Jaki TV 55 cali do 5000 tyś? Oled czy Miniled

Smirnoff1982

New member
Witam!
Powoli myślę nad zakupem nowego TV. Obecnie posiadam 40" Samsunga UE40D6750 od 15-16 lat? W każdym razie bardzo długo. Ostatnio zaczął się psuć - padło wyjście optyczne i głośniki zaczęły trzeszczeć. Obecnie głoś puszczony na kino z pominięciem TV. TV pewnie wyląduje u syna pod PS5 bo do matrycy nie mam zastrzeżeń.
Przy zakupie TV biorę pod uwagę dwie marki - Samsung ( w domu mam praktycznie każdy sprzęt tej marki, wszystko już ok 15 lat i wszystkie działają bezawaryjnie ) oraz Sony, jednakże jak zacząłem czytać, oglądać to coraz bardziej podobają mi się Hisense oraz TCL. Od kiedy wyszły OLEDY w mojej głowie chodziła myśl, że następny TV musi być OLED, no właśnie chodziła. Bo teraz zauważyłem że jest coś takiego jak Mini LED i im więcej o tym czytam tym większy mam dylemat jaka matryca była by lepsza? Jakie modele są godne polecenia?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 21m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, kąty mniej ważne - obrotowy uchywt
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? ok 5 m od TV okno - z boku, słońce nie przeszkadza
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE40D6750
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Technologia MiniLED/OLED, Smart tv (raczej Google TV), sport - brak smużenia, etc..
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder 4k, wi-fi lub lan
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? konsola Nintendo Switch, PS5 - obydwie nie na stałe.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Dni robocze ok. 4h dziennie, weekend ok. 6 h, raczej popołudniami-wieczorami
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Programy sportowe, filmy, seriale, bajki - dzieci
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Smużenie przy transmisjach sportowych, lagi SMARTa, kiepska czerń
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung może TCL/Hisense
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Bez 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 5 tyś
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? Tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O to masz bardzo dobre modele :
  • LG Oled 55B33
  • TCL mini led 55C845
  • Philips 55Oled 718
Plus dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 
Do góry