Jaki tuner pod Cyfre 4 propozycje

grzala25

New member
Witam wszsytkich potrzebuje waszej pomocy szukam tunera pod Cyfre+ w granicach 700 zl ceny internetowe. mam 4 propo : OPTICUM GLOBO 9500 HD PVR ,Opticum HD 9600 jest jeszcze wer. ts ale nie znam roznic , FERGUSON ARIVA HD Combo , FERGUSON HF 8900HD ktory z nich bedzie dobrym wyborem ?? zeby sie nie wieszal , pod wzgledem obrazu itd... chyba ze istnieja jakies inne propozycje?
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Też interesuje się dobrym "wolnym od operatora" dekoderem TV HD. Interesuje mnie dobry obraz i właściwy dźwięk, a także możliwość nagrywania.
W chwili obecnej użytkuję Humaxa 2000. Humax ma niezłą wizję jak na swój wiek, oraz kiepską fonię. Może również pracować jako dodatkowy podgrzewacz powietrza.
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli szukasz tunerów to popatrz też na ich możliwości. Do niektórych satek można wgrać alternatywny softu np. GLOBO 9500 HD PVR ,Opticum HD 9600 i wtedy można stworzyć małą wewnętrzną sieć kart za pomocą sieci lan. Jeśli chodzi o Ferdki to HF dobrze się spisują po spięciu ich ze spliterem ale jak dla mnie nagrywanie na nich to porażka (8900). Jeśli chodzi to arivą się nie bawiłem i tego nie ocenie ale wiem, że mają problem ze spliterem. Jeśli naprawdę mam ci coś polecić to zakup satke na Linuxie z uwagi na możliwości i szybkość powstawania poprawek dla softu alternatywnego jako lider tu dominuje dreambox (800,8000 i 500HD która ma wyjść lada chwila. Każdy z tych tunerów trochę kosztuje ale za to bardzo szybko przełącza kanały i ma możliwość podpięcia dysku, jakoś nagranych programów jest b.dobra i cały czas poprawiana w kolejnych edycjach softu). Później jeśli coś z niższej półki to Kaśka (Katherin UFS910 który ma super jakoś kanałów wręcz zachwalaną ale jako mankament to brak wbudowanego czytnika kart –jest cam ale dla znawców to żaden problem –Phoenix usb za 50zł). Później mamy nowość Coolstream i na końcu AB IPBOX 910HD. Jeśli chodzi o Humana 2000 do dla mnie porażka wolny na przełączani kanałów. Decyzja należy do ciebie i ciężko ją podjąć gdyż to wydatek. Ja sam mam teraz dm800 a Ferdek HF leży w szafie .
 

irzi

Member
Ja też rozeznawałem sprawę z tunerami i brałem pod uwagę te wymienione w pierwszym poście. Nawiązałem kontakty ze sprzedawcami sprzętu i w 3/4 przypadków polecają tunery Opticuma. Fergusona Arive nie polecają z uwagi na utrudniony dostęp do servisu, a pozatym maja informację od klientów że się strasznie zawiesza i bardzo słabo współpracuje ze splitterami (Na tym akurat mi bardzo zależy). No i na Opticumy są dopracowane oprogramowania, czy to od producenta czy alternatywne.
Model Opticuma 9600 HD opisywali ostatnio w Sat Kurierze. Bardzo dobrze tam wypadł. Także ja chyba takiego właśnie kupię ! Choć z wyglądu bardziej mi się podoba Opticum 9500 HD, ale Opticuma 9500 już nie produkują. To co zostało to starocie magazynowe albo poserwisowe wyprzedaże !
 
J

Judash

Guest
Też interesuje się dobrym "wolnym od operatora" dekoderem TV HD. Interesuje mnie dobry obraz i właściwy dźwięk, a także możliwość nagrywania.
W chwili obecnej użytkuję Humaxa 2000. Humax ma niezłą wizję jak na swój wiek, oraz kiepską fonię. Może również pracować jako dodatkowy podgrzewacz powietrza.
Mam tego Humaxa i zapewniam cie, ze moje dwa inne tunery HD, ktore posiadam grzeja se mocniej niz Humax.Humax ma z tych trzech najlepszy obaz i fajnie dziala z C+.
 

profi

Member
Teraz mnie zaskoczyłeś. Czy możesz wyjaśnić mi dlaczego 2-letni tuner to zabytek? Czym różnia się nowocześniejsze tunery?
Pytam tylko i wyłacznie z ciekawości.
 

Lech

New member
Bez reklam
Czy możesz wyjaśnić mi dlaczego 2-letni tuner to zabytek?
To, że go nabyłeś 2 lata temu, nie oznacza iż masz dwuletni model!. Generalnie Masz model z 2006 roku, a więc stuka mu 5 rok kalendarzowy. Jak na obecne czasy to bardzo długi okres, a wręcz w niektórych dziedzinach to przepaść.
Chcę kupić odbiornik z dobrym procesorem dźwięku, takim co to ma więcej do wyboru niż mono i stereo. A w jakości obrazu też pewnie zaszły jakieś zmiany. Gdyby tak nie było to nowy Humax 2000 nie kosztowałby 400PLN, a Twój Topfield niespełna 700PLN. Pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
To moze kol. Lech poda nam jakies modele tunerow, ktore to maja lepszy obraz niz Humax hdci 2000 lub Topfeld. Ja bym az takim optymista nie byl, ze niby nowszy, to lepszy.Ja swojego Humka nie sprzedam, bo dziala lepiej niz niektore nowosci.
 

Lech

New member
Bez reklam
To moze kol. Lech poda nam jakies modele tunerow, ktore to maja lepszy obraz niz Humax hdci 2000 lub Topfeld

A może kolega jeszcze raz przeczyta moje posty i powie w którym miejscu napisałem, że Humax 2000 ma zły obraz!!!
Poza tym piszę, o lepszym dźwięku, bo Humax ma badziewny. Jak Judash chce to może poczytać o innym sprzęcie i o Humaxie też... http://www.cardsplitter.pl/sklep/catalog/product_info.php/cPath/61/products_id/709

Pozdrawiam;)
 
Ostatnia edycja:

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zastanawia mnie czemu te dreamboxy nie mają wyjść HDMI
A co za różnica jak mam DVI i to też sygnał cyfrowy i te same możliwośći co hdmi.
ps: W kompecie ma org kabel DVI (z fonią) z przejściem na HDMI do podłączenia TV
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
W kompecie ma org kabel DVI (z fonią) z przejściem na HDMI do podłączenia TV

Przepraszam, ale od kiedy kable DVI przenoszą i wizję i fonię??? I dlaczego nowy odbiornik ma HDMI?

Dreambox DM 500 HD
400 MHz MIPS (BCM7405) Processor
Linux Operating System
MPEG2 / H.264 hardware decoding
DVB-S2 Tuner
HDMI
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przepraszam, ale od kiedy kable DVI przenoszą i wizję i fonię??? I dlaczego nowy odbiornik ma HDMI?

Dreambox DM 500 HD
400 MHz MIPS (BCM7405) Processor
Linux Operating System
MPEG2 / H.264 hardware decoding
DVB-S2 Tuner
HDMI

Kolego te pytanie powinieneś skierować do producenta satki bo ja tego nie projektowałem. Kabel- przejście z DVI na HDMI jest w 100% z dźwiękiem bo mam tak podłączone. Wiem, że nowy model który ma wyjść do sprzedaży -500HD będzie już miał HDMI (może prędzej nie dostali na niego certyfikatu).
 

Lech

New member
Bez reklam
Kabel- przejście z DVI na HDMI jest w 100% z dźwiękiem bo mam tak podłączone

Szacunek jeśli idzie o to DVI w Dreamboxie - cytat...
a pod nimi cyfrowy interfejs DVI, który w
Dreamboxie zosta³ nieco zmodyfikowany i obok
obrazu przenosi tak¿e d.wiêk. To taka specjalno
.æ DM, dziêki której z praktycznego punktu widzenia
u¿ytkownik nawet nie zauwa¿a, ¿e brakuje​
.prawdziwego. HDMI.
 

fotokrak

New member
Zastanawia mnie czemu te dreamboxy nie mają wyjść HDMI
mają ale wersje HD, czyli 800HD i 8000HD, a dokłądnie jest to na kablu-przejsciówce.
W pierwszym momencie też zgłupiałem, ale po złożeniu i podpięciu do apli zupełnie o tym zapomniałem :) chodzi i już
Jak widać w stopce mam 2 Dreamy i po prostu bajera, a i jak nie ma co robić to zabawa jest w rozbudowywanie możliwości, a to youtube, a to nowy player do mp3, albo nowy soft (można mieć ich jednosieczne nawet kilkanaście rodzajów )
za free mam multiroom w sypialni stoi D7025+ w pokoju dziennym D8000 i robi za serwer.
Jednocześnie obydwa robią za serwery plików, tak ze czy to z lapka MAC czy z pceteta przez siec mogę wrzucać pliki, mało tego bez problemu na PC lub laptopie przez WiFi mogę oglądać programy itd itd :)
Temat rzeka, fakt cena ja dałem 800funtow za D8000HD
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
fotokrak; Jak widać w stopce mam 2 Dreamy i po prostu bajera[/QUOTE napisał:
Dzięki za info. Czy ten 8000HD ma dobry obraz i jak z dźwiękiem przez kino domowe? Czy nie jest zbyt skomplikowany w obsłudze, szczególnie myślę o nagrywaniu programów z Cyfry - będzie to obsługiwała głównie moja żona. Czy bez problemów odtwarza kodowane audycje w HD?
Z góry dzięki.
 
Do góry