Jaki TV 42-47 Cali do 3300zł

DonMisiek

New member
Witam poszukuję nowego telewziora:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3 x 4 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5-3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? jeszcze nie wiem, przez kilka miesięcy będzie stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój od południa, rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX – P42S20
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Płynny bardzo dobrej jakości obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? platforma NC+ , filmy hd z laptopa
10.Jakie urządzenia ? Amplituner (Dekoder NC+, laptop, Xbox 360)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 4 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Najważniejsze by nie odbijał wszystkiego jak lustro
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Piłka nożna, dokumentalne,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 30%
16.Preferencje co do marki ? Panasonic lub coś innego ;)
17.Preferencje co do wielkości ? min 42 " - max 47"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? przycinający i drgający obraz, brak płynności, problemy z softem,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3300zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Jeśli ma być to niech będzie pasywne.

Bardzo ciężko jest mi zdecydować się na nowy telewizor wybór jest przeogromny. Na samym początku zastanawiałem się nad Philipsem 42PFL6007 niestety ten model okazał się zbyt problematyczny dla użytkownika. To samo jeśli chodzi o Panasonica ET60 dlatego też zdecydowałem się chyba na plazme ponieważ posiadam jedną w domu.
Zastanawiam się nad Panasonic Tx-P42ST60 ale nie wiem czy ten telewizor jest wart takich pieniędzy pamiętam, że swojego Panasonica kupowałem za 2400 zł. UT50 natomiast nie jest już dostępny w sklepach, który myślę, że wystarczył by do moich potrzeb.
Oglądam dużo piłki nożnej z stąd NC+ jak i filmów HD które puszczam przez laptopa.
Mam nadzieję, że wspólnymi siłami udam nam się coś wybrać dla mnie.

Pozdrawiam i z góry dziękuje
 

Turek121

New member
Witam,
Zauważyłem zbliżony problem w wyborze do mojego. Po przeczytaniu wielkiej masy postów w rożnych wątkach na forum, z lcd przeszedłem na plazmę ( tzn w wyborze, a nie w praktyce ^^).

Również myślałem o zakupie philipsa, ale jak już sam wspomniałeś problematyka tego tv mnie odrzuciła ( jeżeli mam wydać ponad 3 tyś za tv, siedzieć i rozmyślać jak rozwiązać niekończące się problemy niż tak naprawdę z niego korzystać to sobie darowałem funkcję ambi, znajdą się i tacy którzy to zanegują, ale z moim szczęściem pewnie bym dostał ten upierdliwy egzemplarz :D )

Aktualnie się waham pomiędzy 47ET60, a 42ST60, pytanie dlaczego ? Pasywne 3d vs aktywne, oraz 42-47, no i różnice w jakości obrazu. Niestety nie udało mi się porównać dwóch modeli w euro, gdyż nie miałem ze sobą normalnego nośnika, który mógłby rozwiać moje wątpliwości. Druga sprawa nawet w euro nie mieli st60 tylko st50 oraz "miły pan" nie mógł podłączyć mi nic w 3d bo "blablabalabal", nie miałem czasu z nimi akurat walczyć. Mała rada nie sugeruj się w żadnym stopniu materiałem wyświetlanym u nich, nie będę się rozpisywał dlaczego ( temat wałkowany multum razy ), jeżeli chcesz porównać jakość przyjdź z własnym nośnikiem i sam zdecyduj który tv bardziej spełni Twoje oczekiwania.
Wiadomo 47 cali fajniej się prezentowało, a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Większy 50ST60 to już ok 4300 zł, więc ponad moje siły.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DonMisiek - ja do tych warunków zdecydowanie brałbym jednak 47"PFL 6007.
I prawie mieścisz się w klasie cenowej.
 

DonMisiek

New member
Nie ma opcji nie wezmę PFL6007 ten telewizor jest przedziwny i nie mam ochoty wkurzać się na niego. To ma być telewizor mam go włączyć i ma działać a nie żyć własnym życiem.

Widziałem ET60 na żywo i bardzo podobał mi się jego obraz z ich sygnału natomiast wszyscy sprzedawcy byli zajęci i nie puściłem swoich plików a nie mogłem zbyt długo czekać.

ST60 nie widziałem jeszcze na żywo ale mam nadzieje, że w najbliższym czasie sobie go zobaczę. Boli mnie głowa już od tego wyboru ;)
 

DonMisiek

New member
No tak tylko do 3300 zł 50ST60 to ja nie kupię ;) jedynie 42" czyli jest to najbardziej opłacalny zakup w tej kwocie?
 
Ostatnia edycja:

DonMisiek

New member
Wolałbym nawet zapłacić mniej niż wydawać tyle pieniążków na 42 calowy tv. Niestety UT50 ciężko trafić a myślę, że ten tv 50 cali za 2999 zł byłby optymalny.

Pozdrawiam
 
Do góry