jaki telewizor wybrać?

tynek78

New member
Witam
W najbliższym czasie zamierzam zakupić nowy telewizor wybór już padł na technologie LCD. Teraz mam dylemat odnośnie modelu:
Samsung 40" LE40A451; 40" LE40M87BD; 37" LE37A551
Wybór padł na samsunga z trzech powodów
1. Padł mi telewizor CRT tej marki. z serwisu otrzymałem papier na wymianę telewizora bądź zwrot pieniędzy - telewizor nienaprawialny.
2. oglądając LCD czytając i oglądając itd itp doszedłem do wniosku że LCD Samsunga sa całkiem niezłe (moja subiektywna opinia niefachowca :). W tej klasie cenowej nie znalazłem telewizorów innych marek, które miały by np czas reakcji 5; 6 ms były natomiast 8 czy nawet 16 ms. Starałem się zwracać uwagę na kontrast ale wszędzie podają kontrast dynamiczny (nie tylko Samsung), który to parametr ponoć nie jest tym najwazniejszym tylko kontrast rzeczywisty (nie wspomagany przez elektronikę).
3 . w pierwszym punkcie wspomniałem już o tym że wymieniał będę telewizor a w tym przypadku wchodzi w grę samsung. zwrot kosztów będzie trwał zbyt długo jakieś 6 tygodni... a mistrzostwa europy tuż tuż!!!

Dlaczego zdecydowałem się na LCD a zrezygnowałem z plazmy:
1. telewizja kablowa Aster oderuje już pakiet HD - zamierzam kupić jak bede miał telewizor
2. planuje zakup stacji HTPC z nagrywarką Blu-Ray i innymi wodotryskami :)

Pozdrawiam i czekam na wasze porady :)
 

sauron1

New member
lcd

czesc, moja rada jest taka, jesli masz duzo kasy to plazma pioneera a jesli nie to lcd samsunga albo sharpa.
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Witam!! Z tcyh TV które wymieniłeś to najlepszy bedzie 37 LE37A551
Ten model 40F86bd jest juz troszke podstarzały:) wiec wybierze ten który ci poddałem:)
 
Do góry