Jaki telewizor wybrać - podaję listę wymagań:

novitz

New member
Witajcie.

Na wstępie zaznaczę i odrobiłem pracę domową i zdaję sobie sprawę z plusów i minusów plazm i LCD więc moje pytanie będzie sprofilowane :)

Poszukuję telewizora, który będę mógł wykorzystywać na imprezach.

Moje wymagania:

- dobra jakość obrazu (preferuję plazmę z racji lepszych kolorów i braku zniekształceń związanych ze zmianą konta patrzenia, aczkolwiek nie wykluczam, iż w jasnych pomieszczeniach również będzie używany i stąd myślę również o LCD - który również jest lżejszy).
- '42
- spora ilość gniazd (HDMI, USB)
- dobra współpraca z podłączonym wzmacniaczem
- możliwość do kupienia dedykowanego stolika (stelażu) - nie koniecznie ozdobnego ale by mógł stać stabilnie na "nodze")
- budżet - do 3.000 PLN
- z moich obserwacji biorę pod uwagę Panasonica, Sony lub Samsunga (wykluczam LG, Sharp).
- model o zerowej awaryjności :)

Jeśli gdzieś się pomyliłem lub napisałem bzdurę to śmiało wyprowadźcie mnie z błędu.

Jak czegoś nie napisałem - to dopiszę. Bardzo proszę o sugestie speców w temacie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
model o zerowej awaryjności :)
- Takie rzeczy tylko w Erze :razz:.
Jaka odległość od ekranu?
 

adam-ant

New member
Poszukuję telewizora, który będę mógł wykorzystywać na imprezach.

Skoro imprezy, to tylko plazma. Jakby nieszczęśliwie w elcedeka poleciała jakaś butelka czy but, czy co tam jeszcze dostaje skrzydeł na polskich balangach, byłby to koniec jego kariery. Plazma ma jednak swoją szybę ochronną i tak łatwo się nie da :)
 

novitz

New member
Odległość będzie zmienna. Ale sądzę że od 2-3 do 10 m.

Przeglądam te modele i cały czas mam rozbieżność pomiędzy plazmami Panasonica a LCD Sony i Samsunga..:?:

Edit: Dzięki Adam. No to mnie przekonuje. A jakie plazmy byś polecił.. Myślałem o PANASONIC TX-P42S10E ale jak więszość Panasoniców w tym przedziale - USB nie uświadczę.. Dobrze, że podłączenie pod kompa mają.
 
Ostatnia edycja:

novitz

New member
Panowie, doradźcie model proszę ;)

Panasonic'i z 2009 roku wszystkie mają szybę chroniącą ekran? Jak znaleźć potwierdzenie tej informacji w specyfikajci.
 

adam-ant

New member
O tych wyjątkach niestety nie wiem za wiele, ale to rzeczywiście ciekawe, bo producenci nie podają tego w specyfikacjach, a jakby nie było, posiadanie takiej szyby jest w niektórych przypadkach dużą zaletą telewizora.
Kiki, może mógłbyś podać "bezszybowe" modele plazm Panasonic'a oraz LCD posiadające takowe szyby? Google w tym wypadku trochę zawodzi, a ty masz codziennie styczność z tymi TV.


@novitz - mało napisałeś o rodzajach imprez w których weźmie udział twój przyszły telewizor:

1) Może to zarówno być impreza spokojna, gdzie najpierw grasz ze znajomymi w BUZZ'a, potem oglądacie jakiś film, a jak już lekko się wstawicie, to zapuszczacie Singstara, albo inne Karaoke :wink:
W takim przypadku prawie pewne, że lepiej sprawi się jakaś Toshib'a (choć polecany ostatnio model ZV635 w 42'' przekracza twój budżet o kilka stówek, więc zostaje XV o którym wspominał Kiki), bo i pewnie światło jakieś będzie zapalone, a obraz wtedy nie traci na jakości tyle co w plazmach, natomiast gry imprezowe (buzz, singstar) mają na dodatek masakrycznie dużo statycznych elementów, które mogłyby być problemem dla niektórych plazm. Z LCD w pełni wykorzystujących USB jest jeszcze Samsung Le40B650, który też jest niczego sobie (choć ma te 2 cale mniej...)

2) Regularna impreza z telewizorkiem, który w tle zapuszcza efektowne teledyski. Jeśli są obecne jakieś fanki Tekkena to zawsze można w większym gronie kilka partyjek rozegrać między hitami muzycznymi, a na afterparty odpalacie jakąś amerykańską komedię dla rozluźnienia zmęczonych imprezowiczów :wink: :cool:
Ta opcja wyłania plazmę jako zwycięzcę w rywalizacji. Przy zgaszonym lub bardzo słabym świetle telewizor zachęci do siebie bajecznymi, nieprzejaskrawionymi kolorami i naturalnie prezentującym się obrazem. Panasonic ma w twoim przedziale cenowym godne polecania i tanie S10, którego sam masz już na oku (największa wada, czyli ryzyko trafienia na głośniejszy egzemplarz, ma w twoich warunkach dużo mniejsze znaczenie). Z USB rzeczywiście jest w plazmach lipa (nawet modele tegoroczne Panasonic'a wyposażone w USB nie będą oferować opcji odtwarzania filmów, a jedynie podłączenie klawiatury i adaptera sieciowego).
Ostatni pomysł:
O ile będziesz rozpatrywać sensowność dopłacenia do Toshiby 42'' z serii ZV, to może warto też zastanowić się nad plazmą Samsunga PS50B650. Ma USB odtwarzające filmy i za podobną cenę aż 8 cali więcej (widzowie z ostatniego rzędu będą bardzo wdzięczni :popcorn: )


A na koniec małe przypomnienie: za około miesiąc będą powoli pojawiać się modele z rocznika 2010, więc może warto zaczekać i zobaczyć jak zamiesza to rynkiem?
 

novitz

New member
Adam dzięki za wyczerpującego posta.

Jeśli chodzi o imprezy - to fatycznie nie sprecyzowałem :) Nie chodzi tu o "karczmy piwne" w gronie znajomych. Chodzi głównie, o eventy, wykorzystanie w reklamie. Często stosowane będą jednak w zaciemnionych miejscach/porach, ale i w środku dnia także.

Do karakowe zawsze używam projektora + maty - lepiej to wygląda i daje więcej swobody i możliwości.

Ta Toshiba 42XV635 nie wygląda źle. Kiki, czy dobrze, zrozumiałem, że ma szybę ochroną?
 
Do góry