Jaki telewizor 55-60 cali? Cena do 5500

MaRcHeEf

New member
Witam!
Piszę, ponieważ nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na w/w pytanie. Na początek trochę faktów, które przybliża Wam warunki w jakich będzie telewizor pracować.
Pokój 4x5m. Telewizor będzie stać na stoliku około 4,5 m od kanapy z której będę oglądać.
Nasłonecznienie z prawej strony + rolety, więc nie ma problemu z odbiciami.
Najczęściej oglądam telewizję za pośrednictwem Cyfry+. Trochę pogrywam na xboxie. Czasem filmy z kina domowego. Mniej więcej 70%/20%/10%. Nie ma dla mnie większego znaczenie pobór mocy ( skoro za gaz można płacić 600 zł/ miesięcznie to poradzę sobie z wydatkiem 10 zł więcej na prąd ). Najwięcej oglądam wieczorem. Lubię płynność, brak pojawiających się artefaktów i innych przycięć. Obraz prawie idealny. Multimedia nie są dla mnie ważne. Jak będzie 3d to ok, a jak nie to też przeżyję. Może być matryca nawet błyszcząca ( miałem i mi nie przeszkadzało ).

Zastanawiałem się nad 55st50 albo 60le635. Parę tygodni temu kupiłem 50ut50 i go zwróciłem ponieważ na dole miał lekkie zielone plamy. Potem kupiłem następny egzemplarz i ten nie miał już zielonych plam, ale zauważyłem że przy włączonym IFC pojawiały mi się kwadraciki gdy były szybsze ujęcia. Natomiast przy wyłączonym obraz wydawał mi się płynny ale gorszy. Ten tv też zwróciłem i podziękowałem wersji ut. W miedzy czasie stwierdziłem, że 50 cali to nie jest tak dużo i wolę coś większego. Podam jeszcze jeden mały mankament Panasonica: nie obsługuje 1080p na komponencie xbox ( pewnie zaraz ktoś napisze, że komponent nie nadaje 1080p, ale niech najpierw się upewni, bo ja już to zrobiłem ) a stary samsung 37 cali obok działa na 1080p.
Chciałbym aby ten telewizor też wytrzymał parę latek , bo wydaje mi się, że takiego telewizora już nie ma sensu wymieniać za 2 lata.


Może macie jakieś inne typy. Gdyby brakowało jakiś informacji to proszę pisać. Liczę na waszą pomoc.
Pozdrawiam
 

MaRcHeEf

New member
A jaka jest różnica miedzy sharpe 60le635 a 60le740 ? Czy jest sens dopłacać? Oraz czy 55st50 nie bedzie miała lepszego obrazu?
 

batik87

New member
Przylacze sie do Twojego tematu.
Ja takze szukam czegos najlepiej o wielkosci 60 cali.
Ograniczaja mnie jednak finanse. Maks 6 tys. zl.
Poki co biore pod uwage:
Plazma
samsung 60e6500
panasonic 55st50
LED
Sharp LC-60LE740E
Philips 55PFL6007K

Może jest cos innego godnego uwagi ??

Poradzcie, chociaz najbardziej chcialbym cos o wielkosci 60 cali np. samsung 60e6500

Poki co uzywam Panasonica P50S10E i jestem zadowolony ale chcialbym cos wiekszego niz 50 cali.

Pozdrawiam

 
Ostatnia edycja:
Do góry