Jaki tuner HD potrafi wysłać sygnał 60 Hz po HDMI?

stwor

New member
Hej,

Mam TV sprowadzony ze Stanów (Sony Bravia KDL-46s4100). Dotąd był podłączony do komputera i działało wszystko świetnie. Chciałem jednak podłączyć do niego odrębny tuner satelitarny HD i tu pojawił się problem.

Telewizor przyjmuje po HDMI i component sygnał tylko z odświeżaniem 60 Hz. Tymczasem większość tunerów podaje 50 Hz, co skutkuje brakiem obrazu i napisem "Invalid format" na tv, niezależnie od rozdzielczości.

Może moglibyście zerknąc do specyfikacji posiadanych przez Was tunerów czy obsługują sygnał 60 Hz albo podpowiedzieć co powinienem kupić, by zadziałało z tym telewizorem?

Potrzebuję tunera HD z czytnikiem kart i portem LAN, wskazane jest wyjście HDMI.

Jak na razie znam tylko jeden dekoder (Strong Cyfry) który potrafi wysłać sygnał 60 Hz, ale nie spełnia założeń z akapitu wyżej. Próbowałem googlać, ale tak wypasionej informacji jak odświeżanie sygnału wyjściowego z tunera jakoś nikt nie zamieszcza...

Na ostatniej stronie książeczki do TV mam rozpiskę obsługiwanych częstotliwości i rozdzielczości. Może Wy też coś takiego macie w książeczkach Waszych tunerów.

Pomocy :)

Łukasz
 
Do góry