Jaki TV Full HD czy HD Ready?

lukiasz

New member
witam wszystkich, nadszedł czas na zmianę wysłużonego TV.
Aktualnie moje wymagania to:
budżet 2200-2500
odległość od TV około 3,5m-4m
do czego ma służyć: TV naziemna + N, konsola Xbox 360, divx
nie zależy mi na 3D, nie widzę opcji zakładania okularów na okulary (mam sporą wadę wzroku :)

no i teraz nasuwa się jeszcze pytanie, HD Ready czy Full HD? wstepnie decydowałbym się na model LG 50pv350, ale może macie jakieś inne propozycje?
 
Ostatnia edycja:

hadetefał

New member
Dobrze się zastanów czy pchać się jeszcze w HD Ready - to już "stara" technologia a tv kupuje się na kilka lat. Co do 3D to akurat okulary założysz na okulary - trzeba poczytać o konkretnych modelach ale tak się da, co nie znaczy że warto się na siłę pchać z kolei w 3d - raczej potraktuj to informacyjnie że się da.
 

bzyq

Member
Przy takim sygnale jaki podałeś i odległości z jakiej będzie oglądany to nie będziesz widział różnicy między hd ready a full hd. Wręcz odwrotnie obraz będzie lepiej wyglądał na TV hd ready. Szkoda więc przepłacać zz TV full hd
 

lukiasz

New member
no właśnie spodziewałem sie takich odpowiedzi, zawsze coś........ :)
co do okularów na okulary wiem ,ale nie jest to dla mnie komfortowe, w kinie po jednym seansie oczy wychodzą mi z czaszki ;) czekamy na kolejne opinie, bardziej interesuje mnie HD Ready VS Full HD
 

don111

Banned
jak masz w podobnej cenie full hd to nie musisz mieć dylematu, choćby różnicy nie było (bo nie ma z takiej odległości)
 

Soryu

New member
Bez reklam
... poza tym, jeśli kiedyś obejrzysz coś w jakości bluray/bdrip 1080p to może się okazać, że akurat zauważysz różnicę na korzyść fullhd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mało kasy do takich potrzeb . Dozbieraj chociaż do Panasonica 50 G 30. Będzie extra.
 

lukiasz

New member
czyli że to LG będzie tak bardzo słabe? może taki samsung PS51D450?
albo niewiele drożej z opcją 3D SAMSUNG PS51D490 lub w zasięgu ostatecznie mojego portfela PS51D550
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Na forum jest wiele przykladow ze plazma o rozdzielczosci 1024x760 spelnia oczekiwania odbiorcy. Czyli np panasonic 42cx3 ,50c3, LG , 42PT353
Oczywiscie ktos moze powiedziec ale telewizor nie jest full-hd a ja chce fullhd, a ja nie chce full:) Albo ten tanszy telewizor nie jest przygotowany do wspolpracy z wifi a komus wifi wcale nie jest potrzebne.
Komus moga przeszkadzac odblaski i ekran musii miec powloke antyodblaskowa a inna osoba wcale nie zwraca uwagi na taki szczogl np ja nie zwracam uwagi na powloke:) odblaski nigdy mi nie przeszkadzaly.
Teraz najwazniejsza sprawa czyli jakosc obrazu.Jesli przeczytamy opinie wielu uzytkownikow to mozna dojsc do wniosku ze tania plazma o rozdzielczosci 1024x760 to jednak bardzo dobry wybor.
przyklady np tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/533036-post342.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/66204-hd-czy-fullhd-2.html
Jesli w przyszlosci uzytkownik telewizora pomysli sobie szkoda ze nie kupilem jednak full-hd lcd bo moglo byc lepiej:) .Nic lepiej nie bedzie ,na pewno nie poprawimy jakosci obrazu sd bo na forum tez jest wiele przykladow ze bedzie gorzej np ten przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html

cytat

Należy pamiętać, że cyfrowy telewizor o wysokiej rozdzielczości demaskuje wszystkie wady obrazu SD, które ukrywa przed użytkownikiem klasyczne urządzenie kineskopowe. Taki obraz oglądany z bliska wygląda fatalnie. Im większa rozdzielczość matrycy odbiornika, tym lepszej musi być on klasy, aby poradzić sobie z poprawnym odtworzeniem sygnału o niskiej rozdzielczości.

http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/976/t/telewizyjny-dylemat-jak-wybra-dobry-telewizor
 
Ostatnia edycja:

Soryu

New member
Bez reklam
Oczywiście to prawda, ale tylko w przypadku sygnału SD. Według mnie jednak bez sensu jest kupowanie dużego tv hdready, lcd czy plazmy, tylko dlatego, że ma się na razie sygnał SD tv i obraz SD wtedy na takim tv będzie ciut lepszy. No ale to wg mnie. ;]
 

Przemek_PC

New member
To prawda nie tylko w przypadku syganłu SD ale również HD z platform cyfrowych, który nie czarujmy się jest słabej jakości a z Full HD ma wspólną tylko rozdzielczość. Dopiero płyty Bluray zapewniają prawdziwą jakość FullHD. Tyle że do Bluray to tylko projektor a nie półśrodki typu telewizor. Sam jestem posiadaczem plazmy 42" 1024x768 do oglądania TV SD oraz projektora do oglądania filmów DVD i Bluray. Nigdy w życiu nie zamieniłbym tego zestawu na 50" TV FullHD.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Szczera prawda, sygnał 1080i z N-ki wygląda naprawdę dobrze na PDP 42" 1024x768, dodam, że oglądam z 2,5 m. Najgorzej jest niestety na LCD full hd, przy takiej przekątnej i odległości sceny statyczne wyglądają super, niestety w ruchu widać wszystkie niedostatki związane z niskim bitrate. W przypadku konsol również taka rozdzielczość sprawdza się świetnie, większość gier jest w 720p, niektóre nawet lekko poniżej. Jedynym bólem może być fakt, że współczesne PDP hd ready nie posiadają filtru, ja posiadam jeszcze PV80, które takowy posiada.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Ja mam lcd 32lg3000 hdready, ogladam go z ok. 2,7 m i powiem szczerze, że zauważam różnicę między sd z cyfrowego astera i hd720p (seriale/filmy x264 mkv). Faktycznie programy hd i sd z astera niewiele się różnią (mają słaby bitrate) ale już seriale czy filmy 720p z innych źródeł wyglądają o wiele lepiej.
Może mój przypadek i wymagania są inne od założyciela tego tematu: w końcu najbardziej zależy mi na materiałach hd/full hd, a nie oglądaniu telewizji, więc nie biorę pod uwagę telewizorów hdready i celuję w jakiś 47-50 cali fullhd, żeby właśnie docenić jakość materiału 1080p z dużym bitrate.
 

lukiasz

New member
nie pomagacie mi ;)

na pewno SD nie biore pod uwagę, nie te czasy,

powiedzmy że w takim razie chce 50"-51", chce też Full HD, może nawet 3D (przyszłościowo na razie bez okularów),

co kupie za te 2500-3000 pln (bo może w takim razie warto dołożyć te pare plnów) , LG, Samsung, Panasonic?
 

Przemek_PC

New member
Zdanie zmieniłeś? W pierwszy poście piszesz o sygnale SD z naziemnej i zapewne minimalnej ilości kanałów HD z N-ki w kiepskiej jakości, plus Xbox który nie jest fullHD, do tego 3D cię nie interesuje, jeszcze wspominasz o DivX a tu nagle potrzebujesz FullHD i 3D? Rozdzielczość ekranu to nie jedyny parametr i osobiście do twoich celów wybrałbym LEPSZY model HD Ready niż PODSTAWOWY model FullHD o tej samej przekątnej. Czytasz w ogóle co piszemy z własnego doświadczenia (ostatnich kilka postów) czy czytasz to co chciałbyś przeczytać bo jeśli to drugie to równie dobrze mogę napisać bierz FullHD bo HD Ready to przestarzała technologia.

I może jeszcze jedno zdanie, jeżdżę tylko po zatłoczonym mieście ale chcę samochód z tempomatem. Albo jeżdżę po asfalcie ale chcę mieć zblokowane dyfry. No i reduktor oczywiście.
 
Ostatnia edycja:

diuczysko

New member
Bez reklam
Ja akurat pisałem o tym jak wygląda dzisiejsze HD z satelity i niestety nie jest za wesoło. A temat Twojego postu to "Plazmy > Jaki TV Full HD czy HD Ready?"
Za 2,5 - 3k to nie poszalejesz jeżeli chcesz 3D, bez 3d panas G30, a z 3d GT30, w obu przypadkach musisz dopłacić mniej lub więcej. Co do koreańczyków (lg, sam) to nie pomogę bo nie przepadam, na pewno nadrabiają multimedialnością ale kosztem jakości wykonania i obrazu.
 

lukiasz

New member
Zdanie zmieniłeś? W pierwszy poście piszesz o sygnale SD z naziemnej i zapewne minimalnej ilości kanałów HD z N-ki w kiepskiej jakości,

a to naziemna nie idzie w stronę cyfryzacji? to ciekawe, słabe SD to było w latach 90tych teraz już nie jest tak źle, z Nką też chyba jest nie najgorzej, no cóż kiepskie czasy nastały.....
 
Do góry