Jaki Tv?Jaka plazma?

xylor

New member
Witam, mam dylemat jak większość piszących na tym forum jaki tv mam kupić???
Do dyspozycji mam max 4600 zł. Do ściany gdzie ma wisieć tv 3.5. Telewizor będzie powieszony obok kominka i jest to miejsce zacienione. Co do wielkości myślałem o 37 - 42 cali. A czy to będzie full HD czy ready HD to akurat nie ma dla mnie znaczenia. Sygnał biorę z cyfrowego posatu. dvd bellwod.
Proszę o małą podpowiedź i sugestje. Z góry Dzięks
 

digitalus

Banned
witam
wybor jest tylko jeden tzn telewizor plazmowy bo obraz z telewizora plazmowego jest najbardziej zblizony to obrazu z telewizora crt(kineskop) .czyli widac wiecej szczegolow niz na lcd mam na mysli sygnal sd , telewizja kablowa ,tuner satelitarny. mozesz zwrocic uwage np na telewizor plazmowy panasonic th-37pv80 lub th-42pv80.tez kupilem plazme ale daewoo. wiadomo ze daewoo to nie jest tak renomowana firma jak panasonic i istnieje na rynku znacznie krocej ale jakosc obrazu z tego telewizora spelnia moje oczekiwania, kilka postow nizej sa zdjecia. kolor czarny jak w palzmie pioneer .nie mam miejsca na plazme 37 cali lub wieksza i chcialem przeznaczyc nie wiecej niz 2000 zl na telewizor . wybierz plazme panasonic i nie daj sie przekonac ze warto kupic lcd. chyba ze ktos nie zwraca uwagi na szczegoly:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Twoich warunków wystarczy 42 PV 80 .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023
Nasycenie kolorów na czystej bazie powoduje bardzo wyraźny obrys.
5e26d77eef537f71med.jpg
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ślepota ze mnie. :p

Myślałem, że to PY i to PY.

Różnice oczywiście są i to duże. Ten drugi jest Full HD. I ma lepsze parametry.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Renet

New member
plazma panas 42'' - 37''

witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post, od jakiegoś czasu śledzę forum gdyż zamierzam kupić nowy TV. Po wszystkich lekturach już wiem, że będzie to jeden z wymienionych 2 modeli Panasonica - plazma
Panasonic TH-42PY80P oraz TH-37PV80

Odległość do TV 2,5 - 2,8 m, źródło TOYA cyfrowo, podobno od jesieni będzie w ofercie dekoder do odbiory TV HD. Moje pytanie: czy brać TV full HD 42'' czy 37'' HD ready przy takiej odleglości oglądania - głównie filmy i sport. Do tej pory byłem przekonany na full HD 42'', ale pod wpływem WAF zaczynam się łamać. Proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
Z tych dwóch co napisałeś to ja bym brał PY80.

P.S. Ostrożnie z pytaniami o to czy FullHd czy HdReady. Grozi to wojną na 1000 postów.
 

Renet

New member
plazma panas 42'' - 37''

Dzięk bardzo za odpwowiedź. Zastanawiam się jeszcze nad TH-42PY85, czy warto dołożyć 800 zł do tego modelu czy wybrać raczej TH-42PY80. Korzystając z okazji mam jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwość, że w niedługiej przyszłości będzie dostępny model Panasonica plazma full HD 37'' ?
 

xylor

New member
witam, od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem panasa 42py80p. tv już powieszony na ścianie tylko mam jeden problem z kablem sieciowym(zasilanie). Okazał się za krótki czy może ktoś już miał taki problem i jak sobie z nim poradził. Czy są oferowane dłuższe czy sztukować?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Trzeba uciąć kabel i dosztukować:D.
Nie tak na serio to masz dwie opcje, wiercić od nowa i przymocować bliżej gniazdka albo kupić dobry przedłużacz ;).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kija72

New member
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Zostałem wybrany w firmie jako ten co "kupi telewizory", więc mam dylemat.
Potrzebuję 5 sztuk różnych telewizorów, mianowicie:
1. 2 sztuki do pomieszczeń tzw "priv" o wielkości 4x9m do oglądania tv z kablówki + kino domowe na niezbyt wysokim poziomie (ok 2-3k)
2. 2 sztuki do gabinetów prezesów ok wielkości 4x5m do oglądania tv z kablówki plus + ew. monitoring firmowy
3. 1 sztuka do poczekalni o wielkości 4x5m do oglądania tv z kablówki

Dodam że marka nie jest bardzo istotna. Bardziej liczy się gwarancja i wygląd samego sprzętu. Parametry też nie koniecznie wyżyłowane. Chodzi o sprzęt na dobrym poziomie. Jest tego (sprzętu) tak dużo że komuś kto na co dzień nie śledzi rynku trudni jest nie wpaść w pułapkę sprzedawcy z marketu.
Poradźcie co wybrać.
 

druop22

New member
Renet napisał:
Korzystając z okazji mam jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwość, że w niedługiej przyszłości będzie dostępny model Panasonica plazma full HD 37'' ?

dołączam się do pytania - czy są już plazmy 37" full hd ?
 

espaniol

New member
czym roznia sie?

:) Mam problem czy TH-42PY85, czy wybrać raczej TH-42PY80. ...ale prosze o very szybka odpowiedz bo do 10 rano sie umowilem ze podam zamowienie na ktorys z tych modeli...plisu..i jeszcze jedno czy odleglosc 3-3,5 nie bedzie za mala do 42" prosze o podpowiedz serdecznie pozdrawiam:roll:
 
Do góry