Jaki Tv do pokoju 46'-52' do 10tys

vkrzychoo

New member
Witam szukam nowego tv do pokoju opisze teraz moje warunki
wielkość: 46 lub 52
poprzedni tv: samsung le37r72
ma stać
wielkość pokoju 23 m
odległośc od tv maks 4,5 m , oddalone fotele, sęk w tym ze łóżko mam bliżej i ogladanie z niego to juz 2-3m , (przydalaby sie tez obracana podstawka w tv zeby regulowac kąt)
sygnał: kablówka aster, dvd, ps3
oświetlenie: duże, okna na przeciw TV , są żaluzje ale w lecie i w dzien bardzo dużo światła, plus lampka na stoliku na przeciw tv
co racej wyklucza blyszczace matryce
ogladane w dzien czy w nocy, to i to, zalezy mi na plynnosci obrazu dobrego skalowania sd, porzadnego hd z malej i duzej odleglosci (patrz punkt odleglosc od tv) dobrego kontrastu, kolorów no i czerni :)
budżet do 8-10tys, mozna by wiecej ale czy jest sens placic za cos co za rok bedzie juz przestarzale?
preferowane modele: hmm zadowolony dotad jestem z samsunga lecz przeraza mnie w tych nowych ultra clear panel ktory jest jak lustro
sony jest poprostu brzydki i gruby, a szarp odstaje od tej twojki niestety pod wzgledem obrazu, slaba jasnosc
czekam na jakies ciekawe propozycje
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Odrzuciłeś 3 modele, ktore chcialem Ci polecić ;)
1. Pioneer 5090 - zdecydowanie nr 1 - plazma - ale masz duzo swiatla w pokoju i nie chcesz blyszczacych matryc - wiec odpada :(
2. Sony 52W4500 lub 52Z4500 lub 46X4500 - dobre LCD - ale wygląd Sonego (Twoim zdaniem go eliminuje) :(. Nowe modele Sony beda raczej krokiem w tyl chociaz trzeba poczekac na pierwsze testy.
3. Sharp 52XL2E - moim zdaniem najlepszy w kategori jakość/cena - sam chyba juz zdecydowalem, ze kupię wlasnie ten TV - ale wg Ciebie odstaje pod wzgledem obrazu - wg mnie wcale nie odstaje i jest porownywalny z Sonym.

Jeśli nie te 3 firmy to zostaje Ci Panasonic (ale to plazmy wiec rowniez odpadaja) lub Toshiba - niedlugo maja sie pojawic nowe modele, ktore zapowiadaja sie bardzo ciekawie. Jednak tutaj warto tez poczytac wątek o problemach z serwisem Toshiby i perypetiach userow z tym producentem.

Jak sam widzisz ciezko bedzie... ;)
Jesli jednak bedziesz sie decydowal ja wybralbym Sharpa 52XL2E
pozdrawiam
 

plesniak

New member
Polecam JVC 46S90. Super czerń, bardzo cienki, ramka bardzo mała - prawie sam ekran, obracana podstawka, przy silnym nasłonecznieniu obraz super - zero odbić. Świetne skalowanie SD. HD perfekcja. Swietna dynamika. Mam model 42S90 i jestem zadowolony. Warunki mam podobne. Stół obiadowy 2 metry od TV, kanapa ok 3,5 metra. Dzięki obrotowej podstawie nie mam problemów z kątami. Stół w stosunku do kanapy to 45 stopni i niezaleznie gdzie siedze, po obróceniu TV jestem zawsze na wprost ekranu. Co do czerni to już pisałem, że jak czarna krowa schodziła z ekranu to zlała się z czarną obudową LCDka :)
Ja wybierałem pomiędzy plazmą panasonica (odpadła ze względu na duże nasłonecznienie pokoju) sharp lcd odpadł po tym jak zobaczyłem obraz u znajomych. A sony odpadł bo nie było 42 calowych (40 cali za mało) a niestety miałem ograniczenie fizyczne wielkości telewizora (szerokość szafki 104 cm)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Hartson --> jak napisałeś "raczej" lepszy.
Oczywiście 100Hz z reguły poprawia płynność w szybkich scenach, ale
bywa, że lcd 50Hz z dobrą elektroniką lepiej sobie radzi od 100Hz ze słabszą elektroniką. Najlepiej samemu zobaczyć, ocenić i podjąć decyzję.
Sam mam 50 Hz i jest dobrze. Gdyby było 100 Hz to zapewne byłoby również dobrze lub lepiej.
 

MacGege

New member
no to może któregoś philipsa z serii 9603 lub 9703, nie dość że to świetne TV to jeszcze mają ambilight :)
 

plesniak

New member
a czy ambilight nie wymaga czasem żeby TV stał przy ścianie tak żeby miało od czego się odbijać. Nie wiem nie znam się ale z tego co kolega napisał, tv ma się obracac czyli nie będzie wisiał na ścianie. Poza tym czytałem na tym forum że ambilight to bardziej gadżet niż funkcjonalność
 

vkrzychoo

New member
myślałem o Philipsie ale raczej o 9803 z tym że jest drogi co tu ukrywać i za mały wolałbym 46-52' no i tez ten kolor wolałbym raczej coś czarnego, do reszty sprzetu kolorystycznie pasuje
wiec sami widzicie nie latwa sytuacja chyba na chwile obecna nie ma tv spelniajacego moje oczkiwania, chyba pozostaje czekac na nowe linie sony, sharp, philips
 

trops55

Member
plesniak napisał:
a czy ambilight nie wymaga czasem żeby TV stał przy ścianie tak żeby miało od czego się odbijać. Nie wiem nie znam się ale z tego co kolega napisał, tv ma się obracac czyli nie będzie wisiał na ścianie. Poza tym czytałem na tym forum że ambilight to bardziej gadżet niż funkcjonalność

Z czystym sumieniem polecam markę Philips. Ja mam 52 PFL 9632. Obraz SD b. dobry ( Perfect Pixel HD czyni cuda) nie mówiąc o sygnale HD. Poprzednio miałem Sharpa z serii XL i obraz SD o wiele gorszy niż na Philipsie. Bardzo przydatna obrotowa podstawka, jeżeli oglądamy z różnych miejsc.
Ambilight, żaden gadżet. Oglądanie TV z nim relaksuje, optycznie powiększa obraz, nie wyobrażam sobie teraz TV bez ambilight. TV mam ustawiony na komodzie w odległości ok 25 cm. od firanki, efekt super.
 

Sych

New member
Philips ma dobre tv, ale nie z ampilight. Nie będę wypowiadał się na temat tej "technologii". Jak na 4.5m to radził bym pomyśleć o projektorze HD. Te tańsze Benq są już w cenach ok 3000zł. Tylko nie wiem, jak one chodzą, w opisie jest że na 1080p:D np.:
http://allegro.pl/item565162050_ram_net_benq_w500_hd_1080p_hdmi_fv_raty_gdansk.html

Przy budżecie 10k zastanowił bym się nad takim projektorem (ale sprawdzić wcześniej jak sobie radzi, może jakieś testy są..) i do tego dobry LCD np.:
http://www.ceneo.pl/1833334
http://www.ceneo.pl/1735019
 

plesniak

New member
Niby rozdzielczość maksymalna 1080p ale kilka linijek niżej jest
Obsługa HDTV(480i, 480p, 576i, 576p, 720i, 720p, 1080i )
 

Sych

New member
Nie doczytałem tego. A jak myślisz, jak to sobie daje radę? Generalnie ceny projektorów w HD są dużo wyższe, a Benq takie tanie rodzynki wypuszcza... Teraz doczytałem, w opisie masz napisane, Full Hd- nie, HD ready- Tak:rolleyes: rozdzielczość podstawowa- WXGA (1280 x 720) :roll:
Czyli skubaniec skaluje do 1080i albo 1080p, choroba wie... Ale kręcą na tych aukcjach..
 

MacGege

New member
Sych napisał:
Philips ma dobre tv, ale nie z ampilight. Nie będę wypowiadał się na temat tej "technologii".

a co jest złego w technologi ambilight. Sugerujesz że TV z ambilight mają gorszy obraz ???.
Można to nazwać nocną lampką czy jeszcze jakoś inaczej co nie zmienia faktu że ogląda się dużo lepiej i nie mówią tutaj o efekcie WOW jak zobaczy to ktoś z gości a nie widział tej technologi w akcji. Powiem więcej ambilight jest super w przypadku oglądania koncertów, gdzie czasami bardzo dynamicznie zmienia się kolorystyka sceny a ambi przy ustawieniu w tryb dynamiczny tylko potęguje pozytywne wrażenia.
 

Sych

New member
Może to zależy od wrażliwości wzroku. Ja noszę okulary i mnie aml. męczy. Miałem kiedyś lcd Philipsa, jeszcze w HD Ready bez aml. i byłem z niego bardzo zadowolony. Nawet już miał 100Hz. Długo zastanawiałem się nad wyborem z aml. zobaczyłem u znajomych ten tv, trochę naoglądałem się i mi to najprościej przeszkadza. To jest dla mnie, jak odwrócenie uwagi od niedoskonałości obrazu, przez oświetlenie zewnętrzne.. Na pewno podejście do tego, to też kwestia gustu, o gustach się nie dyskutuje, więc nie chciałem na ten temat pisać...
Reasumując, wolałbym i wybrałem Philipsa bez aml. i byłem z niego bardzo zadowolony. A kosztował skubaniec od choroby...
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
A czy ambilight nie da rady wylaczyc? Nie mailem nigdy Philipsa ale wydaje sie to logiczne aby byla taka mozliwosc?

EDIT:
Dzieki za odp MacGege. Czyli tak jak myslalem wiec nie ma co sie sprzeczac czy jest ambilight czy nie bo kazdy moze sobie wg wlasnych potrzeb ustawic.
 
Ostatnia edycja:

MacGege

New member
No coż ja też noszę prawie 30 lat okulary, ale na szczęście mi to nie przeszkadza. Chociaż z mocą podświetlenia ambi też zjechałem trochę w dół.
No ale jak widać to już kwestia własnych preferencji.

Co do pytania ze strony Ramzes765 to ambi:
- można całkiem wyłączyć
- można regulować moc podświetlenia w skali od 1 do 100
- można regulować z jaką niezależnością mają działać poszczególne strony ambi, czy też mają działać wszystkie jednakowo
- można go włączyć na stałe wybierając jeden z kolorów dostępnych z palety kolorów.
- można regulować szybkość działania ambi , na to co się dzieje na ekranie. Tutaj jest regulacja 3 stopniowa.

Tak więc każdy może go sobie dostosować do własnych upodobań
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Moze ktos wyrazi opinie o 52' modelu Philipsa? np. 52PFL9703D? Jak pisalem wyzej jestem prawie zdecydowany na Sharpa 52XL2E ale moze jeszcze cos z Philipsa sprobuje ;). Interesuje mnie tylko 52'
 

vkrzychoo

New member
a co myślicie o samsungu 46' 551, piatka nie blyszczy tak jak reszta,ma obrotową podstawke a technologicznie poza brakiem 100hz nie jest zle, a no i cenowo to rewelka , jakies opinie uzytkownikow na ten temat?
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Kolego daj sobie spokój....ten TV to przezytek i niska jakoś odbioru...jeśli nie chcesz wydawac az tak duzych pieniedzy i miec niezły Tv to kup:
1.Sharpa 46 Xl2E
2.JVC V80
3.Panasonica 46 PY80
 
Do góry