Jaki subwoofer-slabszy czy mocniejszy

zimowy-chlop

New member
Witam serdecznie.Jako nowy forumowicz na poczatku chcialem sie przywitac:)

Zastanawiam sie nad kupnem subwoofera...a wlasciwie nie zastanawiam tylko jestem juz zdecydowany tylko musze z zakupem pocekac jeszcze jakis czas ( wiadomo czemu:) odwieczny problem:) )
Mam amplituner Panasonic Sa-He 9. 5x80W o ile sie nie myle.

Dla przyklady marke subwoofera podam Jamo poniewaz mialem okazje uslyszec co potrafi jamo e4sub.

Stoje przed dylematem czy wybrac np. jamo 200--E4sub1--e5sub--czyli cos o mocy maksymalnej wzmacniacza okolo 200w czy jednak dolozyc troche kasy i kupic cos mocniejszego typu Jamo sub 300 o mocy maksymalnej wzmacniacza 300w.

Dodam tylko ze pokoj ma 20m2 i alezy mi bardzo na miesistym glebokim i uderzajacym basie.

Za wszelkie porady z gory dziekuje:)

p.s.dodam tylko ze mialem okazje posluchac przez chwile Jamo E4sub1 przy muzyce w stereo i bylem lekko zdziwiony bo nie podejrzewalem ze ten subwoofer potrafi az tyle
 

zimowy-chlop

New member
Nie chodzi tu az tak bardzo o cene...poniewaz oczywiste jest ze te slabsze sa tansze...moge troche poczekac i dozbierac kasy tylko wciaz nie wiem czy zdecydowac sie na te o mocy max 200wat czy na ten mocniejszy o mocy max 300W ( nie wiem czy bedzie duza roznica--miedzy jednym a drugim-- w glebokim, uderzajacym solidym basie )...oczywiscie bede strzelal w uzywke z racji funduszy...
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
oczywiście Jamo sub 300 będzie lepszym wyborem i bardziej trafnym do 20m2
mocy nigdy za wiele ( aczkolwiek wsadzając JBL E 250 do 10m2 będzie sporą przesadą )
300-taka ma większy głośnik ( 25cm vs 20cm w modelu 200 )
lepsze pasmo przenoszenia

Jamo sub 200 będzie za słaby do 20m2
są też sporo mocniejsze suby z głośnikami 20cm , które starczyły by do 20m2 , ale one też sporo kosztują
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na 20mkw porównując np. Jamo sub 200 lub 300, to koniecznie 300. 200-tka będzie za słaba. Jeszcze kompromisem by był np. Jamo sub 260.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zimowy-chlop

New member
dzieki chlopaki za podpowiedzi:).
O jamo 260 tez myslalem ale miedzy nim a jamo 300 jest tylko 100zl roznicy w cenie jesli chodiz o nowe sztuki wiec jakbym mial wybierac to bez zastanowienia bral bym jamo 300.
Najbardziej mi wlasnie chodzilo o roznice miedzy jamo 200 a jamo 300 . Tak jak kolega wyzej napisal jamo 300 ma juz glosnik o srednicy 25cm z tym ze roznica w cenie miedzy nim a tymi o 200w mocy jest ogromna
Jest jeszcze jedna sprawa...jamo 200 czy esub4.1 czy e5sub2 uwywany nie jest problemem dostac bo ludzie wystawiaja je na sprzedac a juz jamo 300 uzywanego w ogole nie widze:(
O JBL Es250P tez myslalem ale nowy jest o 700zl drozszy od Jamo 300:( to juz w ogole nie na moja kieszen...

JBl ES 250P ma moc szczytowa wzmacniacza 700w a JAMO sub 300 ma moc szczytowa wzmacniacza 300 wiec i roznica w mocy jest ogromna...ten JBL to by chyba rozwalil moj dom:)
 
Ostatnia edycja:

zimowy-chlop

New member
Dzieki Krzysiek...przeczytam bo o to tez mialme pytac bo do konca nie wiem jak to jest--powoli sie ucze--
Z tym ze w ogloszeniach JAMO 300 podawana jest tylko moc makxymalna wzmacniacza na 300W a nie ma podanej mocy ciaglej...moze wiesz zile to ma mocy ciaglej??
 

zimowy-chlop

New member
Ponawiam pytanie:)

Czy ktos orientuje sie ile mocy RMS czyli muzycznej ma JAMO sub 300?? bo 300wat to ma podana jako moc maksymalna wzmacniacza.
 

zimowy-chlop

New member
Witam ponownie i dzieki za odpowiedzi.

wiec na to wyglada ze JBL es 150 jest okolo raz mocniejszy bo ma moc ciagla 300wat. a cena jest taka sama jak Jamo sub 300....

pozdro
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tego co kojarzę, to opisy podają różne wartości jeśli chodzi o moc. Jedni podają 300W/500W, a inni 100W/400W.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
widzisz o moim Dali AW-8 różnie też piszą , że :
-ma 60W wzmacniacz
-że ma 60W RMS - inni podają
-jeszcze inni ,że pobiera z sieci 100W a kolejni że 260W
-wytworzy ciśnienie 108db

co nie zmienia faktu że do kina jest wyśmienity ( w swojej klasie 20cm oczywiście , ale bije też mocą większe suby z 25cm głośnikiem - tańszych producentów )

Rel T5 ma też tylko 125W RMS a wszyscy go zachwalają za to jak gra

dla mnie to co podają może dać nam pewien obraz o subie , ale najważniejszy jest odsłuch
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zgadza się. Moc to nie wszystko. Liczy się jeszcze konstrukcja, średnica głośnika, zestrojenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry