Jaki TV 40"+ w okolicach 3000 (komputer, filmy, gry)

Prezesiak

New member
Witam,
Poszukuje telewizora, ktory glownie bedzie mi sluzyl jako monitor do komputera, na ktorym czesto ogladam filmy zarowno w SD jak i HD, czasem zdarza mi sie tez zagrac w jakas gre (raczej dynamiczna). Od czasu do czasu ogladam telewizje, ale zdarza sie to raczej rzadko. Poniewaz teraz mam LCD, chcialbym skorzystac z technologii LED i nizszego zuzycia energii. Cena 3000 nie jest ostateczna granica, ale wolalbym oscylowac w jej okolicach. Na pierwszy rzut oka atrakcyjne wydaja mi sie Sharp LC-40LX810E oraz Samsung UE40C6000, ale moze sa lepsze propozycje.

Btw, czy ten Sharp ma PiP? (nigdzie nie moge znalezc info na ten temat)

odległość od ekranu = 2-3 metry (filmy), do 2 metrów praca na komputerze
jak słońce świeci w pokoju = tylko rano jest mocne naslonecznienie
Jak duży jest pokój = 16,5m
jaki masz obecnie telewizor = Samsung 37" LCD LE37A551
jakie programy najczęściej oglądasz= rozne, ale sporadycznie. Glowne przeznaczenie to jako monitor do komputera (codzienne uzytkownanie, filmy, czasem gry)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = z komputera korzystam o każdej porze, aczkolwiek filmy ogladam glownie wieczorem albo w dzien z zaslonami
preferowana wielkość telewizora= 40-42
preferowana marka = obecnie mam samsunga i jestem zadowolony, ale może być inna marka
czego nie lubisz w telewizorach = smużenia, malej płynności obrazu w HD i nienaturalnych kolorow. W moim obecnym Samsungu przeszkadza tez to, ze pilota trzeba nakierowac bardzo precyzyjnie na czujnik żeby zareagowal.
jakie urządzenia będą podłączone = komputer, dekoder UPC. Być może w przyszłości kamera i konsola.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 20% telewizja, 80% komputer
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = zwykle na wprost, ale czasem jest konieczność zdecydowanie z kątów bocznych (ogladanie filmow w większym gronie)
telewizor ma mieć wifi = niekoniecznie
ma czytać przez USB filmy = niekoniecznie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = HDMI komputer, dekoder tez HDMI
ile programów HD = kilka
ile godzin dziennie ma grać telewizor = sporo, czasem nawet 12.
ile osób zasiada przed telewizorem = w przypadku korzystania z TV jako monitora tylko jedna osoba, ale czasem oczywiście zdarza się, że wiecej.
ma stać czy wisieć = stać
jaka klasa cenowa = okolice 3000 zl
 
Do góry