Jaki tv 40"-42".

Macieksuchy1

New member
Pewien czas juz rozglądam się za kupnem nowego telewizora do pokoju tylko im dłużej szukam tym bardziej nie wiem co wybrać.
1. Odległość od ekranu: 2 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój południowy głównie wieczorem w dzień rolety
3. Jak duży jest pokój: 4,00 x 4,00
4. Preferowana technologia: Lcd/plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor: Samsung 40
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: informacyjne.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30 % dzień 70 % wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: raczej bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: Dobry i naturalny
10. Matryca błyszcząca czy matowa:Nie ma znaczenia bardziej matowa ale sie nie upieram.
11. Preferowana wielkość telewizora: 40-42
12. Preferowana marka: Brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach:
14. Jakie urządzenia będą podłączone: ps3, w najblizszym czasie pc i n.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:40% ps3, 20% tv, 30% pc, 10% filmy
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: niewielkie kąty
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora:sporadycznie, bardziej przy podlaczonym pc.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: przy okazji
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: raczej tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI.
26. Jaki masz sygnał: n
27. Ile programów HD: wszystko co na platformach
28. Ma stać czy wisieć: stać
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu, brak smużenia,
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: od 2h do 6h
33.Ile osób ogląda: 1
34.Jaka klasa cenowa? Max 2000


Typy :
Panasonic p42s30 tylko nie wiem czy się nada do pc

Proszę o jakieś propozycję, szczerze to boję sie najbardziej przepalen za plazmie przy korzystaniu z pc(stałe obrazy itp).
 

don111

Banned
ale co oznacza PC ? gry, filmy czy masz na myśli np pracę w jakichś programach ?
jeśli to drugie to dochodzi kwestia ile czasu dziennie
 

Macieksuchy1

New member
Na pc bardziej granie i siedzenie w internecie. Czasami korzystanie z programów ale to bardzo sporadycznie. Mysle, ze jakies max 4 godziny dziennie, studiuje, wiec nie mam czasu na dlugie przesiadywanie przed ekranem. Tv miałby spełniać role monitora dla komputera stacjonarnego, do szybkich spraw mam laptopa na, którym wiekszosc rzeczy robie.
 

don111

Banned
gry by przeszły ale reszta nie, więc jednak będziesz musiał kupić LCD, pomijając możliwe wypalenia to LCD jest bardziej wyraźny na statycznych obrazach m.in. lepsza czytelność czcionki
 

Macieksuchy1

New member
A mogłbys cos polecic do 2k, w podobnych parametrach co ten Panasonic, tylko ze LCD.? Z jak najmniejszym Input Lagiem i dobrym obrazem podczas grania i ogladania tv.

Co powiecie o Samsungu le40c630 lub Lg 42pd550. Bardziej skłaniałbym się ku Lg. Może jakies inne propozycje?
 
Ostatnia edycja:
Do góry