Jaki Sub do Denon AVR-X3000

dude8q

New member
Witam

Poszukuję odpowiedniego SUB'a z odpowiednim okablowaniem do DENON AVR-X3000, posiadam głośniki Indiana Line 555 5.0, suma jaką chcę przeznaczyć to do 1800zł.
Głośniku służą mi głównie do muzyki, brakuję mi jednak cały czas Sub'a, uwielbiam te ciepłe brzmienie rozchodzące się po podłodze ;).

Muzyka jaką słucham najczęściej to Rock, Grunge, Reggae.

Korzystając z okazji chciałbym Wam zadać parę pytań, bo jesteście na pewno bardziej doświadczonymi słuchaczami ode mnie, bo sprzęt mam od niedawna.

Jak mam podłączony sprzęt.
Laptop Lenovo Z500 (AIMP z opcją INTEL Bezpośrednio, nie używam ASIO)--->HDMI--->Denon AVR X3000---->Monitor


1. Napotykam się czasami z problemem, że jak dam głośniej muzykę, to głośniki aż basu nie wyrabiają i słychać taki nagły stuk, obawiam się wtedy i stresuję że coś może stać się głośnikom. Głośniki ze sprzętem mam u siebie w domu w którym jestem 4 dni w miesiącu, wracając nadrabiam cały czas słuchając muzyki i nie mam czasu odnaleźć tego problem. Czasami On występuję, czasami w ogóle go nie ma, nie wiem właśnie czy nie jest to zależne od laptopa i systemu.
2. Chciałbym potwierdzić informację. Jeżeli podłączam komputer przez HDMI do amplitunera, to sygnał dźwiękowy w laptopie nie przechodzi przez żadne karty dźwiękowe typu Realtek, a sygnał leci bezpośrednio do amplitunera? Jeśli właśnie tak nie jest jak napisałem wyżej to czy są jakieś karty graficzne przystosowane do słuchania?
Jestem zwolennikiem PC Audio. Kupuję płyty, zgrywam sobie we FLAC'u i słucham muzyki.
3. Kolejny problem który zauważyłem wracając do domu i podłączając sprzęt. Gdy daję głośniej w dość szybki sposób, słyszę w głośnikach specyficzny dźwięk wraz z przeskakiwaniem cyferek do góry. Czasami właśnie problem jest, czasami go w ogóle nie ma.
4. Zauważyłem że wpływ też ma monitor, telewizor na odsłuch, dziwna sprawa. Podłączyłem kiedyś z czystej ciekawości przejściówkę z HDMI na VGA i podłączyłem do starego telewizora, wszystko nie odbierało jak powinno w wielkim skrócie.

Powiem szczerze że jeszcze nie przeczytałem całej instrukcji jest dość spora, głośników nie kalibrowałem ręcznie tylko za pomocą mikrofonu który otrzymałem, od razu lepiej zaczęło to wszystko grać, z chęcią bym się zagłębił w kalibrację ręczną, ale dopóki nie mam sprzętu przy sobie nie mam jak tego zrobić. Odświeżam od czasu do czasu system, może też to ma jakiś wpływ na to.


Pozdrawiam
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam

Poszukuję odpowiedniego SUB'a z odpowiednim okablowaniem do DENON AVR-X3000, posiadam głośniki Indiana Line 555 5.0, suma jaką chcę przeznaczyć to do 1800zł.
Głośniku służą mi głównie do muzyki, brakuję mi jednak cały czas Sub'a, uwielbiam te ciepłe brzmienie rozchodzące się po podłodze ;).

Muzyka jaką słucham najczęściej to Rock, Grunge, Reggae.
Pozdrawiam

1800 to dużo i mało , zależy jak duży masz pokój i czy basu brakuje w bardziej w stereo czy kinie
jeśli w kinie jest w czym wybierać
jeśli w stereo to za 1,8kzł kupisz Rel T5 , bardzo zachwalany i dobry do muzyki , ale nie oszukujmy się to mały sub i w pokoju max 16-20m2 to on się sprawdzi

jaki masz metraż ( pamiętaj REL T5 ma bas 20cm to też dużo imało w zależności od wykonania , sam mam Dali AW-8-20cm basik i spokojnie daje radę w kinie na 30m2 przy mojej akustyce w pokoju i frontach dość nisko schodzących )
 
Ostatnia edycja:

dude8q

New member
Muszę się w takim przypadku do czegoś przyznać, co wyda się Wam dziwne, słucham muzyki w systemie 5.0. Cenie sobie bardzo efekt w którym dźwięk mnie otacza, mam wrażenie że wtedy mi nic nie umyka, tyły mam delikatnie wyciszone, przednie głośniki trochę głośniej grają, a centralny głośnik jest neutralny. Od zawsze tak słuchałem muzyki, teraz jak przełączam na Stereo, czegoś mi brak, nawet mam wrażenie że to nie brzmi tak jak powinno, ciężko mi nawet określić dokładnie co, bo nie ma mnie w domu, tak to bym przełączał między 5.0, a stereo i bym Wam to opisał. Ale czy jest w ogóle sens?

Basu szczerze powiedziawszy w tym systemie jak słucham nie brakuje, jest dobrze, ale wolałbym przerzucić ten ciężar basu z głośników przednik na SUB'a, myślę że o wiele lepiej to będzie brzmiało, w perkusji brakuję mi właśnie takiej ciepłej stópki, we frontach tego po prostu nie ma.

Obecnie mam metraż 24m2, ale myślę nad przeprowadzką i chcę na pewno dać te głośniki do salonu większego. Także potrzebuje coś mocniejszego.

Mówisz że suma którą chcę przeznaczyć jest za niska? 1800zł licząc w tym okablowanie też, okablowanie jeślibym mógł prosić też mi polećcie ;).
 

mors111

Active member
Bez reklam
też często słucham w 5.0 ( u mnie 5.1 ) i lubię tez tak słuchać , to nie wstyd
suba mam bassreflex i u mnie sie sprawdza , owszem nie ma tego kopa aby wgniatało w fotele , ale w kinie wyśmienicie wspiera fronty.

za 1.800zł to ja bym szedł w sub BR i czuł bas na klacie , z zamkniętych mało będzie w tej cenie , może jeszcze koledzy coś znajdą
 

mors111

Active member
Bez reklam
też często słucham w 5.0 ( u mnie 5.1 ) i lubię tez tak słuchać , to nie wstyd
suba mam bassreflex i u mnie sie sprawdza , owszem nie ma tego kopa aby wgniatało w fotele , ale w kinie wyśmienicie wspiera fronty.

za 1.800zł to ja bym szedł w sub BR i czuł bas na klacie , z zamkniętych mało będzie w tej cenie , może jeszcze koledzy coś znajdą
 

dude8q

New member
Używka świetna promocja! :)
Ale na razie się szykuję do kupna, jeszcze miesiąc mi to co najmniej zajmie, powiedźcie mi w takim przypadku za czym mam się rozglądać i co będzie godne polecenia, zrozumiałem że 1800zł to jest za mała suma, więc ile bym musiał przeznaczyć i za czym się rozglądać?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przede wszystkim jaka to muzyka? Jeżeli sluchasz spokojniejszych rytmów, to faktycznie sub BR w tej cenie będzie dobry i jest spory wybór. Jeżeli natomiast to szybkie bity, jakiś rock czy metal, to jednak bym szedł w zamknięty. Do muzyki i nawet tych 24mkw REL T5 się sprawdzi, bo to nie film gdzie potrzebujemy trzęsienia ziemi, a jedynie ma wspomagać kolumny i uzupełniać dół. Piszesz że zmienisz w przyszlości salon na większy, tylko też trzeba się określić jaka wielkośc tego salonu by była, bo inny sub się kupuje na 25mkw a inny na 40mkw. Masz jeszcze REL T7 i T9, tylko cena już sporo wyższa,...ale może warto poczekać i dozbierać?
 
Do góry