Jaki statyw oraz filtr do kamer Sony?

Seba_Fan

New member
Bez reklam
powiem, ze tez mnie to interesuje, mam statyw, ale amatorki i malo sie nadaje
pytania:
- jaka powinien miec statyw wysokosc
- powinien miec pozomnice, jak bylem nad morzem i bylo dosc nie rowno ciezko bylo mi wyrownac, niestety w moim statywie nie dziala pozomnica pekniecie
-obracanie, u mnie tagedia nie jest plynne

co do filtrow itd
- jaki szerokokatny obiektyw

tutaj moja uwaga o podanie ststywow czy filtrow w roznych cennach
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też szukam statywu, ale do lustrzanki Sony A300, nie mniej jednak wykorzystam go równiez do kamery. Statyw powinien mieć taką wysokosc by się nie schylać, czyli średnio ok.170 cm po rozwinięciu wszystkich nóżek, a korbką wysięgnika mozna dokładnie dobrac wysokośc. Nalezy tez zwrócić uwagę też na wagę. Mozna spotkać 1-4 kg, a wiadomo, że nikt nie chce dźwigac dodatkowych ciężarów czy płacic za nadbagaż. Swietne sprzety ma Vanguard, najnowsze karbonowe modele kosztuja niestety ok. 1000 zł :???:. Inne dosc solidne ma firma od wszystkiego czyli Vivanco, lecz niektóre sa dośc cieżkie. Spory wybór (lecz nie na stronie www) maja sklepy Fotojokera, lecz trzeba zwiedzic kilka, bo asortyment sie różni. Mozna za 119 zł nabyc dość dobry, lekki, z 2 poziomicami, uchwytem do noszenia, blokadami nóżek i dwoma rączkami do trzymania, itp. ale nie pamietam firmy.
 
Do góry