jaki TV do 4000 PLN max?

brickwalker

New member
Witam.

Przymierzam się do zmiany telewizora ze swojego starego CRT na coś wyraźnie większego. Maksymalny budżet na tą chwilę wynosi 4k - nie dajmy się zwariować - to tylko telewizor. W zasadzie prawie przekonany jestem do plazmy. Dodatkowe info poniżej - bardzo dziękuję za wszelkie sugestie:

1. budżet - max 4000
2. odległość od ekranu: 3 metry
3. jak słońce świeci w pokoju: mieszkanie w bloku z oknem na północny wschód - dośc ciemno nawet w dzień
4. wielkość pokoju: 6x3 m
5. obecny telewizor: CRT Sony Trinitron 21" (4:3)
6. jakie programy najczęściej oglądasz: dokumenty, filmy, sport (Polast Sport HD), żona seriale i jakieś babskie kanały :)
7. więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: w 80% oglądam wieczorem od ok. 19 przy słabym lub zgaszonym świetle
8. wolisz obraz ostry czy łagodny: obraz naturalny zblizony do CRT będzie mnie satydfakcjonował
9. preferowana wielkość telewizora: 46 lub 50 cali
10. jak urządzenia będą podłączone: cyfrówka UPC, bluray, często laptp z plikami mkv lub dysk zewnętrzny
11. czy ważne jest wifi: może się przydac ale nie jest konieczne
12. czy będziesz korzystać z widgetów?: sporadycznie
13. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami:Tak
14. ma mieć 3D?: kompletnie mnie nie interesuje
15. ile masz programów HD: ok 25
16. ma stać czy wisieć: wolę żeby wisiał
 

brickwalker

New member
Dzięki za radę.
W zasadzie to prawie jestem zdecydowany na Panasa ale jeszcze mam wątpliwość, bo cenowo korzystnie wypada Samsung E6500. Warto dopłacać do Panasonica?
 

brickwalker

New member
Bardziej mam się, ku plazmom bo mój obecny telewizor to kineskop Sony i obraz na LED-ach to zdecydowanie nie to. Obraz plazmowy bardzo mi pasuje ale nie wiem, na którą się zdecydować - czy dopłacanie do Panasonica za to, że jeste Panasonikiem ma sens :). Z drugiej strony Samsung zawsze jakoś był dla mnie taką firmą krzak ale ma zalety, których nie ma Panas, czyli mniejsze narażenie na wypalenie i brak problemu 50 Hz (akurat nie wiem czy w ogóle bym go zauważył). Bezprośrednio nie będę miał okazji tych telewizorów porównać. I jeszcze jedna kwestia czy warto naruszyć budżet i dopłacić do Panasa GT50?
 

chrobry

New member
Ja powiem tak :) Prawie jestem zdecydowany na Panasa 50st50. Prawie bo ostatnio kupiłem plazme LG 42 nie pamiętam symbolu ale to był model chyba z tamtego roku i do tego najtańszy (coś kolo 1,5k w mediaexpert). No i się zaczeło. Obraz extra, bez żadnych specjalnych ustawień, multimedia czyta. Nie jestem expertem w tej dziedzinie ale co jestem u teścia i widze jak to gra to mi się podoba. I teraz jest tak, albo bedę mega zadowolony z pansa bo ponośc duuuużo lepszy albo w....ny że przepłaciłem kupe kasy. I bądź tu mądry.
 

brickwalker

New member
Ok. Dzięki za wszystkie podpowiedzi. W zasadzie to zostaje jedna tylko wątpliwość -> czy obraz 2D na Panasie jest na tyle dobry, że warto do niego dopłacić w stosunku do Samsunga E6500, biorąc pod uwagę że podobno na Samsungu jest mniejszy problem z powidokami. Obraz 3D kompletnie mnie nie interesuje i traktuję go jako ciekawostkę.
 
Do góry