Jaki subwoofer?

szolim33

New member
Witam wszystkich:)))

Szukam suba do kwoty max 1500 zł.. Posiadam następujący sprzęt:
Yamaha rx-v465 + Jamo C407 (5.0). Pokój 3x3.5 m, do filmów 60% (tylko Blu-ray i dvd) i muzyki 40% (klubowa, dance, czasem hip-hop). Sprzęt jest podpięty do kompa optykiem(xonar d1) i hdmi (hd7970).

Myślałem o:
Jamo 260 - ale ponoć ciężko do ustawienia,
Taga Harmony Platinum SW-10,
JBL es 150

Kwota do 1500 zł.

Co Wy o tym myślicie?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak już masz te 1500zł to dołóż może z 200zł i masz fajnego REL'a T5. Jest to niewielki sub zamknięty, więc z adaptacją w takim niewielkim pomieszczeniu nie będzie problemu. Do tego super wygląd. Ja mam go w 15mkw i zarówno w kinie jak i muzyce jest więcej niż ok. Do muzyki musisz szukać suba zamkniętego, a i ogólnie przy tym metrażu nie pakowałbym się w sub typu BR. Jeżeli coś tańszego to może Roth KH2/ KH20, ale to już inna klasa sprzętu niż REL. Napisz do Blackninja, bo ma super ceny i odstają one sporo od tych w necie czy Allegro. Aha, jest jeszcze mniejszy REL T0, więc do 10mkw myślę że styknie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
100% racji ma Krzysiek , kolego kupuj rela albo cos w tej cenie velodyna to jest najlepszy wybor na suba, a Rel wymieniony przez kolege jak najbardziej w twoim pomieszczeniu sie sprawdzi i bedziesz zadowolony na 100%. Czasem naprawde warto dolozyc 200 czy 400 zl zeby miec cos fajniejszego, mniej piwa wypijesz:)
 

szolim33

New member
Witam wszystkich:) Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale sami dobrze wiecie jak jest, jak dostanie się nową "zabawkę" to trzebą ją przetestowac:)
Do rzeczy,a mianowicie WIELKIE podziękowania dla kolegi Blackninja za umożliwienie poprzez dobrą ofertę kupna subwoofera REL T5 oraz podziękowania należą się chłopakom z mojego tematu - za ich namową wybrałem owy subik i nie żałuje decyzji w 100%!!!

A teraz odnośnie samego suba. Jest rewelacyjny. Ustawiłem go między lewym frontem, a stolikiem z ampli i to miejsce mi najbardziej pasuje. Mam go podłączonego zarówno i pod LFE jak i wysokopoziomowo i wszystko super gra. Odcięcie na subie max, a w ampli na reszte kolumn mam na 80hz i wszystkie kolumny na small (bass out - SWFR +small + 80hz) Dość dobrze zgrał się z Jamo C407. Na początku brakowało mi tego powiewu, drżenia jaki miałem we frontach, ale przyznam się, że wole ten basik z Rela:) W kinie gra rewelacyjnie. A co do stereo...hmmm... coż, na nowo zacząłem słuchać muzyki - miodzio!!!!

Polecam ten subik, jak i sprzedawce BLACKNINJA w 100% !!!!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam wszystkich:) Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale sami dobrze wiecie jak jest, jak dostanie się nową "zabawkę" to trzebą ją przetestowac:)
Do rzeczy,a mianowicie WIELKIE podziękowania dla kolegi Blackninja za umożliwienie poprzez dobrą ofertę kupna subwoofera REL T5 oraz podziękowania należą się chłopakom z mojego tematu - za ich namową wybrałem owy subik i nie żałuje decyzji w 100%!!!

A teraz odnośnie samego suba. Jest rewelacyjny. Ustawiłem go między lewym frontem, a stolikiem z ampli i to miejsce mi najbardziej pasuje. Mam go podłączonego zarówno i pod LFE jak i wysokopoziomowo i wszystko super gra. Odcięcie na subie max, a w ampli na reszte kolumn mam na 80hz i wszystkie kolumny na small (bass out - SWFR +small + 80hz) Dość dobrze zgrał się z Jamo C407. Na początku brakowało mi tego powiewu, drżenia jaki miałem we frontach, ale przyznam się, że wole ten basik z Rela:) W kinie gra rewelacyjnie. A co do stereo...hmmm... coż, na nowo zacząłem słuchać muzyki - miodzio!!!!

Polecam ten subik, jak i sprzedawce BLACKNINJA w 100% !!!!

Dobrze ze posluchales sie i wybrales dobry sub :)
 
Do góry