jaki tv 47-50cali do 3500zł

marcinz22

New member
Witam. Proszę o pomoc w wyborze telewizora.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Od południa ( z boku )
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG42pn450
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV, 3D, WiFi, ( to dodatki, najważniejszy ekran)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HD/SD ( dekoder telewizji satelitarnej)
10.Jakie urządzenia ? bluray
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak wymagań
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport, przyrodnicze.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Okazjonalnie
15.Czy zamierzasz grać w gry - nie
16.Preferencje co do marki ? Samsung, LG, Panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? 47-50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nienaturalne kolory/ smużenie przy "szybkich" scenach
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500 PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, obojętne

Zastanawiam sie nad modelami:
samsung 50h6400
lg 47lb731
panasonic 50as650
sony 50w805

Oczywiście najważniejszą rzeczą jest sama jakość obrazu. Pozdrawiam
 

ibotto

Member
Na rzut okiem: poz1. i poz4. tylko 400Hz, migawkowy 3D.
Porównaj poz2. (znam nieźle) i poz4. (nie znam, warto obejrzeć).
Poz 2. nie smuży na tenisie ani na piłce, mam 47LB731V od 6m-cy.
Dziś bym zamienił - na 55/60LB731V .
 

vespero

New member
Dla mnie osobiście odpada LG, ze względu na jego kolory i biel a raczej coś szaro-różowego zasłania mi obraz.
Co go LG LB730/731 od sprzedawców słyszałem raczej mniej pochlebne opinie od lb670 mimo ze 730 podobno ma miec 100Hz.

Z tego co wymieniłeś to widać że to modele jakiegoś elektromarketu jak już Sony to 50w829, modele 805 i 815 sa robione pod sklepy elektro.... i są pomiędzy w705 a w829 i jak juz to tylko w815 bierz pod lupę, mimo że i ja chciałbym, żeby w815 był tym samym co w829 wychodziłby taniej. I niestety jedynie 50 calowe, mniejsze są na słabszych matrycach bo Sony sobie tak chciał.

Na moim miejscu słuchałbym się kolegów i patrzył w tej kolejności Sony 50w829, Panasonic 48as640, dopiero IPS Panasa AS650 lub AS740.

A na końcu dopiero Samsung i LG. Mimo wszystko chyba wolę tą paćke Samsunga i szeroką multimedialność od tego co robi LG.
 

ibotto

Member
Opinie sprzedawców należy mieć tam gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę. Promują konkretną markę, o parametrach mają pojęcie z-e-r-o-w-e.
Jeśli LB670 jest lepszy od LB730 to ja wymiękam. Nawet nie chce mi się pisać jakie bzdety mi wciskali w sklepach. Typujesz modele, obkuwasz się parametrów lub bierzesz wydruki w garść i zaginasz każdego. Do tego pendrive i zobaczysz, oczywiście to co można zobaczyć w jasnym sklepie ze świetlówkami. Konkretny egzemplarz kupuj w necie, masz 14 dni na zwrot - bez łaski !
 

marcinz22

New member
Po kikugodzinnych testach na lg lb731 mam coraz wiecej watpliwosci. Czy to normalne ze np jesli dlugo bylo wyswietlane np. menu telewizora to potem na ciemnym ekranie widac tzw. powidoki?
 

Duch87

New member
Bez reklam
Jakieś tam opóznienie zawsze występuje, ale nie powinno być duże. Zastanawiałeś się może nad modeli z ambilightem - boczne podświetlanie telewizora, które optycznie zwiększa jego wielkość?
 
Do góry