach bedzie taki syf. No ale to taka dygresja. Tego samsunga wstawie teraz do sypialni a do salonu chce cos nowego.

Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za fachowe porady.

P.S. Cenie bardzo sobie ta strone HDTV.Com.pl dzieki poradom tutaj kupilem juz zestaw kina domowego i jestem bardzo zadowolony.

***Wesolych swiat i szczesliwego nowego roku.***

 

Fox1970

New member
Witam,
Z tego co podałeś to "moim" faworytem byłby Pioneer. Proponuję Ci rozejrzeć się jeszcze za Philipsem 9704, tyle że 46" i to za jakiś czas, kiedy ceny spadną ( proponuję po Nowym Roku ) jak to skończą się już promocje świąteczne ( tzn. cena + 30% w górę i dojenie frajerów ) i kiedy będzie trzeba pozbyć się faktycznie nad stanów magazynowych - wówczas to faktycznie może być jakaś promocja, taka z prawdziwego zdarzenia a nie "pseudo promocja".
Jeśli nie masz kolego parcia na zakup już teraz, wstrzymaj się! Na pewno nie stracisz. Najlepszym rozwiązaniem pewnie byłby pokaz w domu kilku modeli i wybór we własnych 4 kątach. Pogadaj z Kikim, może chłopaki też do Dani by się pofatygowali na pokaz.
 

leotdi

New member
siemano,

Ty się nie zastanawiaj nawet.

Z tego zestawienia tylko Pioneer. Naprawdę położy cię ten TV "na kolana", szczególnie jego czerń i kolory. Są chwile w oglądaniu kiedy łapię się, że wyłączylem przypadkowo TV, a to tylko "smolista czerń" Kuro :D

Jasne natomiast jest, że 50" nie powala rozmiarem z odleglości 4m. Przydałoby się min. 60". Jednak jeśli mam wybierać w tym budżecie 8 tys. to tylko Pioneer.

ps
i co z tego, że to model 2008 ? ... skoro wyprzedza jeszcze inne o lata ? I jakość wykonania sama w sobie jest ponadczasowa (sama ramka TV już daje Ci to poczuć :p )
 
Ostatnia edycja:
Do góry