Jaki TV 50 cali?

george-f

New member
Witam.. Padl mi telewizorek i musze szybko cos kupic. Zalezy mi na jakosci obrazu i by nie mial problemow z odtwarzaniem filmow mkv i innych. Doradzicie cos?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2-2.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - i tak, i tak, najczesciej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - prawie caly dzien
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - CRT, wlaciwie juz go nie mam :)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - wi-fi, czytal filmy mkv i inne
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - n-ka
10.Jakie urządzenia ? - wzmacniacz a-v, dysk HDD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - ok 6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - film, sport, dokument, przyroda
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
16.Preferencje co do marki ? - samsung, panasonic, philips...
17.Preferencje co do wielkości ? - 47-50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - brzydki obraz i wyglad
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - 70/30
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - absolutny max 4500pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - tak, obojetnie jakie byleby ladne :)

Zastawiam sie nad Samsungiem PS51E6500 ze wzgledu na multimedialnosc i calkiem ladny obraz w porownaniu z Panasem. A moze jakis LED? Moze ten, ktory testowal Kiki - TX-L47ET5E? Co myslicie?
 

george-f

New member
Dzieki Kiki. A jakas alternatywa w postaci innego LCD lub plazmy? W pokoju mam rolety wiec zawsze moze byc ciemniej. Wyczytalem na forum, ze ten tv ma problem z nagrywaniem na HDD a ta opcja by mi sie przydala.
 

Xisiek

New member
Co do jakosci obrazu to dobra plazma (np. samsung e6500) albo bardzo dobra (np. panasonic st50) w odpowiednich warunkach oswietleniowych - czytaj brak mocnego swiatla slonecznego - praktycznie nie daje szans zadnemu tv lcd/led. Ale problemem jest ze nie uswiadczysz tych zalet w oswietlonym pomieszczeniu. Z lcd/led sugerowalbym blizej przyjzec sie marce Toshiba.
PS> Osobiscie 3D nie ogladam ale wiele osob mowi tak (jakosc obrazu) - pasywne porazka, aktywne lcd/led ok, aktywne plazma - aktywne lcd/led to syf.
 

george-f

New member
Dzieki koledzy.. Jesli w tej cenie plazma oferuje lepsza jakosc obrazu to wole plazme, tym bardziej ze moge zaciemnic pokoj, zreszta w wiekszosci ogladam tv wieczorem i w nocy. W dzien to praktycznie tylko w niedziele :).
Interesuje mnie bardzo e6500 bo jest bardzo medialny i bedzie wygodny w uzytkowaniu. Jesli niewiele ustepuje panasowi pod wzgledem jakosci obrazu to moge pojsc na taki niewielki kompromis i postawic e6500 w pokoju. A jak wygladaja multimedia w panasoniku? Jest jakas znaczna poprawa wzgledem poprzednich modeli? Bo starsze modele zupelnie mnie nie zadowalaja i chyba sklanialbym sie (kosztem niewielkiej utraty jakosci obrazu) ku jakiemus nowszemu ledowi.
No wlasnie, za ta kase lepiej plazme czy to co zaproponowal Kiki? A moze jeszcze jakis inny model warto wziac pod uwage? A czy dbanie o panel plazmy nie bedzie jakos uciazliwe na codzien? Chodzi mi o powidoki albo wypalanie pikseli.
 
Do góry