Jaki telewizor 55"; 4k; DVB-T, DVB-C i DVB-S; do ok. 2000zł?

xxxyz

New member
Cześć,

szukam telewizora, zależy mi na poniższych rzeczach:

  1. cena do około 2000
  2. 55" (ewentualnie 58 albo 65)
  3. żeby był na lata
  4. głównie do oglądania netflixa, czasem do połączenia z komputerem czy telefonem, albo do pogrania na PS
  5. smart TV
  6. oczywiście wsparcie aplikacji typu Netflix, HBO, Youtube, przeglądarka
  7. wifi
  8. 4K
  9. minimum 2 wejścia HDMI
  10. minimum 1 wejście USB
  11. tunery DVB-T, DVB-C i DVB-S
  12. HDR
  13. dobry obraz
  14. dobry dźwięk - wiadomo, że nie będzie taki jak z super wieży, ale żeby się go w miarę przyjemnie słuchało
  15. żeby dobrze współpracował z telefonem (obecnie xiaomi)
  16. czarna ramka
  17. montaż naścienny, więc może nie być podstawki
  18. do oglądania na wprost - kąty nie są ważne
  19. mile widziana opcja nagrywania na USB
  20. mile widziany tryb ambient
  21. NIE zależy mi na obsłudze poleceń głosowych

Obecnie zastanawiam się nad poniższymi modelami:
  • SAMSUNG UE55RU7402
  • SAMSUNG UE55TU7192
  • SAMSUNG UE55TU8502
  • LG 55UM7050
  • LG 55UM7450
  • LG 55UN71003LB
  • LG55UN74003LB
  • Xiaomi Mi LED TV 4S
  • Panasonic TX-55HX580E
  • LG 55SM8050

Czy moglibyście poradzić, który z tych telewizorów wybrać? (2 ostatnie są trochę poza budżetem, więc najlepiej coś z pozostałych)

Dziękuję
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak chcesz na jednej liście kanałów zamieścić wspólnie kanały z DVB-T i DVB-S i dowolnie te kanały między siebie mieszać to tylko Philips z Androidem.
Inne marki jak Samsung, LG, Panasonic, TCL umiemożliwiają stworzenie jednej listy kanałów z różnych źródeł sygnału, i dlatego ja będę kupował z tego względu Philipsa.
 

xxxyz

New member
Jak chcesz na jednej liście kanałów zamieścić wspólnie kanały z DVB-T i DVB-S i dowolnie te kanały między siebie mieszać to tylko Philips z Androidem.
Inne marki jak Samsung, LG, Panasonic, TCL umiemożliwiają stworzenie jednej listy kanałów z różnych źródeł sygnału, i dlatego ja będę kupował z tego względu Philipsa.

nie. w zasadzie zależy mi na tym, żeby nie trzeba było mieć oddzielnego grata w postaci dekodera. Będzie albo naziemna, albo satelita, ale póki co raczej tylko naziemna. Chyba wszystkie powyższe ogarniają naziemną, więc pomijając to, który z tych modeli polecasz, czy może coś zupełnie innego? :)
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale do naziemnej możesz wtedy dodać Polskie kanały FTA, a jest ich trochę i masz je wszystkie razem na jednej liście. W innych modelach musisz się przełączać w menu pomiędzy DVB-T a DVB-S
Kup taki model na którym dobrze działa HbbTV, by odbierało Polsat News poprzez HbbTV i inne. Wersja HbbTV co najmniej 2.0.1
 

xxxyz

New member
Ale do naziemnej możesz wtedy dodać Polskie kanały FTA, a jest ich trochę i masz je wszystkie razem na jednej liście. W innych modelach musisz się przełączać w menu pomiędzy DVB-T a DVB-S
Kup taki model na którym dobrze działa HbbTV, by odbierało Polsat News poprzez HbbTV i inne. Wersja HbbTV co najmniej 2.0.1

A podasz proszę jakieś konkretne modele spełniające powyższe warunki i mające dobrze działające HbbTV?

Czy modele bez HbbTV nie odbierają FTA, czy po prostu trzeba przełączać?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Modele bez HbbTV też odbiorą kanały FTA zarówno z satelity jak i nwziemnej. Poprzez HbbTV w naziemnej masz takie kanały jak Polsat News, TVP Kultura2, Domowe Przedszkole....
Polsat News w HbbTV | hbbtv w Polsce
Jeśli nie chcesz Philipsa, wybierz coś z LG ale z 2020 roku, mają już wersję HbbTV 2.0.2 czyli taką jak Philips, lecz jednej listy naziemno-satelitarnej na nim nie stworzysz.
 

xxxyz

New member
Jeśli nie chcesz Philipsa, wybierz coś z LG ale z 2020 roku, mają już wersję HbbTV 2.0.2 czyli taką jak Philips, lecz jednej listy naziemno-satelitarnej na nim nie stworzysz.
Obecnie skłaniam się ku LG55UN74003LB jakiego Philipsa byś polecił zamiast niego, biorąc również pod uwagę inne wspomniane wyżej funkcje?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
58PUS8535 na Androidzie
55PUS7805 na Saphi
Tu masz tabelkę z parametrami Philipsa: https://toengel.net/philipsblog/202...sicht-line-up-range-aller-2020er-philips-tvs/
Tylko w Philipsie z Saphi nie jestem pewien na 100% czy da rade listę kanałów ułożyć naziemno-satelitarną, bo pytałem się o model na Androidzie, ale gdzieś czytałem że też się da, tu trzeba by było się dopytać w Philipsie.

Ja gdyny nie ta lista kanałów kupiłbym dla siebie LG tegoroczny.
Poczekaj co Ci jeszcze Kiki doradzi, pewnie w nocy odpisze, ma też dobre ceny na telewizory.

Przeczytaj też to: http://www.hdtv.com.pl/forum/1597914-post2.html
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 55 do 2 tyś zł
- TCL 55EP680
- Philips 55PUS7555
- TCL 55EC780
- LG 55UN74003
- Toshiba 55u78
- Sharp 55BL2
masz w specjalnej ofercie plus pakiet gratisów dodatkowo
 

Lechu1956

New member
@xxxyz
Posiadam trzy telewizory. Najlepiej z HbbTV radzi sobie najstarszy z 2015 z niewiadomą wersją.
Nowy z wersją 2.0.1 działa gorzej na polskiej i czeskiej dvb-t. I tak jest od prawie roku.
Kanały typu TVP Kultura 2 są również w aplikacji TVP VOD. A tą aplikację ma większość telewizorów smart. Obecnie działa o wiele lepiej niż HbbTV telewizji publicznej. Polsat News , to jakość w wersji VHS, a ten niby HD jest gorszy , niż np. RTL SD z Astry.
Więc tych argumentów nie bierz pod uwagę.
Przy satelicie , to przynajmniej oferta pre-paid(15-25 zł). Niektóre kablówki w ramach tylko internetu oferują bezpłatny dostęp do ponad trzydziestu kanałów poprzez dvb-c. Są kanały , które można bezpłatnie oglądać tylko poprzez przeglądarkę. Wtedy należy wybrać android tv, gdyż tylko tam można zainstalować przeglądarki z flash. Kodi pozwala oglądać filmy , seriale z naszych aplikacji bez reklam. Tam jest też możliwość oglądanie wielu bezpłatnych kanałów.
Każdy z tych telewizorów ma swoje zalety i wady.Jeżeli bardzo Ci zależy na nagrywaniu , to według mnie należy wybrać LG.
 

xxxyz

New member
@xxxyz
Każdy z tych telewizorów ma swoje zalety i wady.Jeżeli bardzo Ci zależy na nagrywaniu , to według mnie należy wybrać LG.
Nie. Nagrywanie fajnie żeby było, ale to nie jest najważniejsze. Poza tym poradzę sobie z przełączaniem kanałów bez super śmigającego hbbTV.
Tuner chce po to,żeby nie było kolejnego grata w mieszkaniu w apostaci dekodera, i tak bede oglądać więcej Netflixa niż tv.

Więc pomijając to, który telewizor wybrać? LG UN74003, czy jakiś inny?
Przy tym LG moje obawy budzi mała ilość opinii i to,że nie było go nigdzie na wustawie. więc minimalnie się bardziej skłaniam ku Samsungowi RU74, ale to tylko przez ilość opinii w necie i przez to,że tego modelu lg nie ma na wystawach.
 

Petru23

Banned
Panas ma podwójny tuner jak nie potrójny. W teorii będzie najlepszy z nich wszystkich. Do tego DV, HDR, matryca VA, procesor obrazu jakiś. Do 2k zaswieci najlepiej.
 

xxxyz

New member
udało mi się znaleźć w jednym sklepie TU85 i LG UN71, i o ile na filmikach 4k z YT Samsung prezentował się spoko, o tyle przy telewizji mam wrażenie, że obraz był "za mgłą" w stosunku do właściwie wszystkich telewizorów obok, przy LG nie było takiego wrażenia. Dodam, że wszystkie pozostałe samsungi dookoła to były QLEDY, więc ciężko mi powiedzieć, czy tylko 1 samsung miał taki obraz, czy wszystkie.

Czy to był jakiś walnięty egzemplarz, czy to normalne? Pomiędzy tymi telewizorami jest prawie 500zł różnicy w cenie i powiem szczerze, że nie widzę powodu żeby dorzucać do samsunga. Jedyny problem z LG jest taki, że mam wrażenie, że system wolno reagował na chociażby wejście w ustawienia - czy one tak mają, czy raczej to był wyeksploatowany model?

Zastanawiam się nad LG ale 74, jest 200zł droższy niż 71, opłaca się dorzucać do trochę wyższego modelu?
 
Ostatnia edycja:

xxxyz

New member
póki co padło na LG.

Czy pomiędzy telewizorami LG 55" UN71003,UN73003, UN74003 są jakieś rzeczywiste różnice? Cena się różni o 200zł, a w specyfikacji dla laików na stronie sklepów/ceneo, nie widzę różnic.
 
Do góry