Jaki system bezprzewodowy do domu ? amplitnuer sieciowy vs sonos-like system

karpaczio

New member
Cześć
Skończyłem remont i przyszła pora, żeby pochylić się nad tematem muzyki/dźwięku w domu. Zastanawiam się głównie nad amplitunerem sieciowym, ale w grę wchodzą również bezprzewodowe systemy typu Sonos. Prosiłbym o pomoc przy wyborze technologii, a potem konkretnych urządzeń.

Przypadki użycia są następujące:
1. kino domowe - filmy puszczam z PC-ta (Windows) na projektor korzystając z kabla HDMI. Docelowo funkcję PC-ta przejmie raspberry PI 2. Salon jest półotwarty i ma około 20m2.
2. muzyka - korzystam z Google Music, ale nie jestem specjalnie do niego przywiązany. Jeżeli migracja do Spotify, Deezera czy innego serwisu stream-ującego muzykę będzie zasadna, to nie ma problemu. Przy odtwarzaniu korzystam głównie z telefonu (android). Chciałbym móc bezpośrednio spiąć amplituner/sonosa/inne bezpośrednio ze swoim kontem i kontrolować to z telefonu. Jest też trochę utworów które nie są dostępne online, więc chciałbym je odtwarzać z PC-ta.
3. radio - słucham często stacji naziemnych, ale zależy mi też na radiu internetowym. Od kilku miesięcy we Wrocławiu niestety nie ma już Chilli Zet :(
4. ogród - w tej chwili pracując w ogrodzie albo organizując grilla wystawiam głośnik po kablu. Przydałby się głośnik bezprzewodowy

Oprócz tego na czym mi (nie)zależy:
* nie jestem audiofilem; właściwie to jestem trochę głuchy, bo co prawda słyszę urządzenia odstraszające zwierzęta, ale już żona często musi mi coś dwa razy powtarzać, żebym usłyszał
* bez dobrego uzasadnienia nie chcę wydawać dużo kasy, ale można uznać że budżet raczej nie jest problemem
* zwracam uwagę na estetykę i rozmiar urządzeń które kupuję i jest istotne żeby były ładne (wiem, jest to rzecz bardz subiektywna) oraz raczej nieduże
* wolałbym nie ciągnąć (zbyt wielu) kabli.

Co rozważałem dotychczas to Sonos, który jednak nie będzie w stanie poprawnie się zintegrować z PC-tem i odtwarzać ścieżkę dzwiękową do filmu (będzie 0.5 sekundowych lag, a przynajmniej tak przeczytałem na forum Sonos-a).

Zastanawiam się nad też nad AVR-X1200W oraz TX-NR535/TX-NR545
Wszystkie te amplitunery mają wbudowane wi-fi oraz bluetooth, więc zakładam ze będę w stanie zarówno je zintegrować z jakimś serwisem streamującym muzykę jak i dobrać bezprzewodowe głośniki dobrze z nimi współpracujące.

Na razie tyle. Byłbym wdzięczny za wszelakie sugestie odnośnie tego co powinienem wybrać; w którą stronę pójść.
Łukasz
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Bluetooth w ampli służy jako odbiornik,a nie nadajnik.
Z innych systemów multiroom obejrzyj Heosa od Denona, Omni od Harmana, MusicCast od Yamahy...
 
Do góry