jaki tuner do PIP w 40ax630 ?

MrWoland

New member
Witam, jestem taka lama że myślałem że będę miał już PIP w tv bo tak pisało w opisie telewizora, ale nie mam, więc pytanko jaki tuner potrzebny aby miał taki podgląd w 40ax630?
P.S. Rodzice mają polewkę ze mnie bo mają starszy model (tx-l42dt6) i posiada odrazu pip :)
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam, jestem taka lama że myślałem że będę miał już PIP w tv bo tak pisało w opisie telewizora, ale nie mam,
PIP (Picture in Picture) oznacza tylko tyle, że masz możliwość podglądu "obrazu w obrazie", gdzie jeden może pochodzić z tunera wbudowanego w telewizor, natomiast drugi z zewnętrznego źródła (np. przez HDMI, np. z odtwarzacza Bluray, albo np. z dekodera DVB-T/C/S). Taką możliwość Twój tv pewnie ma, doczytaj w instrukcji.
Natomiast jeżeli chcesz mieć jednoczesny podgląd na dwa różne kanały tv (z użyciem tylko telewizora, bez dodatkowych urządzeń; na swój użytek nazywam to "prawdziwym PIP"), tv musi mieć wbudowany podwójny tuner - a takiego wg. specyfikacji AX630 nie posiada.

więc pytanko jaki tuner potrzebny aby miał taki podgląd w 40ax630?
Trochę nie rozumiem pytania. Jak to "jaki potrzebny w AX630"? Telewizor ma taki tuner jaki ma, tak przewidział producent. Drugiego przecież do środka nie dołożysz, nie wlutujesz ;) No chyba, że podłączysz zewnętrzny tuner/dekoder i zrobisz sobie podgląd PIP na zasadzie "zewnętrzne źrodło<>wbudowany tuner", o czym wspominałem wyżej. Ale coś czuję, że nie o to Ci chodzi ;)
P.S. Rodzice mają polewkę ze mnie bo mają starszy model (tx-l42dt6) i posiada odrazu pip :)
Chyba DT60, o DT6 nie słyszałem. Rzeczywiście modele serii DT60 są wyposażone w podwójne tunery, co umożliwia korzystanie z "prawdziwego PIP". Wiem coś o tym, bo mam i czasem funkcję nawet używam.

Rodzice słusznie mają polewkę. Trzeba uważniej czytać specyfikację. Albo dopytać się na forach ;) Z nowszych modeli podwójne tunery ma chyba seria CX740 i wyższe.
 
Ostatnia edycja:

MrWoland

New member
Trochę nie rozumiem pytania. Jak to "jaki potrzebny w AX630"? Telewizor ma taki tuner jaki ma, tak przewidział producent. Drugiego przecież do środka nie dołożysz, nie wlutujesz ;) No chyba, że podłączysz zewnętrzny tuner/dekoder i zrobisz sobie podgląd PIP na zasadzie "zewnętrzne źrodło<>wbudowany tuner", o czym wspominałem wyżej. Ale coś czuję, że nie o to Ci chodzi ;)

no o to dokładnie mi chodziło czy za pomocą dodatkowego tunera mogę mieć 2 programy dzięki PIP:)
Ale wtedy chyba będą potrzebne 2 kable antenowe tak?
 
Ostatnia edycja:
Do góry