Jaki TV do 4000 zł - Blu-Ray i PC?

neov6

New member
Zamierzam kupic telewizor, który będzie wykorzystywany jako duży monitor PC i do filmów. Który wybrac z dostępnych lub mających się pojawic? Telewizor będę kupywał za dwa tygodnie lub za półtora miesiąca - zależy ile będę miał kasy.

Zastosowanie:
60% - filmy HD
30% - gry
10% - internet
0% - telewizja

Warunki:
- odległóś od telewizora: 1m (internet), 2m (gry, filmy)
- głównie zaciemnienie lub zupełna ciemnośc w pokoju - lubię oglądac filmy w warunkach kinowych

Przekątna: mam w domu Philipsa 32PFL5322 (32 cali) i jest za mały w opisanych wyżej warunkach więc myślę 37 - 40 cali chyba będzie odpowiednie. A wspomniany telewizor jest w innym pokoju jako telewizor do TV kablowej przy dziennym świetle i jestem z niego zadowolony, ale do PC i ciemnego pokoju to tragedia - nie ma regulacji backlight i w trybie PC (bez overscanu) nie można wyłączy procesora obrazu który z ładnego filmu robi ciemne przekontrastowione coś.

Najbardziej zależy mi na tym aby telewizor nie wydawał żadnego dźwieku typu szum lub buczenie - miałem monitor Acer 26 cali który zwróciłem z powodu syczenia przy niskich poziomach backlight.
Drugim głównym kryterium jest możliwośc regulacji backlight i możliwośc wyłączenia kontrastu dynamicznego i innych "ulepszeń".
Najważniejszym aspektem obrazu jest dla mnie czerń przy backlight dostosowanym do zupełnie zaciemnionego pokoju. Na kątach mi nie zależy - będę siedział na wprost.

Cena: do 4000 zł ale najlepiej w okolicach 3500 zł (kupywac będę najpóźniej w czerwcu 2008 )
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 37 X 20 - full hd
Hitachi 37 V 01 - full Hd
Toshiba 42 X 3000 - full hd
Panasonic 37 LZD 80 - full hd
Sony 40 D 3500 - full hd
 

nikon300

New member
autor wątku napisał, że interent z odległości 1m...., a filmy i gry z 2m...

czy LCD 37' (nawet FullHD) nie wyprodukuje sporej pikseliozy z tak bliskiej odległości? Sam szukam LCD do filmów + internet (odległość 2-2,5-3m) i jeśli faktycznie obraz z 37' z tak bliskiej odległości to żyleta to zacznę poważnie zastanawiać się na 37 calami (do tej pory brałem pod uwagę jedynie 32').
 

neov6

New member
nikon300 napisał:
autor wątku napisał, że interent z odległości 1m...., a filmy i gry z 2m...

czy LCD 37' (nawet FullHD) nie wyprodukuje sporej pikseliozy z tak bliskiej odległości? Sam szukam LCD do filmów + internet (odległość 2-2,5-3m) i jeśli faktycznie obraz z 37' z tak bliskiej odległości to żyleta to zacznę poważnie zastanawiać się na 37 calami (do tej pory brałem pod uwagę jedynie 32').

To, czy 37 cali z 1m przy 1920x1080 to za duże piksele zależy od preferencji i stanu wzroku. Osobiście noszę okulary (celowo lekko nieostre bo i tak przy idealnie dobranych do wady po kilku tygodniach pojawia się znowu nieostrośc widzenia) - im większe piksele tym lepiej dla mnie - oczywiście do pewnej granicy. Nie przeszkadza mi nawet 32 cale przy 1360x768 z 1m, a z tego co widziałem w specyfikacjach to nawet 40 cali ma mniejsze piksele przy full-HD niż 32 cale przy 1360x768. Przy 32 calach 1360x768 dla mnie optymalna odległośc żeby nie było wida pikseli to 1,5 m. Dalej to już piskele się zlewają i jest utrata szczegółów - przynajmniej dla mojego wzroku.
Radziłbym zakup co najmniej 37 cali przy minimum 2m odległości - przy filmach rozmiar ma duże znaczenie - 32 cale robi wrażenie przez kilka godzin po zakupie jeśli wcześniej miało się tylko 21 cali. Później można tylko żałowac że telewizor jest taki mały. Chociaż może to tylko ja tak mam ;).
 

neov6

New member
kiki napisał:
Sharp 37 X 20 - full hd
Hitachi 37 V 01 - full Hd
Toshiba 42 X 3000 - full hd
Panasonic 37 LZD 80 - full hd
Sony 40 D 3500 - full hd

Z tego co czytałem to nowe LCD Panasonic mają regulację backilght tylko w menu serwisowym. Czy w takim razie ma ten telewizor kilka trybów obrazy typu film, sport - żeby do poszczególnych trybów ustawic różne poziomy backilght w menu serwisowym na stałe? I czy można wyłączy kontrast dynamiczny?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co do wielkości nie ma żadnych obaw.
Co do obsługi - jak wejdą to się dokładnie pobawię :D
 

neov6

New member
kiki napisał:
Sharp 37 X 20 - full hd
Hitachi 37 V 01 - full Hd
Toshiba 42 X 3000 - full hd
Panasonic 37 LZD 80 - full hd
Sony 40 D 3500 - full hd

Zbliża się czas aby ostatecznie wybrac TV, a ostatnio pojawiły się nowe Toshiby w atrakcyjnej cenie. 42XV500PG (42XV505PG bez DVB-T) aktualnie za 3700 zł - czy w porównaniu z Sony 40D3500 jest lepszą opcją? Z testów które czytałem wynakało, że Sony smuży przy ciemnych scenach w grach. Jak z czernią w tej Toshibie - czy jest na poziomie tej w Sony?
 
Do góry