Jaki TV do 2500?

lenonn

New member
Witam, planuję kupić telewizor. Miałem kupić dwa miesiące temu i byłem zdecydowany na lcd Toshiba 40xv733. Jednak sprawa się przeciągnęła i kupię teraz. Ze względu na to, że TV będzie oglądany pod kątem zmieniłem zdanie (po obserwacji w sklepie) na korzyść plazmy. W pokoju mam komputer HTPC z kartą TV/Sat , który podaje sygnał do telewizora. Jest i będzie to jedyne źródło sygnału. Także nie interesuje wbudowany tuner mpeg4, czy odtwarzanie z usb i inne bajery. Głośniki w TV również nie będą używane.

Proszę o pomoc.
odległość od ekranu - 2m
jak słońce świeci w pokoju - telewizor na przeciwko okna (północ), słońce nigdy nie świeci bezpośrednio przez okno, jednak w słoneczny dzień widać odbicia okna na telewizorze
Jak duży jest pokój - 3,5x4m
jaki masz obecnie telewizor - stary crt 14" :)
jakie programy najczęściej oglądasz - głównie filmy, filmy HD
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - 50/50
preferowana wielkość telewizora - 40"/42"
preferowana marka - bez znaczenia
czego nie lubisz w telewizorach - buczenia
jakie urządzenia będą podłączone - komputer
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 60% TV 30% filmy 10% gry
jakimi złączami - hdmi
jaki masz sygnał - sd, w przyszłości będzie hd i mpeg4 z naziemnej TV cyfrowej (jeśli w końcu wystartuje)
ile programów HD - na razie 0 ale sprzęt umożliwia odtwarzanie filmów HD z dysku
ma stać czy wisieć - wisieć

Cena 2000 - 2500 zł.
 
Ostatnia edycja:

lenonn

New member
Generalnie ten model byłby ok. Faktycznie jedynym powodem do "pakowania" się w rozdzielczość HD są dla mnie filmy HD odtwarzane z dysku komputera. Jednak jeśli oznacza to wyraźną stratę w pozostałych elementach to faktycznie lepiej wybrać HD Ready.
 
Do góry