Jaki tuner z wyjściem HDMI kupić?

vwdragon

New member
Witam..

Nadszedł czas przeprowadzki i w nowym miejscu zamieszkania brak jakiejś ciekawej propozycji telewizji naziemnej..
Chciał czy nie chciał trzeba się zainteresować telewizją satelitarną. Po przebrnięciu przez oferty telewizji cyfrowych wybór padł na Polsat Cyfrowy.
Niestety te ich dekodery oferowane z abonamentem to jakaś porażka.. Z tego co wyczytałem to nie można w nich układać listy ulubionych a jednak chciał bym mieć kanaly jakoś tak poukładane po swojemu.
Zaczełem się wiec rozglądać za tunerami. Po godzinach lektury na forach związanych z tematem SAT mam tylko większy mętlik w głowie.
Z czegoś trzeba jednak wybrać wiec mogli byście poradzić który z poniższych tunerków warto kupić:
1. LINBOX 7819 CRCI
2. FERGUSON ARIVA 200
3. GLOBO HD S1
Zależy mi ładnym obrazie i bezawaryjności.
W sumie pierwszy z nich zebrał na forach najmniej złych opini. Jest też najtańszy. Ale.. Właśnie czy są jakieś ale przemawiające za wydaniem wiekszej kasy na któryś z pozostałych dwóch..

Pozdrawiam
 

Gie

Member
Bez reklam
Pierwszy to dekoder SD. Ariva 200 to nowy tuner i może mieć jeszcze niedopracowany soft. Najlepszy ale i najdroższy z tej trójki jest HD S1.
Możesz rozwazyć jeszcze Opticum HD X550, OPTICUM HD 9600 lub OPTICUM 9500 HD. Ten ostatni jest już dosyć długo w sprzedaży i ma dopracowany soft. Dodatkowo ma dwa porty USB, jeden to zasilanie. Jeśli chciałbyś coś nagrywać na dysku 2,5 nie będziesz potrzebował dodatkowego zasilacza.
 

pustynnik

New member
Jeżeli zależy Ci na jakości obrazu zastanów się nad zakupem GI 900 HD lub nieco droższym Technisatem, który jest chyba liderem na naszym rynku. Zaletą GI jest bezproblemowa współpraca modułu Polsatu i Cyfry.Wyboru i tak dokonasz samodzielnie, to są tylko moje rady. Pozdrawiam!
 

vwdragon

New member
Na wstępie dziękuje za szybką odpowiedź.. Skoro ktoś wspomniał GI to co myślicie o Golden Interstar GI-S 980 CRCI LAN HD PVR?
 
Do góry