Jaki TV LED 32 cale do 2000 zł - SONY - Samsung?

donel2011

New member
witam serdecznie!

Od dłuższego czasu (będzie już kilkanaście lat?) borykam się w swoim pokoju z wyjątkowo małym zdaje się około 15 calowym telewizorku z wielkim tyłem crt'kowym. Idą święta, więc czemu nie zrobić sobie prezentu i wreszcie kupić jakiś nowy fajny, duży tv. Mogę liczyć na małą pomoc do Was w wyborze? Tzn. od kilku dni chodze po necie, oglądam, czytam opinie itp. To co wiem teraz to to, że chce (albo nie mam wyjścia) kupić tv nie większy niż 32 cale. Drugie co wiem, że ma to być tv LED'owPy. A trzecia pewna sprawa to kwota 2000 zł. Nie chciałbym, żeby jakoś znacznie ten próg trzeba było przekraczać, no chyba że jakies np. 70 zł to jakoś przeżyje.

Jak już wspomniałem szperałem sporo po necie i wynalazłem sobie dwa TV, które chętnie bym kupił, a mianowicie są to:


- SONY KDL-32EX520
- SONY KDL-32EX525

- SAMSUNG UE32D5000
- SAMSUNG UE32D5500

Tak wiem... powiedziałem dwa, a wstawiłem cztery modele, ale sony 520 i 525 oraz samsung 5000 i 5500 są tak bardzo do siebie zbliżone, że po prostu zgłupiałem. I w tym momencie mam pierwszą prośbę do Was. Czy ktoś może mi powiedzieć czy te modele, oba soniaki róznią się miedzy sobą i oba samsungi jakie mają względem siebie różnice? Byłbym wdzięczny :)

Kolejna rzecz, to który z powyższych tv warto według Was kupić? Sony czy Samsung? Do czego będzie służył, no wiadomo do oglądania tv, co prawda póki co mam z upc taki zwykły sygnał (ale w razie czego zainwestuje się w dekoder cyfrowy od nich bo i jakies hd kanały tam się znajdą). Tak więc podstawowa sprawa to zwykłe oglądanie tv z kablówki. Na drugim miejscu chciałbym sobie oglądać jakies filmy podpięte na pendrivie czy dysku przenośmym, dalej mamy playstation 3 i gry (fifa itd.) i ewentualnie filmy blueray skoro już na ps3 będzie taka możliwość. Czyl chyba standardowe potrzeby przeciętnego kowalskiego jeśli chodzi o tv?

A może macie jakieś swoje propozycję? Nie Samsung i nie Sony? Swoją drogą czytałem też troche o Sharp'ach, wydaje się, że ludzie w necie chwalą sobie te telewizory, ja osobiście nie wiem. Nigdy z tą marką nie miałem do czynienia. Więc jeśli radzicie mi coś innego to chętnie wezmę to pod gruntowną uwagę. Jakieś konkretne modele?


Ja sobie wypisałem co chciałbym, żeby miał mój nowy tv:

- 100 Hz? albo najlepiej 200hz? Tylko tej cenie pewnie się nie znajdzie? Co prawda ten samsung to ma... A sony zdaje się właśnie tylko 50. Czy jest sens brać 50hz od sony? Na czym to dokładnie polega, kiedy mi się to przyda? To chodzi z tego co się orientuje o odświeżanie, czyli w sumie przyda sie zawsze podczas oglądania czegokolwiek czy grania. Dobrze rozumiem? Znowu gdzieś naczytałem się, że te samsungi tak na prawde nie mają tych 100 hz tylko to jakiś marketingowy bełkot? Oszalec można. Jaka jest w końcu prawda?


- Gdy widziałem tego samsunga (zdaje sie 5500) w saturnie w akcji, gdy tam coś szło na nim. To powiem szczerze, że obraz wołał o pomstę do nieba. To zapewne przez to, że tam jakas była zwykła analogowa antena? Czy nie przez hdmi podłączony czy o co to w tym chodzi? Bo inne duże 42 calowe tv, zdaje się Bravia miały obraz elegancki - jak żyleta (chyba, że to było wyświetlane w full hd, na tych duzych braviach? Jak to się ma ten obraz ze sklepu z tym co zobacze w domu?

- Chciałbym aby nowy tv miał też możliwość podłączenia go do netu, żeby jakos filmy z netu sobie oglądać iplex czy z czegoś tam? Nie orientuje się w tym dobrze. W takim wypadku one mają wbudowaną kartę bezprzewodową czy trzeba dokupić takiego cycka i podłączyć pod usb w tv? To jest dodawane w zestawie z tv, czy czeka mnie dodatkowy koszt?

- Musi mieć możliwość podłączenia dysku zewnętrznego i oglądania filmów na tv bezposrednio z tego dysku.

- minimum 4 hdmi

- tuner DVB-T, mpeg4

- fajnie byłoby gdyby tv nagrywał mi programy na jakiś dysk zewnętrzny. Czy to zupełnie wyższa półka cenowa?


Krótko mówiąc byłbym wdzięczny gdybyście mi pomogli w wyborze i troche rozjaśnili te moje pytania i oczekiwania co do tv.


Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zdecydowanie brałbym 32D5500. Chociaż uważam że powinieneś brać 37" do tych potrzeb.
 
Do góry