Jaki projektor LCD? Kasa jest czas na zakupy :-)

maniomix

Member
Witam
No i przyszedł czas na mnie ;-)
Otóż, mam nadzieję, że ciut ciut mi pomożecie w wyborze projektora (ekran też będzie potrzebny, ale to później).
Ponieważ efekt tęczy w moim przypadku jest po prostu nie do zaakceptowania, dlatego projektor musi być tylko LCD, to po pierwsze. Po drugie mam do wydania powiedzmy ok.6 tys. (można tę kwotę trochę w górę i w dół przesunąć)
Po trzecie będzie on wisiał pod sufitem (kable mam w suficie przygotowane), odległość od ekranu ok 4,00 - 4,5 m. Odległość widza od ekranu 3.5-4.00 m. Po czwarte, pokój to salon więc specjalnych "dodatków kinowych" nie ma, mam w oknach rolety, ale w większości przypadków będę oglądał wieczorem. No cóż, to chyba tyle co powinienem zapodać :)
Proszę o poradę w kwestii zakupu, możecie także polecić jakiś sklep albo inny sprawdzony punkt sprzedaży (allegro) ;-)
pozdrawiam
M
 

meszrum

Member
Epson EH-TW3600.
nie dość, że w zasadzie bezkonkurencyjny w tej grupie cenowej [i wyższej] jeżeli chodzi o jakość obrazu, to jeszcze gwarancja producenta wynosząca 36 miesięcy, która obejmuje projektor oraz lampę [lampa - 36m/3000h].

jest jeszcze Panasonic PT-AE4000, z tym, że jest to model z 2009 roku i niedługo zapewne pojawi się następca.

polecam sklep prono.pl - można umówić się na prezentację.
 
Ostatnia edycja:

maniomix

Member
to poczytaj tu :
Mitsubishi HC4000 Video Projector Review
To jest extra model do Twoich potrzeb.
witam
Ale ten mistubishi to jest DLP, a mi chodzi o LCD :)
Chodzą mi po głowie takie modele:
Epson EH-TW3600 (ewentualnie 3200, ale myślę że nie ma co w starszy model się pchać, chociaż z tymi nowszymi to różnie bywa) lub EPSON EH-TW5000 (ale ten sporo droższy, za te kilka tysi mogę mieć ekran do tańszego projektora)
Mitsubishi HC6800 (HC 7000 już przekracza limit, no ale...)
Sanyo PLV-Z800 (gwarancja na lampę krótka, a ten SANYO PLV-Z4000 znpowu sporo droższy...)
Tak jak pisałem DLP odpada, bo aż mnie głowa boli od tęczy - mam pecha i ją widzę.
pozdr
M
 

meszrum

Member
witam
Ale ten mistubishi to jest DLP, a mi chodzi o LCD :)
Chodzą mi po głowie takie modele:
Epson EH-TW3600 (ewentualnie 3200, ale myślę że nie ma co w starszy model się pchać, chociaż z tymi nowszymi to różnie bywa) lub EPSON EH-TW5000 (ale ten sporo droższy, za te kilka tysi mogę mieć ekran do tańszego projektora)
Mitsubishi HC6800 (HC 7000 już przekracza limit, no ale...)
Sanyo PLV-Z800 (gwarancja na lampę krótka, a ten SANYO PLV-Z4000 znpowu sporo droższy...)
Tak jak pisałem DLP odpada, bo aż mnie głowa boli od tęczy - mam pecha i ją widzę.
pozdr
M

EH-TW3200 nie jest starszy w stosunku do EH-TW3600 - model 3200 jest niższym modelem w stosunku do 3600. różnica pomiędzy tymi dwoma modelami dla osoby, która nie miała wcześniej projektora jest niezauważalna, lecz dla osoby opatrzonej różnica jest zauważalna. rozmiar różnicy jest czysto subiektywny i zależy również od warunków projekcyjnych - dlatego też zakup np. EH-TW5500 jest bez sensu w przypadku, gdy projektor będzie umieszczony w zwykłym pokoju niededykowanym do projekcji [np. living room, jasne pomieszczenie, etc.] - wówczas wszystkie detale za które płacimy ekstra, rozejdą się po ścianach tworząc efekt nierzadko gorszy od tańszych projektorów.

modelem starszym wobec 3600 jest 3500.
modelem starszym wobec 3200 jest 2900.
modelem starszym wobec 5500 jest 5000.

w ogóle nie rozważaj modelu EH-TW5000, gdyż jest to nieaktualny model - z 1 IX 2008 roku - ponad 2 lata w dziedzinie projektorów LCD to epoka. moim zdaniem 3600 bardzo się doń zbliżył [jeżeli nie wyprzedził] - te kilka tysięcy więcej będzie zatem wywalone w błoto.
obecnym modelem z tej półki jest 5500.

moja rada jest taka - pojedź do salonu, w którym będzie 3200 i 3600, po czym porównaj je w jednym miejscu [te same warunki]. jeżeli zobaczysz różnicę, to przekalkuluj opłacalność dopłaty. jeżeli nie zobaczysz różnicy, to wybierz model tańszy.
w prono powinni mieć wszystkie projektory, o których piszesz. postaraj się nie kupować w oparciu o rankingi bądź rady [takie jak moja] - to Twoje oczy mają zdecydować, co Ci się podoba.
 
Ostatnia edycja:

maniomix

Member
hej
Bardzo dziękuję za rzeczową wypowiedź :)
Miałem właśnie taki plan, żeby pojechać gdzieś do salonu (najbliżej mi do Stolicy). Czytałem, też wcześniej o tych epsonach i różnicach między nimi, to będzie mój pierwszy projektor więc mogę nie zauważyć różnicy. A propos sanyo z800, widziałem na allegro aukcję gdzie nie było mowy o gwarancji na lampę 3 miesiące...specjalnie sprzedawca to "zawoalował", czy może być taki przypadek? Bo i epson i sanyo wchodzą w grę :)
M
 

meszrum

Member
standardowa gwarancja Sanyo na lampę to 90 dni, lecz teraz jest możliwość wydłużenia jej do 3 lat poprzez darmową rejestrację - wówczas będzie 3 lata / 2000h.

co do prób, to pamiętaj o przyzwoitym źródle - najlepiej 1080p z nowymi [>2007] filmami. ostrość ustaw nie na planszach kontrolnych, a na klatkach pokazujących na całym ekranie twarz - wówczas punktem odniesienia ostrości są pory - bezkonkurencyjny wzorzec do ustawienia ostrości w 1080p.

docelowo jako źródło polecam WD TV Live [bądź inny z rodziny WD].
 

maniomix

Member
hej
Decyzja w sprawie projektora podjęta, będzie to Epson 3600. Teraz czas na wybór ekranu... i znowu liczę na waszą pomoc. Kwota jaką mogę wydać na ekran to ok 1500 zł. Matt Grey? No i jaki model? Dla przypomnienia podam warunki w jakich będę oglądał:
"... będzie on wisiał pod sufitem (kable mam w suficie przygotowane), odległość od ekranu ok 4,00 - 4,5 m. Odległość widza od ekranu 3.5-4.00 m. Po czwarte, pokój to salon więc specjalnych "dodatków kinowych" nie ma, mam w oknach rolety, ale w większości przypadków będę oglądał wieczorem. No cóż, to chyba tyle co powinienem zapodać"... no właśnie i teraz proszę o podpowiedź, jaki ekran powinienem rozważyć, bo mam zamiar finalizować zakupy w tym tygodniu :)
pozdrawiam
M
 

meszrum

Member
matowy szary.
rozmiar - do 300 cm szerokości - mój szary ekran ma 286 cm szerokości, oglądam z ok. 3.5 - 3.8m i jest to, jak dla mnie, układ idealny.

unikaj jak ognia ekranu białego.
 

maniomix

Member
witam
To akurat zaplanowałem, że nie będzie biały :)
Chodzi mi raczej od podpowiedź konkretnego modelu, firmy, jaka polecacie, a jakiej unikać.... z różnych powodów.
pozdrawiam
M
 

maniomix

Member
hej
Czytałem niezbyt pochlebne opinie o ekranach Taga. Znowu ktos na forum zachwalał Adeo... może ktoś się podzieli swoją opinią, ja ze swojej strony napisałem co mam i czego oczekuję :)
pozdrawiam
M
 
Do góry