Jaki telewizor 46-52" do 5000zł LCD LED

mati199537

New member
Witam!
Już dłuższy czas przeglądam różne fora i testy telewizorów jednak nie mogę zdecydować się na konkretny telewizor. Zakup ten ma być na lata, bo nowy będę kupował pewnie za dobre kilka a może nawet kilkanaście lat, więc jeśli będzie taka potrzeba to do tej ceny mogę dołożyć jeszcze trochę. Zależy mi, żeby telewizor miał podświetlanie matrycowe a nie krawędziowe. Dobrze by było gdyby miał też WiFi lub dostęp kablowy do internetu oraz 3D. Chociaż ta ostatnia opcja nie koniecznie, a jak już to fajnie by było gdyby wspierał technologie z aktywnymi okularami. Znalazłem w jakimś temacie poprzednim formularz czego oczekuję od telewizora wiec podaję tutaj już uzupełniony:
odległość od ekranu ?

jak słońce świeci w pokoju ?- przez okno od wschodu, światło przeszkadza tylko z rana.
Jak duży jest pokój ? - 5x7m (siedzę 2,5-3,5m od telewizora)
jaki masz obecnie telewizor? - CRT27"
jakie programy najczęściej oglądasz? - SD, ale niedługo przejdę na cyfrową telewizje naziemną.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? - więcej popołudniu, chyba ze weekend to telewizor działa prawie cały dzień.
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? - zazwyczaj przy świetle
wolisz obraz ostry czy łagodny ? - ostry
matryca błyszcząca czy matowa? - matowa
preferowana wielkość telewizora? - 46-47" może być też trochę większy ale max. 52"
preferowana marka ? - Samsung, Sony, Toshiba, Sharp (kolejność przypadkowa)
czego nie lubisz w telewizorach? - smużenia, syczenia
jakie urządzenia będą podłączone ? - Kino domowe, czasem lustrzanka, laptop, router, odtwarzacz filmów VHS, PC stacjonarny, dysk zewnętrzny, pendrive.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 70% telewizja, 30% reszta(w reszcie głównie dysk zewnętrzny, dostęp do internetu i kino domowe).
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? dwie opcje albo na wprost ale z boku ok 20-30*.
czy ważne jest wifi ? Tak
czy będziesz korzystać z widgetów ? możliwe, ale nie koniecznie.
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Tak
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie koniecznie, ale może być.
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Tak
ma mieć 3D ? Dobrze by było ale nie koniecznie, najważniejszy jest b.dobry obraz 2D.
ma mieć slot na karty SD ? Nie koniecznie ale może być.
ma mieć tuner DVB-S ? Tak
jakimi złączami ? USB, HDMI, Eurozłącze
jaki masz sygnał ? SD, potem będzie HD w cyfrowej telewizji naziemnej z czasem może coś więcej.
ile programów HD ? 5 potem więcej
ma stać czy wisieć ? obie opcje są możliwe i obie opcje biorę pod uwagę.
jaka klasa cenowa ? +/-5000zł

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze telewizora i pozdrawiam
mati199537.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzymając się wszystkich podanych reguł - wskazanie jest wyraźne na Sharpa 46 LE 830 .
Matryca matowa aktywna , 70 % do TV, 3D , WIFI, Internet , Skalowanie, pobór energii, szeroka paleta barw, mały input lag.
 

mati199537

New member
Rozumiem że ma podświetlanie krawędziowe... A mi jednak bardziej by zależało na matrycowym(pełnym) I słyszałem, że niektóre telewizory czytają dyski twarde tylko FAT32 (do 4GB), czy ten obsługuje NTFS lub EXT3/4? Moduł WiFi jest w standardzie G czy n? I czy są jeszcze jakieś alternatywy?
Pozdrawiam, i dziękuję za zainteresowanie się tematem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz jeszcze sprawdzić Samsunga 46D6500, Toshiba 46Wl863.
Ale zostałbym przy Sharpie z powodów które sam napisałeś.
Moduł jest w komplecie.
Czyta dyski .
 

mati199537

New member
Przepraszam, że odświeżam temat, jednak kwota przeznaczona na telewizor zmieniła się do 4000zł i telewizor nie musi mieć 3D. Reszta - bez zmian. Jeśli ma ktoś jakieś ciekawe pomysły na taki telewizor to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.
 
Do góry