jaki telewizor wybrac ?

Troyan

New member
witam,
napisałem jakiś czas temu posta, ale nie doczekalem sie konkretnej odpowiedzi, do tego, zmienily sie lekko moje priorytety i budzet.

poszukuje telewizora 32-37 cali, budzet na telewizor to okolo 2800 zł max 2900. Na telewizorku, chciałbym grać na xBoxie, czasem podlaczyc go do kompa, no i ogladac cyfrowy polsat.

Jakie masz warunki - pokoj 4x5 m

jaki sygnał: cyfrowy polsat

jaka odległość od ekranu: 2-3 m

jakie urządzenia do podłączenia? Xbox 360, dvd

jaka klasa cenowa? cena okolo 2800 zł maxymalnie 2900

więcej oglądasz w dzień czy w nocy? w dzien i wieczorami
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? pokoj nasloneczniony od wschodu, telewizor stalby do niego prawie plecami, ale i tak caly czas mam zaciagniete rolety ;]

ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3

Jaki masz ulubiony program? ogladam motoryzacyjne, tvn turbo etc. discovery, bbc.

jaki masz telewizor? philips pudelko 21 cali

Ma stać czy wisieć? stac

zastanawialem sie and samsungiem LE37A656, ale nie wiem czy to dobry wybor w tym rpzedziale cenowym, prosze o pomoc w wyborze

pozdrawiam, Troy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie zmieniają się czasy i produkty.
Przy Twoich warunkach wcale łatwo nie będzie.
Panasonic 37 PV 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

Bardziej naturalna kolorystyka i płynność podczas oglądania ruchu.
a7aa825a7b0fe607med.jpg


Sharp 37 D 44
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23927
Toshiba 37 R 3500
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=29817

Filmy rysunkowe to w każdym telewizorze -są jak poezja . Aczkolewiek wyżej ustawiona plazma Pioneera pokazywała ja zawsze większe nasycenie i paleta barw oraz czerń i głębia obrazu - ale Pioneer kosztuje dwa ray wiecej.
088531fe518c0272med.jpg


Panasonic 37 LX 85
www.panasonic.pl

Toshiba 37 X 3000
Ja bym własnie tak zaczął
 

pepe74

New member
dzien dobry,
podczepie sie pod ten temat, jesli pozwolicie?
zastanawiam sie nad modelami : panasonic tx-32lx85 100Hz i sony kdl-32v4500 50Hz, bo nie same Hz czynia telewizor ;) chyba...
odleglosc od tv : 2,5-3 mb (32 cale ze wzgl. na wymiar szafy)
jasny pokoj
zalezy mi na mozliwie najlepszej jakosci obrazu (odkrywcze ;)) z nw. zrodel
oraz trwalosci i niezawodnosci...
podczepie : n lub cyfr. polsat i dvd

przeszukalem arch. i niestety nie znalazlem porownania wiec prosze
Was o pomoc...
z gory dziekuje i pozdrawiam

pepe74
 

wis38

New member
Twój wybór

Ja jutro właśnie odbieram 37"" LE37A656 za 3050zł.:) Porównywałem jego obraz z TV typami Twoimi i Kiki. i ten właśnie miał najlepszy obraz ( moja ocena ).:)
Toshiba i Sharp i Panas + Brava Sony, te brałem pod uwagę tylko nie w tej kolejności. Sony był pierwszy po Samsungu, potem sharp ze względu że to czysty Japończyk ale mój wybór to Koreańczyk:). Pozdrawiam i miłego oglądania w HD
 

astronaut

New member
Pepe74 - ja dzisiaj lub w poniedziałek będe miał tego Panasonica więc jakby co to pytaj. Sam zastanawiałem się nad Samsungiem LE37A656 ale wg mnie nie warto. Kolory Samsung chyba miał jakby cieplejsze (lepsze?), ale przegrywał płynnością ruchu i kątami (minimalnie), no i czernią (zauważalnie). Full HD przy tej odległości od ekranu możesz sobie bez bólu podarować. Poza tym subiektywnie miałem wrażenie że ten Samsung strasznie taki odpustowo-plasikowy jest. Niestety nie miałem okazji porównać tego modelu z innymi telewizorami (Toshiba była już w innym sklepie w którym nie chcieli odpalić mi moich testowych sampli :p)
 

markus_19

New member
Sony KLD 32E4000

Ja już się prawie zdecydowałem na sony KLD 32E4000. Mam jednak jeszcze pewne wątpliwości, bowiem 32'' posiada panel 8 bitowy a 40'' panel 10 bitowy. Nie wiem jak to wpłynie na jakość obrazu, czy jest to jedynie błąd producenta. Bo skąd taka różnica w tym samy m modelu. 40 cali wydaje mi się trochę za duży. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc będę bardzo wdzięczny.

Mam jeszcze pytanie odnośnie forum. Jak się tworzy nowy wątek? Bo póki, co mogę jedynie odpowiadać na wątek już istniejący.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twoich wybrałbym Panasonica LX 85 z pewnością płynnoscią będziesz zdecydowanie bardziej zadowolony.

break.gif

Panel IPS-Alpha HD ready - bark katów
break.gif

Skanowanie 100 Hz Motion Picture Pro - większa płynność
break.gif

Technologia V-real PRO 3 - paleta barw
break.gif

Kontrast dynamiczny 10 000:1 - czerń :(
break.gif

Inteligentny kontroler sceny
break.gif

Odtwarzanie obrazu w formacie 24p
break.gif

VIERA Link
break.gif

Obsługa kart pamięci SDHC (przeglądarka zdjęć HD-JPEG)

Oczywiście decyzja należy do Ciebie.
 

pepe74

New member
dzieki astronaut i kiki ;)
tez sie sklaniam do zakupu tego modelu, chcialem posluchac opinii Kolegow bardziej doswiadczonych nt. tv lcd...
ziarno zwatpienia zasial sprzedawca w salonie zarowno panasonica jak i sony, mowiac; wie pan, to jedak sony (serwis, bezawaryjnosci itp.)

do kiki : ta czern naprawde taka tragiczna?, bo moj ukochany film to "blade runner" (glownie akcja noca)
 

pepe74

New member
kiki-nie chce mieszac ;), ale moze masz cos "na oku", co do wzgledem jakosci obrazu, czerni i innych parametrów, w 32 calach, hd ready i 100 Hz, trwalosci itp. pobije lx85 i inne, ale w podobnej cenie, np. do 2500 zeta. Czyli taki tv ideal ;)
 

Evillus

Member
Idealny TV to taki , który masz w domu i Ci się podoba :D
Sam wybierałem pól roku, i do końca nie jestem pewien czy dobrze wybrałem.
 

Evillus

Member
Najlepiej mieć ulubioną markę, ja taką mam . To Panas, niestety zrobili za duże tv, i nie mieści mi się w meblach :( Nie sugeruj się tylko wypowiedziami na tym forum ( chodź są fachowe ) . Musisz sam obejżeć parę TV w sklepie, to ci ułatwi wybór. Ja miałem chyba łatwiej, bo jestem rasistą jeżeli chodzi o marki TV. poprostu niektórych nie lubię i już :D
Ach, jeszcze jedno. Właśnie czekam na swojego 32RD8, jak masz cierpliwość, to poczekaj. Podzielę się wrażeniami
 
Ostatnia edycja:
Pisałem już w innym wątku, ale na razie zero odzewu.
Jaki TV 32" z 2xHDMI, głównie do pracy z kompem w cenie do 1500?
Moi rodzice mają funaia lt6-m32bb i wygląda bardzo dobrze, nie powiedziałbym że kosztuje tak mało [;
Jest coś lepszego do 1.5k?

PS
->Evillus

Weź lepiej słownik do ręki, bo Twoje błędy kłują w oczy ;P
 

Evillus

Member
Jak to mówią: Błędów nie popełnia tylko ten , który nic nie robi. :D Ale dzięki za zwrócenie uwagi.Staję się wtórnym analfabetą. Co do TV, to do kompa najlepsze podobno są Samsungi. Tylko cena raczej wyższa, pogadaj z Sierżantem Harisem, on o Samsungu wie chyba wszystko :eek:k:
 
Do góry