Jaki router

gustavo

New member
potrzebuję kupić router, aby podłączyć go do amplitunera i odtwarzacza blue-ray, do tego dochodzi jeszcze laptop, ale on będzie działał przez Wi-Fi więc go pomijam. Chodzi o to, że blue-ray i amplituner mają wyjścia ethernet, a w routerach jest tylko 1 takie wyjście. Czy ktoś wie jaki model miałby 2 takie wyjścia albo więcej, żebym mógł to podłączyć. Na amplitunerze (onkyo 509) chce słuchać radia intternetowego, a przez blue-raya (lg 660) oglądać filmy z youtuba na TV.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
po pierwsze pisze sie "blu-ray" :) praktycznie kazdy router sie nada, prawie kazdy ma 4 portowy switch do którego podlączasz swoje urządzenia.
 

gustavo

New member
blue czy blu nie wazne, wiadomo o co chodzi:) tylko mam pytanie no bo jakim kablem podlacze i bluraya i ampli skoro tam jest tylko 1 wyjscie? (sorki bo dla znawcow zapewne pytanie zalosne ale jesli chodzi o sieci to jestem zielony). Moglbys podeslac jakis model ktory by sie nadal?
 

gustavo

New member
moze zle sie wyrazilem ale jak dobrze rozumiem to kabel ethernet podlacza sie pod port WAN (RJ45) a pod LANy RJ11 czyli zwykla koncowke od kabla telefonicznego. A jak pisalem to w odtwarzaczu i amplitunerze mam wyjscia ehternet a nie LAN, dlatego nie wiem jak to podlaczyc pod router z 1 WANem
 

krakusek

New member
zle kombinujesz .... w routerach (tych bez modemu ADSL) masz tylko zlacza RJ45.... zwykle 1 WAN (które podłączasz do modemu lub kabel swojego dostawcy neta) i 4 gniazda LAN pod które podłączasz komputery/urządzenia które chcesz wpiąć do sieci...
 

gustavo

New member
w tej chwili mam modem od TPsy, bo tak jak pisalem na poczatku mam jeszcze lapka ktory laczylby sie przez Wi-Fi. krakusek czy moglbys mi podac jakis konkretny model ktory musialbym kupic zebym mogl to wszystko podlaczyc, bylbym ci wdzieczny:)
 

PeterMac

New member
Bez reklam
zalezy co potrzebujesz :) jest tyle routerów ze ciezko coś poradzić konkretnego, osobiscie używam Linksysa WAG320N, jest to router WiFi N, z wbudowanym modemem ADSL2+.
Takze moge polecic go bo sprawuje sie fajnie, do tego masz 2w1 czyli modem i router w jednym pudełku, do tego mozesz sobie podpiąc do niego pendrive'a i zrobić mały serwer z plikami na np. z muzyka, zdjęcia, filmy HD odpadają.
 
Ostatnia edycja:

gustavo

New member
nie mam jakis preferowanych marek, ogolnie rzecz biorac ma byc w standardzie N, musi dzialac na nim Neo przez Wi-FI na laptopie i zeby mogl podlaczyc pod niego amplituner i odtwarzacz bluray, bo oba urzadzenia jak pisalem wczesniej posiadaja wyjscia ethernet
 

PeterMac

New member
Bez reklam
w takim razie kup sobie prosty tani router z 4 portowym switchem, zepnij skrętką z modemem od tepsy i gotowe.

Jesli ten modem od tepsy ma np. WiFi, to mozesz kupic sobie wtedy zamiast routera mając np. w innym pokoju amplituner,tv a w innym modem tepsy tzw. punkt dostepowy (access point) czyli do niego podpinasz urządzenia, a on łączy sie przez Wifi z modemem od Tepsy oczywiscie jesli ten modem ma WiFi :)

Np. ja uzywam czegoś takiego
http://www.redcoon.pl/B239445-Buffalo-WLI-TX4-AG300N_Akcesoria

do niego mam wpięty TV, ampli, konsole.
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
wszystko zależy czy jestes wymagający czy nie, czy chcesz przesyłac/oglądać filmy w HD przez WiFi itd.

Ten pierwszy słaby bo tylko 150Mbps w N ale ma wbudowany modem ADSL2+, drugi znowu lepszy bo juz 300Mbps ale widze ze brak modemu.
Oba mają tylko 4 portowe switche 100Mbps, czyli jakbyś chciał przesyłac duze pliki miedzy komputerami to transfer słabiutki ok 12MB/s, takze ja bym polecał juz cos z gigabitowym switchem, wtedy transfer masz 10 razy większy :)

Wiadomo w tej cenie sie tego nie dostanie, takze Twój wybór

Juz predzej ten (ma modem ADSL2+ i WiFi N 300, nadal brak gigabitowego switcha)
http://www.komputronik.pl/product/8...Link_router_ADSL_Wi_Fi_300Mb-s_TD_W8960N.html
 
Ostatnia edycja:

gustavo

New member
miedzy komputerami nie bede przesylal nic jesli o to chodzi, ale gdyby byla mozliwosc to chcialbym ogladac jakis filmy na tv przez wi-fi gdyby dalo rade- niekoniecznie HD. Rozumiem ze wazne jest aby mial wbudowany modem adsl2+ i wifi n300? co do ceny to ten twoj typ moze byc:) chyba ze moze cos innej firmy bo naprawde nie robi mi roznicy, byle tylko byl stabilny i nie zrywal polaczenia
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Tak, mysle ze modemo/router bedzie najlepszym rozwiązaniem, bo raz ze masz to w jednym pudełku, dwa dwa urządzenia z reguły beda mialy wiekszy pobór energii, WiFi N 300 to juz standard i raczej nic poniżej tego nie kupuj.
TP Linki z reguły są najtańsze a ponoc nie takie złe, poczytaj opinie innych na komputroniku o nim, jest sporo tego :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry