Jaki tuner DVB-T?

magnumek

New member
Witam.

Jako że wyłączyli mi telewizje, jestem zmuszony kupić tuner DVB-T. Chciałbym kupić coś co spełni moje oczekiwania w pełni.
- Cena do 150zł
- Dobry odbiór
- Płynne menu (spotkałem się nawet z kilkusekundowymi opóźnieniami)
- Duży zasięg pilota
- Obsługa AC-3
- USB z możliwością odtworzenia formatów avi i mp4 (ew. mvw) oraz txt. Najlepiej aby wejście USB było z przodu.
- Możliwość nagrywania (najlepiej dwóch różnych multipleków) oraz przewijania
- WiFi (jeśli nie wbudowane to powinny być 2 wejścia USB, drugi na adapter WiFi)
- Możliwość korzystania z Youtube'a (ew. dailymotion), najlepiej jakby była też Ipla i TVN Player choć wiem że z tym ciężko bez androida, widziałem też serwisy dla dorosłych którymi też nie pogardzę ;P
- Gwarancja producenta

Zastanawiałem się między Ferguson Ariva T650i, Cabletech URZ0191 i GOCLEVER 400 ale nie jestem przywiązany do tych modeli i chętnie zobaczę coś innego.

Dzięki z góry za pomoc.
 

magnumek

New member
Ariva T650i niby spełnia wymagania, nie ma jedynie TVN Player ani Ipli ale mam nadzieję że kiedyś dostanie aktualizację, jeśli nie od producenta to może użytkownicy znajdą jakiś sposób. No i nie posiada USB z przodu, co jest mi dość mocno przydatne bo tuner będzie w ścianie.
A który dekoder najbardziej spełni moje oczekiwania?
Co myślicie o GOCLEVER 400?

Przy okazji może polecicie najtańszy tuner DVB-T który jest warty uwagi, nie trzeba nic więcej poza płynnością i jakością obrazu. Może lepiej będzie kupić coś taniego i po jakimś czasie jak troszkę się rozwinie technologia kupię coś lepszego.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A cobyscie polecili z dekoderow na nastepujacych kryteriach:

- szybkosc właczania i gotowaosci do pracy
- szybkosc przełaczania kanałow
- brak zawieszania
- czuła głowica

Inne bajery typu playery, internety, USB nie sa wazne. Cena obojetna. Czytalem duzo o Fergusonach. Sa polularne, ale jednak jest tez wiele negatywnych opinii.
Mam w jednym starym tv jakiegos Best Buya, istna tragednia. Włącza się dlugo, zeby zaczal dzialac to dopiero po minucie mogę przełaczyć kanał - inacze zwiecha. Słaba czułość - jednego muxa wogloe m nieodbiera, a telewizoryz mpeg4 łapią wszystko na tym samym kablu. Boje sie Wiwy bo ma tekie samo menu jak ten Best Buy. Jedno Trzeba przyznac, ze jest szybki.
Kiedys w hotelu mialem Cabeltecha - działal bez zarzutu, ale to był SD.
 
Ostatnia edycja:

magnumek

New member
Znalazłem dekoder Netia Player. Spełnia on wszystkie moje wymagania, jednak nie ma o nim dużo informacji.
Jak jest z płynnością?
Czy pójdzie mi bez routera od Netii (bodajże Netia Spot), w moim przypadku na Livebox'ie od Orange (TP)?
 

magnumek

New member
Kupiłem dekoder Ariva T650i, ponieważ znalazłem go przy okazji w sklepie za 120zł. Zastanawiam się jednak nadal nad tym Netia Player'em.
Chciałbym kupić też adapter wifi do T650i, jaki możecie polecić? I czy w ogóle warto uruchamiać internet w tym dekoderze?
 

magnumek

New member
Dzięki. Wolałbym jednak jeszcze poznać opinię indywidualnego użytkownika. Poza tym tak naprawdę wiele nie pisze na temat serwisów internetowych.
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja użytkuję tą Arivę na drugim telewizorze i jest to naprawdę fajny tunerek.Włączą się i zmienia kanały około 2s.Ma bardzo fajnego pilota ,i bardzo ładne menu ekranowe.Bez problemowo łapie wszystkie kanały,żadnej zwiechy nie miałem. Menu ekranowe w moim 3 letnim Panasonicu wygląda przy nim bardzo skromnie.
 

magnumek

New member
Mogę śmiało powiedzieć że dekoder jest godny polecenia. Wszystko chodzi szybciutko i płynnie, jakość obrazu bardzo dobra, dekoder odtworzył każdy film który włączyłem, pilot ma dość dobry zasięg. Mam nadzieję, że producent nie porzuci szybko aktualizacji dekodera. Jedyne co mi przeszkadza to jedno wejście USB. Na pewno zostanie u mnie w domu na długo, nie wiem jeszcze czy w moim pokoju, bo męczy mnie ta Netia.
Nie powiem jednak jak jest z tymi serwisami internetowymi, czy w ogóle warto kupować ten adapter wifi?
 

omot

Member
Sprawdzał ktoś czy działa HDMI CEC ?

Ustawić właczanie sie t650i na konkretna godzinę, i sprawdzić
czy włączy sie tv o tej porze.
 

agatomil

New member
Rewelacja (FERGUSON ARIVA t650i)

Jak za te pieniądze - super.
Adapter WiFi, który używam to FERGUSON W02 (b/g/n/) - do kupienia za 30zł.

ZALETY:
- tuner uruchamia się szybko;
- kanały zmieniają się błyskawicznie (szybciej niż na moim TV samsungu z wbudowanym tunerem);
- odbiór, jakość - kosa;
- idealnie i płynnie działa internet po Wi-Fi, youtube i inne (ma też coś "na kształt" ipli, tvn-playera itp., może z czasem je rozbudują);
- UWAGA: zamiast pilota można to pudełko obsługiwać SMARTFONEM! :grin: (darmowa aplikacja na androida) - wyszukiwarkę youtube obsługujesz tu dotykową klawiaturą qwerty telefonu, rewelacyjne rozwiązanie (wklepywanie tytułów z pilota to byłby dramat), szybko wyszukuje;
- genialnie nagrywa, pauzuje, cofa itd

WADA:
- jedno gniazdo usb (czyli albo Wi-Fi albo PVR), ja wybrałem Wifi. Szukam huba, który da radę obsłużyć te dwa urządzenia; może ktoś już znalazł?
 
Ostatnia edycja:

seba1975

New member
Ja uzytkuje zarówno Arive t65 jaki i ostatnimi czasy po rezygnacji z N, Wiwe hd 95 mc i oba dunery sprawują sie bardzo pozytywnie , obraz super , dzwiek tez ,czytają jak na razie wszystkie filmy które na nich odtwarzałem, tak ze polecam. A nad tą Arivą 650 tez sie zastanawiałem ale podobno często rozłączała Wi-Fi , a same serwisy to tak jakby namiastka pełnych , więc zakupiłem Wiwe , a wiecej informacji o 650 mozna znalesc na forum emitela.
 
Do góry