Jaki TV 46" - dylematy

carpov

New member
Witam.

Celowo piszę w kategorii plazma...bo mam dobre doświadczenia z plazmami, a może ktoś mnie do LCD
przekona :p Wybór miał być prosty - P46G30E i koniec, a tu z postu na post coraz więcej myśli "a może coś innego"

Jakie masz warunki - pokój 6m x 4m, duże okno balkonowe wystawa wschodnia
Preferowana wielkość matrycy – 46"
Preferowane marki - nie istotne, nie jestem fanatykiem
Jaki sygnał – Telewizja N, HTPC po HDMI
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost: kanapa odległość ok 3,5m , z boku: drugi koniec pokoju pod dużym kątem
Jakie urządzenia do podłączenia - Blu ray, zestaw audio, laptop, PS3
Jaka klasa cenowa – 4000pln
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – raczej wieczory, weekendy dzień i wieczór
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – duze okno, dużo światła rano (wystawa wschodnia) od 11 światełko rozproszone
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - zgaszone światło lub oświetlenie tzw. nastrojowe
Ma stać czy wisieć - ma wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD

Nie wzbraniam się przed LCD, może być 3D parcia nie mam, ma być multimedialny i bezproblemowo odsłużyć filmy z kamery AVCHD, MKV, DivX, zdjecia itp - wtedy pozbyłbym się HTPC

Proszę o pomoc w wyborze i sugestie
 

carpov

New member
Widzę że po za wielkością przekątnej...cała reszta w porządku TAK?
Czyli G30 :mrgreen:

BTW: zmierzyłem dokładnie odległość oko-powierzchnia ekranu...i jest to ok. 2,8m, czyli 46" wystarczy

Samsung 46D6500 powyżej 4000 pln...więc odpada
 

carpov

New member
Na placu boju takie modele..wszystkie do 4000pln (kolejność przypadkowa)

Panasonic TX-P46G30E
Panasonic TX-P46ST30E
Panasonic TX-P50G20E
Samsung PS51D6900
Samsung UE46D6000

Co z tego wybrać? W tym tygodniu chciałbym sprawę doprowadzić do końca
 

trebuch666

New member
A ja mam na oku g30 46"i zastanawiam się czy opłaca się dopłacić do sharp 46LE830E lub panasonic tx-p46gt30e. Telewizor potrzebny do sportu głównie, ale dobra czerń też by się przydała. Co myślicie - zostać przy g30 czy dopłacić?
 

don111

Banned
G30 ma bez porównania lepszą czerń od Sharpa, nie wiem do czego Ty chcesz dopłacać :)
Sharp jedynie w dzień wypada lepiej bo nie ma żadnych odbić (matowa matryca), GT30 ciut lepiej wypada w dzień od G30 (lepszy filtr) i w nocy (lepsza czerń ale minimalnie)
 
Do góry