Jaki telewizor kupić? 42 albo 20 cali?

nieznajomy1

New member
Witam,

mam problem, gdyż w tym momencie posiadam LG 47ln575s, siedzę od tv około 2,5m i wydaje mi się, że tv jest za duży. Chciałbym go wymienić na 40 lub 42 cale. Zależy mi na jak najszybszym ruchu, nie chcę smużenia w tv, chciałbym żeby np mecz był naprawdę dynamiczny. Mam wrażenie że na tym moim LG często widzę smużenie i prędkość ruchu jest bardzo słaba. Czy to kwestia odświeżania? Chyba 50Hz poprawione programowo jakimiś trikami do 100Hz. Nie podoba mi się ten telewizor i z bólem serca muszę stwierdzić że to był nietrafiony zakup. Smużenie, za duży rozmiar.

Chaiłbym zapytać czy po sprzedaży obecnego tv i dołożeniu odpowiedniej kwoty można kupić coś w rozsądnych pieniądzach nawet 40calowego z naprawdę dobrze i dynamicznie odwzorowanym ruchem? Już mi nawet tak na kolorach nie zależy jak właśnie na płynności ruchu.
Tv być może w odległej przyszłości będzie miał podpiętą konsolę, chociaż wątpię, nie zależy mi kompletnie na 3D, właściwie to nawet SMARTA bym mógł odpuścić, jeśli trafiłby się dobry tv z dobrym i płynnym odwzorowanie ruchu. Zawsze byłem przekonany że SONY robi super telewizory z super płynnym ruchem ale może się mylę. Doradźcie Panowie coś solidnego ale rozsądnego pod względem ceny. Nie chciałbym wydawać więcej niż 2500zł, pomijam fakt, że pewnie ciężko mi będzie sprzedać mój tv za 1900-1800zł...
 

pal-secam

Banned
Jeśli nie jesteś zadowolony z lcd to kup plazmę LG 42pn450B lub panasonica TX-P42X60E. W pdp nie ma smużenia nawet w niskich modelach.Jakość obrazu w pdp jest znacznie lepsza niż w lcd.
W przypadku telewizorów plazmowych o rozdzielczości 1024x768 jakość obrazu jest bardzo dobra na kanałach sd i hd.
 

BLACK_KNIGHT

New member
Kolego jeśli ci zależy na płynnym ruchu w lcd to musisz się też pogodzić z 3d bo w tym roku praktycznie każdy tv z 100 hz natywnym i sensownym upłynniaczem ma już 3d.Co do Sony to owszem ale w praktyce od modelu 50 w8xxb w górę bo nawet w 42w829b upłynniacza brak.Pozostaje mi ci polecić Samsunga h6400 lub Panasonica as640 oba na matrycy typu va(lepszy kontrast i czerń) i z 100hz natywne .a co do wielkości to sam mam Sony 46w905 i przy 3m z jakiej oglądam spokojnie mógłby mieć 55 cali tak że te dwa tv w rozmiarze ok 48 powinny być idealne
 
Do góry