Jaki telewizor LED 40" lub większy do 3000 zł?

tomek.gb

New member
To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich serdecznie! :)
Najpierw konkrety:

1. Odległość od ekranu? Około 3-4 metry.
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno na prawo od telewizora, od strony zachodniej. Można zasunąć roletę więc tutaj nie będzie raczej problemów z odbiciami.
3. Jak duży jest pokój? 4,6 x 3,6 m.
4. Preferowana technologia? LED.
5. Jaki masz obecnie telewizor? 24" CRT.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Informacyjne, dokumentalne, filmy, sport (mecze).
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? 30% w dzień, 70% wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przyćmione światło, nie lubię oglądać w całkowitej ciemności.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Trudno się tutaj wypowiedzieć, mając całe życie CRT :) Ale pewnie pół na pół :)
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Jak już wspomniałem, problemu z odbiciami raczej nie będzie więc może być błyszcząca.
11. Preferowana wielkość telewizora? Ponieważ budżet jest ograniczony do 3000 zł to chyba będzie lepiej kupić dobre 40" niż słabe 46-47", ale czekam na propozycje.
12. Preferowana marka? Samsung (ale podobno są problemy z matrycami i jest "sztuczne" 100 Hz?), Sharp, Toshiba, ewentualnie Sony (chociaż czytałem, że się nie opłaca).
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Problemów :]
14. Jakie urządzenia będą podłączone? W tej chwili tylko zwykły odtwarzacz DVD. W przyszłości dekoder telewizji n.
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? Powiedzmy 80% telewizji, 20% DVD lub filmy z USB. Jak wspominałem - w przyszłości będzie n-ka więc te proporcje się istotnie zmienią na rzecz dekodera
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Raczej na wprost.
17. Czy ważne jest wifi? Nie, już jest pociągnięta skrętka.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Tak.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie wiem czy jakikolwiek TV obecnie umożliwia swobodne surfowanie :) Jeżeli będzie przeglądarka to fajnie :) A może już jest jakaś integracja z Androidem, żeby sterować wbudowaną przeglądarką? :)
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Nie jest to priotytetem, ale jeśli będzie to nie zaszkodzi. Youtube obowiązkowo ;)
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak, koniecznie!
22. Ma mieć 3D? Wszystko zależy od ceny. Nie jest to prorytetem. Może lepiej większy, ale bez 3D?
23. Ma mieć slot na karty SD? Niekoniecznie, ale musi mieć koniecznie USB (pendrive/zewnętrzny HDD)
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie jest to konieczne.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Na tę chwilę musi być co najmniej jedno złącze SCART. W przyszłości dekoder będzie pewnie przez HDMI. Dodatkowo HDD/pendrive przez USB i oczywiście obowiązkowo Ethernet.
26. Jaki masz sygnał? Cyfrowy DVB-T. W tej chwili niestety nie jestem w stanie określić jakości, ale "podobno dobra".
27. Ile programów HD? Na dzień dzisiejszy tylko to co jest w naziemnej. W przyszłości pewnie 20-25 z n.
28. Ma stać czy wisieć? Wisieć.
29. Rozdzielczość? Full HD.
30. DVB-T? Tak, MPEG-4.
31. Na czym najbardziej Ci zależy? Najlepszy TV cena/jakość.
32. Ile osób ogląda? Najczęściej 2, czasami 4.
33. Jaka klasa cenowa? Do 3000 zł. Jeżeli będzie warto, to mogę trochę dorzucić, ale chciałbym zmieścić się w tej cenie.

UWAGI OGÓLNE:
1) TV jest dla rodziców, ale od czasu do czasu zjeżdżam na weekendy (jeszcze studiuję) i też bym coś chętnie obejrzał.
2) TV będzie kupiony na najbliższe 5-7 lat tak więc dobrze by było żeby był solidny.
3) Biorąc pod uwagę wymiary pokoju, pewnie spokojnie mógłbym wziąć 47", jednak biorąc pod uwagę budżet chyba lepiej wziąć lepsze 40", nie uważacie?
4) Bardzo podobały mi się Samsungi, ze względu na ich "multimedialność", ale problemy z matrycami, brak "prawdziwych" 100 Hz w tej cenie trochę mnie zniechęciły... Czy niesłusznie?

Trochę się rozpisałem, bardzo proszę o propozycje. Słyszałem i czytałem, że jest kilka ciekawych konstrukcji Sharpa, Toshiby i Samsunga w tym przedziale cenowym. Będę wdzięczny za pomoc :)

<EDIT> Uwaga dodatkowa: jeżeli TV będzie miał możliwość podpięcia komputera przez D-Sub lub DVI to będzie dodatkowym atutem (ale jeżeli nie będzie tej opcji to świat się nie zawali) :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zacznijmy od góry. Czyli zakup na lata, przy dobrej jakości ale uwzględniając odległość to kierunek jest na Toshibę 46TL 838 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...ie-cenowej-przyniesie-wiele-radosci-test.html
I warto właśnie dopłacić.
Dalej Panasonic 46G30 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html
Samsung 46D5000

Z mniejszych :
Panasonic 42E30
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html
Sharp 40LE830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
 

tomek.gb

New member
O Toshibie 46TL 838 słyszałem naprawdę wiele dobrego, tylko cena trochę przekracza budżet... Czy model 40" (40TL 838 ) jest równie dobry i różni się tylko rozmiarem ekranu czy czymś jeszcze?

Panasonic 46G30 odpada ze względu na to, że to plazma, a mój tata chciałby jednak LEDa :)

Samsung 46D5000 jest obecnie dość trudno dostępny, bardzo popularny jest natomiast Samsung 46D5500. Wyższy numer sugerowałby lepszy model, ale jak to jest w praktyce? I co z tymi matrycami i odświerzaniem? :)
Dodatkowo z 40" Samsungów zainteresował mnie: 40D6500 - mniejszy, ale ma 3D.

Panasonic 42E30 trudno dostępny, ale oczywiście wezmę pod uwagę.

Sharp 40LE830 trochę wykracza poza budżet, tym bardziej że to 40", co powiecie o: Sharp 46le630 - nieco tańszy i większy, ewentualnie Sharp 40le630.

Podsumowując, na tę chwilę wygląda to tak:
Toshiba 46TL 838/40TL 838 - bardzo chwalona, ciekawa propozycja. (3500-3700 zł / 2300-2600 zł)
Samsung 46D5000/46D5500 lub 40D6500 - matryce? odświerzanie? (słabo osiągalny / ok. 3000 zł / 3000-3200 zł)
Sharp 46le630/40le630 - również bardzo chwalony :) (3500-3600 zł / 2400-2700 zł)

Czy macie jakieś uwagi, które mogą przechylić szalę na konkretny model? :)
 

tomek.gb

New member
A czy model 40TL 838 różni się od 46TL 838 tylko rozmiarem matrycy czy czymś jeszcze?
Gdzieś chyba czytałem, że niczym więcej, ale prosiłbym o potwierdzenie :)

I jeszcze jedno, jak z powieszeniem na ścianie? Nie ma problemów? :) Przypominam o tym, że będzie podpięte coś przez SCART przez jakiś czas :)

<EDIT> I jeszcze w sumie. Może jakiś komentarz albo link do możliwości jakie daje Toshiba Places? Bo do Samsungowego systemu podobno jej daleko, ale chciałbym się dowiedzieć jakie to w ogóle ma funkcje.
 
Ostatnia edycja:

tomek.gb

New member
Hmm... Troszkę zmiana kryteriów.
W tej chwili plazma też jest brana pod uwagę, a konkretnie model Panasonic TX-P46G30E. Czym się różni od modeli bez "E"?
Czy są jakieś inne problemy oprócz rzekomego buczenia w niektórych egzemplarzach (które podobno są naprawiane w ramach gwarancji)? :)
 

tomek.gb

New member
Wracam znowu do tego tematu. Zrobiło się spore zamieszanie z telewizorami, no ale postaram się usystematyzować wszystko.
Byłem z tatą w kilku sklepach, oglądałem i tesotwałem zarówno LEDy (Toshiba, Samsung, LG) jak i plazmy (Panasonic).
Po dyskusjach, analizie wad, zalet i cen tata doszedł do wniosku, że chiałby jednak plazmę (ewentualnie LEDa Samsunga, ale na dzień dzisiejszy plazmę).

Oglądał dzisiaj model TX-42GT30E. Bardzo mu się podoba, cena dobra, dają okulary za 1 zł, a druga para chyba za ~200 zł.
Przekopałem testy, opinie, tematy na forum. Czytałem, że zdarza się jakieś bzyczenie - ok, rozumiem, już wiem, że się zdarza. Moi faworyci:

1 miejsce: Panasonic GT30E
2 miejsce: Samsung 6750 ORAZ Panasonic G30E
3 miejsce: Samsung 6500

Panowie, proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Rozumiem, że nie możecie za mnie podjąć decyzji, ale - biorąc pod uwagę, że tata będzie używał telewizora, głównie do oglądania TV i ostatnie 15 lat miał CRT UNIMOR - czy ten GT30E się nada?
 
Do góry