Jaki TV 32-42 cale do DVD, Blue-Ray i komputera?

Grzechoo21

New member
Ponieważ to mój pierwszy post więc witam wszystkich bardzo serdecznie.

Piszę ponieważ wisi nade mną widmo zakupu nowego telewizora a już się totalnie pogubiłem w całym tym rynkowym zamieszaniu. Parametr parametrowi nie równy, a jeszcze porównując jeden model w kilku sklepach dochodzę do wniosku, że to co widzę w sklepie nijak się ma do prawdziwych możliwości tego telewizora. Zdaję sobie sprawę, że tak naprawdę najrzetelniejszym źródłem wiedzy będą osobiste doświadczenia użytkowników dlatego też zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze telewizora.
Telewizor ma stanąć w salonie w odległości jakichś 3-4 metrów od fotela na którym będę przesiadywał. Myślę o czymś w rozmiarze 32-42 cale. Wiem, że im większy TV tym lepiej i przy tej odległości mógłbym kupić spokojnie powyżej 60 cali jednak niestety zakup i urządzanie mieszkania bardzo poważnie dobijają mój budżet i na dany moment maks co mogę wygospodarować to ok. 3000 PLN. Gdyby zależało to ode mnie to kupił bym wygodna kanapę i maksymalnie duży TV jednak moja szanowna małżonka nie podziela mojej pasji i dla niej ważniejsze są meble i inne bibeloty. Zupełnie nie rozumiem tego zamiłowania u kobiet :D

Więc tak jak wspomniałem ogranicza mnie kwota ok. 3000 PLN. Rozmiar który podałem wynika stąd, że zależy mi na dobrym a nie tylko dużym telewizorze. Telewizor będzie wykorzystywany głównie do oglądania filmów DVD i Blue-Ray. Kablówki nie oglądam zbyt dużo i szczerze mówiąc nawet nie bardzo wiem co jest podciągnięte do mojego nowego lokum. Docelowo oczywiście będę walczył o telewizję cyfrową z HD ale może się zdarzyć, że na początku będzie to jakiś zwykły kabel analogowy. Ale mniejsza z tym.
Dodam również, że ważne dla mnie jest podłączenie komputera do TV. Dobrze by odbywało się to bezproblemowo. Kolejna sprawa to fakt, że do telewizora będę podpinał konsolę Play Station. Tak, jestem stary chłop a mam konsolę i lubię męskie wieczory z piwem i mordobiciem lub rugby :). Żona się ze mnie śmiała dopóki jej nie złapałem jak z koleżankami grały w Sing Star, teraz już się nie śmieje :)

Dźwięk to sprawa drugorzędna bo do TV dokupię zestaw kina domowego. Ważnym też parametrem jest energooszczędność, dlatego też myślałem raczej o LCD niż plazmie bo z tego co słyszałem to LCD mniej ciągną prądu.


Aha, dodam jeszcze że zamierzam się zaopatrzyć w dysk sieciowy przeznaczony do współdzielenia plików multimedialnych między wszystkimi komputerami. Dobrze jak by była możliwość odtwarzania ich bezpośrednio na telewizorze bo z tego co wiem w nowych telewizorach jest taka możliwość.


Myślę, że to wszystkie wskazówki jakie mogę przekazać w kwestii wymogów stawianych nowemu TV.

Przyznam się, że jak oglądam telewizory w sklepie to najlepiej obraz wygląda na plazmach ale pewnie wynika to ze słabego sygnału jaki jest podawany a plazmy lepiej sobie z nim radzą. Ostatnio zwrócił moją uwagę telewizor LG 42 LF75. Był w bardzo dobrej cenie (trochę to podejrzane) jak na tą wielkość matrycy. Obraz był ostry a czerń bardzo przyzwoita jak na LCD ale coś mi się wydaje, że za tą ceną nie kryje się nic dobrego choć parę osób na forum polecało ten telewizor.

Telewizor który najlepiej by mi pasował to
SAMSUNG LE 40B650

jednak ta cena ponad 3600 PLN :/
Może ktoś coś znajdzie podobnego w lepszej cenie?

Będę wdzięczny za wasze uwagi i propozycje.
Dzięki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Dobry telewizor musi trochę kosztować. Nie kupujesz go na rok, pół roku, więc nie bój się troszkę więcej zainwestować. Jeśli Cię nie stać, wstrzymaj się. Takie jest moje zdanie, zawsze wolę kupić coś droższego i lepszego, nawet kosztem czasu. Nigdy jeszcze takie podejście nie zawiodło mnie. Efekt końcowy- zadowolenie.
 

Grzechoo21

New member
wiadomo że nie ma sensu kupować czegoś przestarzałego ale teraz nowości pojawiają się w takim tempie że nie chce kupować nowinek bo zapłacę majątek a zaraz cena spadnie. dlatego zastanawiam się nad SAMSUNGIEM LE 40B650. z tego co ustaliłem to w miarę nowy model, ma wszystko czego potrzebuję a cena jest sensowna. jeśli uznam że teraz nie mogę sobie pozwolić na 40 to wezmę 37 cali. jest tańszy jakieś 600 PLN.
ale zanim się zdecyduję chciałbym poznać jakieś alternatywy dla tego telewizora i opinie użytkowników
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z mojej wiedzy wynika że modele 42" do 3000 zł przy odległości 4 metrów możesz spokojnie wybierać:
Sharp 42 SB55
JVC 42 R90
Hitachi 42 VP01
JVC 42 P80
Toshiba 42 X 3000
Ważniejsze dla Ciebie będzie obrys obrazu, skalowanie , płynność i formatowanie obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie odradzam jeśli % więcej bedziesz korzystał z HD. Przy SD rewelacji nie będzie. Zwróć uwagę na kolorystykę nasycenia barw.
 
Do góry