Jaki telewizor LCD fullHD w przedziale 2500-3000zl?

simo

New member

Czas najwyzszy zrezygnowac z banki. W najblizszym czasie planuje zakup telewizora LCD. Z tego co zauwazylem to ostatnio bardzo stanial tego typu sprzet. Mozecie polecic jakies konkretne modele warte uwagi? W przyszlosci planuje do TV podlaczyc jakas konsolke - najprawdopodobniej PS3 ze wzgledu na blu-ray, wiec 1080p jest obowiazkowe :)
Przekatna ekranu jaka mnie interesuje to minumum 37". Moze byc tez 40" i 42" ewentualnie. Na TV nie bedzie ogladana w ogole telewizja naziemna ani zadna kablowka (wiem, ze na tym polu plazmy lepiej sie spisuja).

Myslalem nad jakims samsungiem:
Starszy model LE37A551 lub nowszy LE37A656 za troche wiecej kasiory...
Doradzcie cos prosze :)
 

mietek099

New member
Ja nie widzę dobrego TV 42" Full HD do 3000 zł ;] Jeśli już ma być Full HD to też niech sobą coś reprezentuje, nie tylko matrycę o wysokiej rozdzielczości. Z tego co wymieniłeś to właśnie wczoraj oglądałem Samsunga LE32A656 podłączonego do bardzo mocnego sygnału (możliwe,że 1080p, aczkolwiek mogło być to również 720p). Obraz swą jakością wręcz szokujący. Czytałem tutaj, że niektórzy narzekają na konty ale ja nie zauważyłem nic podobnego. Czarny jest czarny, kolory niesamowicie żywe. Nie spodziewałem się takiej jakości obrazu po tym TV. Co najciekawsze, obok stał Samsung LE37A451 (którego kupuję dziś, albo jutro) HD Ready i obraz wyglądał tak samo. Nie zauważyłem różnicy. Oczywiście stojąc troszkę dalej od tego 37". A656 posiada matrycę Full HD i technologię 100 Hz, ale słyszałem,że ta technologia nie spisuje się najczęściej zbyt dobrze. Wybór należy do Ciebie. Wiem napewno,że A656 świeci wspaniale i nikt mi nie powie, że nie ;]

P.S. O ile się nie mylę, model 656 od bodajże 37" wzwyż posiada "szybkę" poprawiającą czerń. Jest to ważne w zależności, czy masz mocno naświetlony pokój czy też nie. Podobno mogą być widoczne odbicia otoczenia w tej szybie, ale z testów wynikających z tego forum, w tym LCD wogóle to nie przeszkadza.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

simo

New member
Dzieki za odpowiedz :)
42" juz wykluczylem. 37" mozna dorwac za okolo 2900zl, a 40" za 3300zl. Co do szyby to mam do niej mieszane uczucia. Mam matryce GLARE w laptopie i juz sie w sumie do niej przyzwyczailem. Ale chyba jednak bardziej jestem za "matowkami". Chociaz to generalnie nie jest problemem.
Swoja droga wyczytalem na forum, ze samsungi z serii A656 w wersji 37" i 40" roznia sie rodzajem matrycy. I nie chodzi tutaj tylko o jej wielkosc. Moglby ktos to rozwinac? W watku ktory przegladalem bylo strasznie namieszane ;/
 

mietek099

New member
Skoro znajdziesz Samsunga A656 conajmniej w wielkości 37" (tak na marginesie 37" to minimum dla matrycy Full HD bo na 32" z dalszej odległości i tak nie zauważysz różnicy między HD Ready a Full HD) za tak niską cenę to spoko. Ja oglądałem (w sklepie) 32" w cenie troszkę ponad 3000, stąd moje wnioski. Zresztą w swoim poście pisałem o 42" a to jest różnica. Zresztą jak sam napisałeś, wyczytałeś, że 37" i 40" różnią się matrycą. Na to Ci nie odpowiem ale może jest ona gorszej jakości aby cena TV nie przekraczała zbytnio mniejszych braci? Pod tym kątem niech się wypowie ktoś kto miał z większymi do czynienia.
Pozdro
 
Do góry