Jaki TV 3D 46" do ok. 3500zł

sunnyluk

Member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5x4mb
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 200cm
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost - kanapa centralnie przed tv
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać na stoliku rtv
6.Jak słońce świeci w pokoju ? TV pod oknem, tyłem do okna, okno od strony wschodniej
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 32LX70P
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? to czego mi brakuje w obecnym:
- USB
- więcej niż 2 HDMI
- dostęp do aplikacji www (YT, niekoniecznie przeglądarka)
- możliwie najlepsza jakość obrazu HD

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Bluray, HD, SD
10.Jakie urządzenia ? Turbodekoder Nki, PS3, PS2, Wii, amplituner Onkyo TX-SR505 z 5.1
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? godziny popołudniowe i wieczorne, między godz.17 a 22
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obecnie mam matową i mi pasuje, ale może być błyszcząca
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy HD, czasem Bluray i Divx, telewizja SD i HD
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? od tego mam ps3, kompy, smartfony
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? TAK, ok 30% dziennie
16.Preferencje co do marki ? Panasonic, Sony, Toshiba, Sharp
17.Preferencje co do wielkości ? myślałem, że po 32" wystarczy mi 42", ale teraz wiem, że chcę 46" lub 47"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? hmm w obecnym? brak 3d, mały, czasem nie chce się włączyć ;) no i teraz mam tylko HD Ready... :( więc brak fullHD :)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł, możliwe, że będę kupował dopiero końcem roku więc obecne 4000 też do tego czasu mogą stanieć
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? TAK ma mieć 3d, a jakie?nie potrafię jeszcze odpowiedzieć co byłoby dla mnie lepsze, nie chcę później narzekać na 3D w PS3 (np. - a mogłem kupić lepszy TV, który lepiej mi to wyświetli...), na dniach podjadę do jakiegoś MM sprawdzić różnice w realu... ;)

Z racji tego, że jestem zadowolony z mojego pierwszego telewizora Panasonic 32lx70p wpierw patrzyłem na ofertę tego producenta. Kuszą mnie plazmy od kilku lat, ale ciągle czytam, że firmy po kolei wycofują się z ich produkowania, boję się trochę prądożerności tak dużego ekranu (choć obecny 32" LCD bierze mi ok 130W - sprawdzałem) i tego czy w moim pokoju czerń za dnia będzie przynajmniej na poziomie obecnego TV. Poza tym w plaźmie mam tylko aktywne 3d a wiadomo jakie są ceny okularów... z kolei czy kupując TV z pasywnym 3d nie będę narzekał na złą jakość 3d w grach? mam wielki dylemat co wybrać i na co w ogóle patrzeć.

Zaciekawił mnie Panasonic TX-L47ET5E - będę chciał go gdzieś obejrzeć na żywo.
Poza tym seria GT30 i oczywiście ST50.
Na modelach innych producentów aż tak się nie znam, dlatego napisałem tego posta :) proszę o pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jeśli do końca roku zakup to zdecydowanie za wcześnie dokonywać porady.
Jeszcze wiele się zmieni.
Przypomnij się proszę kilka dni przed planowanym zakupem.
 
Do góry