Jaki telewizor kupić

bodek70

New member
Witam serdecznie,
Planuję zakup telewizora do salonu, kwota jaką chcę przeznaczyć to 3500pln, zakup ma być na kilka lat, więc jeżeli miałby być trochę droższy ale warty zakupu to mogę wydać więcej.Zależy mi na bardzo dobrej jakości obrazu i dobrej ostrości obrazu, choć wiem, że przy sygnale z jakiego będę korzystał trafiają się programy SD i tu pewne telewizory nic nie poradzą. Mam też pytanie - skoro telewizor ma być na kilka lat czy brać pod uwagę Ultra HD?, choć wiem, że przy tym czym większy telewizor tym lepiej.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m kw
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost, czasem po bokach
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od tyłu, i na krótko z boku
7.Jaki masz obecnie telewizor ? To jest nowy dom. W mieszkaniu 32" Sony KDL.....
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Usb, abym mógł nagrywać na pendrivea (by miał możliwość nagrywania innego programu niż oglądany) i podłączenie internetu przez ethernet
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? będzie podłączony do telewizji naziemnej, satelitarnej (darmowej) z czasem być może dekoder (lub moduł CI)
10.Jakie urządzenia ? w przyszłości konsola PS4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3, w weekendy więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? moje preferencje tutaj nie występują, tak aby się dobrze oglądało
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy, przyrodnicze
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak, głównie oglądać filmy, muzyka na Youtube.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? w przyszłości planuję zakup konsoli ale to będzie kilka godzin tygodniowo.
16.Preferencje co do marki ? LG, Panasonic, Sony ewentualnie Samsung (ale czytałem dużo negatywnych opinii)
17.Preferencje co do wielkości ? do 50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Późne popołudnie + wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 3500pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D jest mi zbędne bo mało jest programów, chyba że ma to wpływ na rodzaj matrycy
Pozdrawiam
 
Do góry