Jaki tv do 5500zł?

LE21

New member
Witam. Jestem nowym użytkownikiem, który potrzebuje pomocy w wyborze telewizora. Do dnia dzisiejszego używam 29" Thomsona (CRT). Wraz z otrzymaniem dekodera HD C+ i wcześniejszego zakupu blu-raya postanowiłem zmienić telewizor. Na zakup tv chciałbym przeznaczyć do 5,5 tyś zł i kupić go w tym lub przyszłym roku. Jestem w stanie troche dołożyć, jeśli droższy tv bedzie tego wart.

Potrzebuje waszej pomocy, rady i opinii w wyborze tv w zakresie technologii wyświetlania obrazu, wielkości tv i jakości oraz możliwości. Nie jestem zdecydowany czy wziąść plazme czy lcd, zapoznając się z warunkami w jakich oglądam na co dzień i moimi oczekiwaniami i preferencjami, proszę o podpowiedź, co będzie dla mnie lepsze lcd czy plazma?

Po drugie jakiej firmy tv byście dla mnie widzieli?

Po trzecie czy wielkość 46-47" cali będzie dla mnie odpowiednia?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4 x 5 m, pokój pomalowany na biało, do południa świeci słońce na okno.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 przez 90% czasu, czasami 2 lub 3.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? Na tył telewizora.
7.Jaki masz obecnie telewizor? Thomson 29" CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Wysokiej jakości obraz (HD) i żeby SD był co najmniej taki jak na CRT, co najmniej 3 portów HDMI, brak snużenia, rozmycia w transmisjach sportowych przy szybkich akcjach (dla przykładu mój brat kupił 46 " plazmę Samsunga kilka lat temu i podczas oglądania meczu na C+ w HD, kiedy kamera pokazuje statyczny obraz wszystko jest super, jednak podczas ruchu obraz traci na jakości i się rozmywa - chcialbym maksymalnie tego uniknąć, to najbardziej zauważam, to mnie denerwuje). Możliwość nagrywania przez USB. Internet i 3D to sprawa drugorzędna, aczkolwiek mile widziana.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? SD i HD - z dekoderów
10.Jakie urządzenia? Dekoder CP (SD), dekoder C+ (HD), blu-ray, amplituner, laptop.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? w tygodniu (dziennie około 4h), w weekend (dziennie około 8-12h). Zależy od posiadanego czasu.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem, w laptopach wole błyszczącą.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Zdecydowanie filmy i sport, później popularno-naukowe, a dalej całą reszte.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie koniecznie, od tego jest komputer.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie. Chyba, że kupie konsole, ale raczej nie mam tego w planach.
16.Preferencje co do marki? Samsung, Panasonic, ale jestem otwarty na propozycje.
17.Preferencje co do wielkości? 46-47" - to chyba odpowiednia wielkość tv do mojego pokoju?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Ciemny obraz, efekt lustra, nieczysty obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Pół na pół, zazwyczaj między 16 a 22 w tygodniu i między 9-24 w weekendy.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Zakup przewiduje w tym lub w przyszłym roku. Wole poczekać i kupić coś z czego będę zadowolony (wyższy model po zniżce). Do dnia dzisiejszego nie jestem zdecydowany czy skłonic się ku plaźmie czy lcd. Maksymalnie chciałbym wydać 5500 zł (zainteresowanie modelowe: Samsung UE46ES8000, Samsung UE46ES7000, Panasonic TX-P50VT50E - choć wolałbym w rozmiarze 46-47").
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie koniecznie (choć i tak telewizory z górnej półki chyba mają 3D), najmniej ważny dla mnie parametr wyboru TV. Oglądałem przez kilka minut materiał w 3D (aktywne) z odległości 2-3 na tv 55" w przedziale cenowym od 7-9 tyś. i wypadło zdecydowanie lepiej niż oglądany z 1 m materiał w 3D (pasywne) na 47" tv LG w przedziale cenowym 3-4,5 tyś. Nie wiem, czy to jakość tv zrobiła różnicę, czy typ technologii.

Dziękuje za wszelkie rady, sugestie i odpowiedzi.
Pozdrawiam LE21
 
Do góry