Jaki telewizor lcd42?

yeticns

New member
Witam! Nosze sie z zamiarem kupna telewizora lcd42, ale nie specjalnie sie znam, jedyna co moge zrobic to porownac parametry, takze nie wiem co wybrac... Telewizor mialby zawisnac w pokoju na poddaszu w odleglosci okolo 5 metrow od kanapy (polnocna sciana, okno jakies metr nad potencjalnym miejscem na telewizor drugie na scianie poludniowej za kanapa takze pokoj jest dobrze nasloneczniony). Poki co odbieram sygnal z kablowki, ale pewnie przejdne na cos lepszego, telewizor mialby byc podlaczony do komputera i amplitunera. Ograniczenie finansowe to 4000zl, na ceneo znalazlem nastepujace modele ktore rozwazam Lg 42lg5000 badz Toshiba 42x3030d, ale tak naprawde to nie mam pojecia co wybrac... Ktory z tych telewizorow bedzie dla mnie lepszy, ewentualnie czego innego szukac???
 

yeticns

New member
Moze cos Sony np KDL-40d3500? Czy lepsza ta Toshiba 42x3030d? Sam juz nie wiem...
 
Ostatnia edycja:

yeticns

New member
Bez watpienia bylbym zadowolny z ktoregokolwiek z wymienionych niestety jak na moja kieszen troche za drogie...:(
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Hmmmm no jeśli żaden z tych to może pomyśl o 37 calach.... a jak koniecznie chcesz 42 to ta Toshiba co napisałeś nie jest zła:)
 

yeticns

New member
Czyli nie warto odpuszczac 42x3030d na rzecz KDL-40D3500? Przy odleglosci 4-5 metrow 37'' to nie za malo? Wolalbym choc z 40...
 

mateo2121

New member
Bez reklam
No jesli chodzi Ci o te cale to weź Sonego:) Generalnie teraz Sharp i Toshiba (poza Pioneerem) to najlepsze firmy....no ale ten Sony tez daje rade.
A jak Ty chcesz oglądac TV z takiej odległości to jednak lepiej weź większego Sonego:)
 

gringo001

New member
Toshiba xv

Witam.Szczerze mowiac nie rozumiem ludzi ktorz mianem dobrego tv nazywaja tylko tv z najwyzszej polk,100Hz.Aktualnie mam samsunga 40m87bd,czy jakos tak i jakosc obrazu jest rewelacyjna.Smuzenia nie dostrzegam ani w filmach,ani w grach na ps3(sportu nie ogladam).Teraz przymierzam sie do zakupu do drugiego pokoju Toshiby 40XV505DG,ktory na ceneo mozna znalezc juz za okolo 3100zl.Tobie tez to TV polecam-to nowsza wersja od serii X,o ktorej wspomniales.Na zagranicznych forach to tv ma bardzo dobre opinie.
 

gringo001

New member
Sorry za pomylke,ale pisze z komorki

Sorry za pomylke w tekscie powyzej.To jest oczywiscie toshiba 42XV505 a nie 40XV505.
 

yeticns

New member
Sprawdzilem 42xv505dg, zarowno cena jak i opinie kilku uzytkownikow, ktore przeczytalem spowodowaly, ze jak na ta chwile chyba stal sie moim faworytem, wielki dzieki za to info! Jakby troche dorzucic do kwoty, ktora poczatkowo zakladalem wydac mozna by odrazu pomyslec o ps3, kolejny raz metlik w mojej glowie...
 

gringo001

New member
yeticns napisał:
Sprawdzilem 42xv505dg, zarowno cena jak i opinie kilku uzytkownikow, ktore przeczytalem spowodowaly, ze jak na ta chwile chyba stal sie moim faworytem, wielki dzieki za to info! Jakby troche dorzucic do kwoty, ktora poczatkowo zakladalem wydac mozna by odrazu pomyslec o ps3, kolejny raz metlik w mojej glowie...

Witam. Zanim się zdecydujesz miej na uwadze, że sklep PIXMANIA, ten w którym ten TV jest w najniższej cenie, jest we Francji i przesyłka kosztuje 180zl. Sam sklep ma wiele negatywnych opinii. Ja tam juz kupowalem projektor i bylo ok.
Planuje kupic ten TV na początku czerwca jak dostane wypłate :). Na razie nie wiem jednak czy w razie napraw gwarancyjnych trzeba wysylac ten telewizor do Francji do PIXMANI czy można oddać do serwisu Toshiby w Polsce.
 

yeticns

New member
Juz zauawzylem to, ze sklep miesci sie we Francji, odrazu wydalo mi dziwne, ze ktos sprzedaje o 1400zl taniej niz konkurencja takze sprawdzielm o co chodzi i jestem w pelni swiadomy (wiekszosc negatywnych opinii zwiazana jest z dlugim oczekiwaniem na dostawe). Mysle, ze i tak warto zaryzykowac przy zalozeniu, ze telewizor bylby objety miedzynarodaowa gwarancja i nie dojda np koszty zwiazane z oplata cla. Generalnie jeszcze bede o tym myslal, bo tez planuje kupno dopiero w czerwcu, jakbys uzyskal przypadkiem jakis informacje np odnosnie tej gwarancji to bylbym wdzieczny za info, z gory dzieki!
 
Ostatnia edycja:

gringo001

New member
yeticns napisał:
Juz zauawzylem to, ze sklep miesci sie we Francji, odrazu wydalo mi dziwne, ze ktos sprzedaje o 1400zl taniej niz konkurencja takze sprawdzielm o co chodzi i jestem w pelni swiadomy (wiekszosc negatywnych opinii zwiazana jest z dlugim oczekiwaniem na dostawe). Mysle, ze i tak warto zaryzykowac przy zalozeniu, ze telewizor bylby objety miedzynarodaowa gwarancja i nie dojda np koszty zwiazane z oplata cla. Generalnie jeszcze bede o tym myslal, bo tez planuje kupno dopiero w czerwcu, jakbys uzyskal przypadkiem jakis informacje np odnosnie tej gwarancji to bylbym wdzieczny za info, z gory dzieki!

Jesli chodzi o oplaty celne to takich nie ma bo jestesmy w UE a poza tym juz kupowalem tam sprzet i cla nie doliczali. Jak bede cos wiecej wiedzial dam znac
 

gringo001

New member
Witam

W koncu zamowilem toshibe 42xv505dg w pixmanii. Zobaczymy jak bedzie. Patrząc na nie najlepsze opinie o tym sklepie przesyłka nie dotrze do mnie za szybko. Mam nadzieję, że reszta będzie OK. Tak czy tak przy takiej cenie myślę że się opłacało zaryzykować. Jak tylko dostane i przetestuję napiszę tu swoje spostrzerzenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
myślę że się nie opłaciło - bo kilka osób poprostu je zwraca.
Zobaczymy jak będzie u Ciebie.
 

gringo001

New member
Ja się kierowałem recenzją na:
"CNET" kropka "co" kropka "uk" (modelu 37xv505)

oraz opiniami na forum:
avforums kropka "com"

(Sorry ale nie mogę jeszcze dodawac linkow)

Tam jest bardzo wiele osób które kupiły ten telewizor i w 99% są bardzo zadowolone. Telewizor cieszy się na wyspach ogromną popularnością właśnie dzięki świetnej jakości za bardzo niską cenę. Swoją drogą nie wiem czemu w Polsce osiąga on tak niebotyczne ceny jak np. 4999zl w SATURNIE. Sam telewizor oglądałem właśnie w SATURNIE i obraz byl bardzo dobry, jedynie kąty słabe, ale za cene (3290zl plus przesyłka) jestem je w stanie znieść.

Jedyne, co do czego mam wątpliwości to sam sklep, w którym kupiłem. Jak narazie to dziś w południe wysłali mi na maila prośbę o przesłanie kopii dowodu osobistego i rachunku za prąd lub telefon pod adresem na który ma być dostarczona przesyłka. Jak twierdzą po to by zweryfikować płatność, której dokonałem kartą kredytową. Nie jest to problem i może to dobrze, że są ostrożni ale mogli o tym poinformować wczoraj, to przesyłka nie opóźniłaby się o cały dzień. Patrząc na opinie o sklepie pewnie przyjdzie mi poczekac na przesyłkę dłużej niż podane 4-5dni ale jestem to w stanie znieść przez bardzo niską cenę. Zobaczę co będzie dalej :) . Dam znać.
 

gringo001

New member
Właśnie dostałem UPSem Toshibę XV505DG

Przesyłka dotarła równo w 5 dniu roboczym więc nie było w moim przypadku opóźnienia. Nie miałem zbyt wiele czasu na testy ale opiszę po krótce to co udało mi się sprawdzić. W pokoju mam jedynie sygnał analogowy z anteny naziemnej. Sygnałowi SD oczywiście daleko do HD ale muszę przyznać, że i tak obraz wygląda bardzo dobrze. Mam porównanie z samsungiem 40M87BD na którym kanały z cyfry+ bez HD wyglądają po prostu słabiej. Jeśli chodzi o PS3 to GTA4 wygląda świetnie, zero smużenia, świetne kolory, po prostu rewelacja. To by było na tyle. W razie pytań dajcie znać chętnie odpowiem.
 
Do góry