Jaki TV 40'

techmetal

New member
Witajcie,

Przegapilem moment na zakup panasa AS640 i teraz jak widze sa klopoty bo Panasonic przeszedl na matryce 50hz ktore PODOBNO nie sa takie dobre. Potrzebuje TV dla ojca, 40 cali, najlepiej japonczyk bo do koreanskich wynalazkow nie mam zaufania. Sam mam plazme Panasonica i jakby byly jeszcze na rynku to bym sie nie zastnawial, ale ze nie ma to dumam i nic nie moge wydumac.
Chcialbym sie zmiescic w 2000PLN i za taka kase mozna kupic:

SONY KDL-40W705C
Panasonic TX-40CS520E
Panasonic TX 40CS620E
Panasonic TX-40C320E (bez 3D, ale akurat to jest najmniej potrzebna funkcja)

Jakbyscie mogli pomoc to bede wdzieczny.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam.
Sony ma lepsze wyposazenie czyli np tuner satelitarny, cztery wejscia hdmi a panasonic tx-40cs520 jest ubozszy pod tym wzgledem ale ma dobre wyniki w testach np na whathifi. 5 gwiazdek ,maksymalna ocena.

Panasonic TX-40CS520 review | What Hi-Fi?

przyklad z forum

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/118829-panasonic-tx40cs520.html#post1161183

Kilka dni temu nabyłem wymieniony model i postanowiłem, że napiszę kila słów dla rozważających zakup.Mam go od soboty więc nie długo,ale wystarczająco żeby się na nim poznać i coś powiedzieć.
Na wyglądzie się nie skupiam bo nie kupuje tv jako mebel chociaż nie ukrywam, że prezentuje się bardzo dobrze.
Jakość wykonania na świetnym poziomie,nic nie trzeszczy nie skrzypi, idealnie spasowane i cholernie lekkie :).Chyba podstawka cięższa od samego telewizora.
W sklepie stał przy nowym soniaczu z tego roku kdl40w705c więc mogłem sobie porównać bynajmniej w warunkach sklepowych.Dla mnie różnicy nie było.Wiadomo kwestia ustawień i soniakiem nie bawiłem się tak długo.Zdecydowałem się na Panasonica i nie żałuję.
Najważniejsze czyli obraz jest bardzo płynny,dobrze odwzorowuje kolory i ma sporo opcji ustawiania go. Głównych opcji mamy takich ogólnych ustawiania obrazu mamy 5 a resztę dostrajamy sobie według uznania.Ładna czerń, dobre doświetlenie matrycy i odwzorowanie barw.Co ważne matryca dobrze chłonie światło dnia codziennego bo u mnie tv stoi przy oknie i w słoneczne dni komfortowo daje się oglądać bez większej różnicy czy jest to noc czy dzień także dla mnie na plus.
Smart działa ani szybko ani wolno.Tu akurat mi na szybkości nie zależy specjalnie, ważne ze jest to system prosty i spełniający swoją funkcje.Oczywiscie mamy aplikacje panasonica na smartfony z której korzystam i działa lepiej niż pilot :).Jak już przy pilocie jestem to jest prosty,czasami trzeba coś 2 razy wcisnać,ale to chyba jak w każdym pilocie.
Co istotne tv odtwarza najpopularniejsze formaty takie jak avi,mkv itp nawet m2ts którego nie ma w oficjalnej specyfikacji.Ma się wrażenie, że co mu nie podepniemy do odtworzy,Ja oglądam filmy z pendrivea.Odtwarza pliki dual lub multiaudio.Z napisami do filmów nie ma problemów pod warunkiem, że są w formacie srt,ale to zadna wada bo jest pełnego konweterów online gdzie w kilka sekund zmieniamy txt na srt.A txt w ogole nie czyta.
Po całym dniu katowania dziada filmami fullhd w 60FPS nie stwierdziłem żadnego przegrzewania się i z tyłu telewizora nie czuć żadnych zmian temperatur i niech tak zostanie bo przegrzewanie to największa bolączka współczesnych telewizorów.
Wybaczcie, że nie ma w mojej wypowiedzi technicznych terminów, ale jestem laikiem i z takiej perspektywy oceniam ten telewizor.
Największa wada to jedno wejście usb...lepiej nie myśleć co jak się spieprzy :)



Jeszcze jedno.W niektorych sklepach czyli rtv-euro-agd i mediaekspert nie ma zwrotow i telewizor najlepiej kupic w innym w ktorym jest taka mozliwosc.W przypadku gdy nie bedziesz zadowolony lub telewizor bedzie uszkodzony w transporcie.Chyba ze planujesz transport telewizora we wlasnym zakresie wtedy najlepiej sprawdzic w sklepie czy telewizor jest sprawny.Czyli otwieramy karton i sprawdzamy przynajmniej czy panel nie jest uszkodzony.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie brałbym modeli z matrycą 50 Hz jeśli sięgasz za niewielką dopłatą telewizora z matrycą natywną 100 Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To najbliżej za niewielką dopłatą brałbym Philips 40 PFH 6550 z Potrójnym ambilightem i z Androidem.
 

woytas33

New member
Witam, chciałbym podpiąć się pod temat.

Jestem już niemal zdecydowany na Philipsa, proszę mi tylko podpowiedzieć czym różnią się modele 40PFH6510 i 40PFH6550 i czy rzeczywiście wygrywają porównanie z Panasonic TX-42AS650E oraz SAMSUNG UE40H6400?

A, i jeszcze jedno. Dlaczego Samsung zbiera ostatnio tak słabe recenzje? Czy to przez to, że najlepiej się sprzedaje i w tej masie sprzedażowej po prostu musi być taki odsetek wadliwych paneli, czy jednak rzeczywiście jakość poleciała na przysłowiowy łeb?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szacunek.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam Philips wygrywa ze wszystkimi ! Nie ma co się zastanawiać,brać,kupować,oglądać !
 
Do góry