Jaki TV do pokoju - na oko 52''

pszemusz

New member
Witam wszystkich,

potrzebuję pomocy w doborze telewizora, którego po 6 latach nieposiadania zdecydowałem się zakupić.
Może kilka słów o moich warunkach w jakich będę użytkował zabawkę :)

- odległość oglądania jakieś 5.5m z kanapy, która będzie ustawiona na wprost tv
- chcę aby tv wisiał na ścianie
- do pomieszczenia w którym zainstalowany będzie tv światło wpada przez dwa okna (ekspozycja od strony południowo-wschodniej)
- zakładam, że będę oglądał tv (cyfra +), filmy z dvd oraz że będę to robił zarówno w dzień jak i w nocy

Jeżeli chodzi o preferowane modele to głównie SHARP ze względu na wygląd który mi pasuje. Co do modeli to:
- 52XL2E
- 52DH65E
- 52X20E

Zastanawiam się jeszcze nad plazmą kuro ale trochę nie pasuje mi jej cena - zakładam wydatek do 7k PLN.

I teraz pytanie do Was - co sądzicie o zaproponowanych modelach i czy jest do dobry kierunek myślenia w kontekście który przedstawiłem czy raczej powinienem coś w nim zmienić.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście na plazmę kuro nie wystarczy .
A przy takiej odległości możesz sięgać nawet po mniejszą płynność - czyli Sharp 52 DH 65
Ale oczywiście jeśli kasy wystarcza na 52 XL2 - to nie ma nad czym się zastanawiać.
I dobrze pomyśl o prezentacji w domu - w tej klasie finansowej to najlepszy sposób wyboru.
 

pszemusz

New member
kiki napisał:
Rzeczywiście na plazmę kuro nie wystarczy .
.
A jak wygląda kwestia promieniowania ? Byłem ostatnio w sklepie RTV i sprzedawca naopowiadał mi o mega promieniowaniu generowanym przez plazmy a ze lcd tak nie maja.

Pytanko w kwestii prezentacji - czy sklepy internetowe oferują takie prezentacje czy to jedynie w przypadku sklepów stacjonarnych ?
 
Do góry