Jaki Router?

darekguma

New member
Bez reklam
Witam.Prosze o pomoc,Chce w mieszkaniu rozbudowac siec ethernet,mieszkanie 70m2,łącze 6mb,do podłączenia mam tv,nbox N, odtwarzacz sieciowy no i oczywiście komp.Jaki rourer kupić,na co zwucić uwage przy zakupie,nie zabardzo wiem od czego mam zacząć bo kompletnie nie miałem z tym do czynienia.Zależy mi na w miare tanim rozwiązaniu(o ile jest to możliwe).Dzięki za odp.Pozdro
 

Stanleytli

New member
Tez potrzebuje routera kablowego, ale dobrego wi-fi o duzej przepustowosci, portem wan i portami lan 1 Gbit.
Co sadzicie o Belkin N1 vision.
 

krzyno

New member
Ze swojej strony mogę zaproponować router D-Link DIR-635, bardzo stabilne urządzenie, pracuje w mieszkanku o powierzchni 100m2 w starym budownictwie z grubymi ścianami. Dodatkową zaletą jest w razie potrzeby dobre wsparcie techniczne z poziomu infolinii, ale to dla tych którzy mają problem z konfiguracją co po zmianie interfejsu strony i wprowadzeniu j. polskiego jest o wiele prostsze niż było to przy poprzednich modelach.
Tu możesz przeczytać sobie test czterech routerów: http://twojepc.pl/artykuly.php?id=wireless_n_testy
 
Ostatnia edycja:

actchris

New member
krzyno napisał:
Ze swojej strony mogę zaproponować router D-Link DIR-635, bardzo stabilne urządzenie, w razie potrzeby dobre wsparcie techniczne z poziomu infolinii.
Tu możesz przeczytać sobie test czterech routerów: http://twojepc.pl/artykuly.php?id=wireless_n_testy

Mam DIR-655 jedyna różnica z czego co pamiętam to switch gigabitowy, poza tym rewelacja jak dla mnie. Oprócz routera/switcha ma genialną opcję transparentnego USB gdzie podpinając coś do routera po USB w kompie widzę to jak bym podpinał bezpośrednio bez żadnego ustawiania portów IP .. itp ... dzięki temu mam podpięty kombajn canona gdzie widzi mi normalnie drukarkę, fax, skaner.
 
A ja polecam istne cacko które wyszło niedawno ...cacko dlatego że można wgrać do niego alternatywne oprogramowanie tzn TOMATO !!! i cena za niego to ok 120zł allegro ....mowa o : OvisLink WL-1600GL . Przykładowo za Linksysa WRT54GL do którego można wgrać tomato zapłacimy ok 200 :)

Ps. jak chcesz dowiedzieć się więcej o routerach i alternatywnym oprogramowaniu do nich to poczytaj na openlinksys.info

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Do góry